Harddiskinizi Parçalamaya Mecbur Değilsiniz //oldnco

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5

Dread Pirate

Yeni üye
11 Ağu 2018
16
0
Teşekkürler, çok iyi bir anlatım olmuş fakat aklıma takılan bir soru mevcut. Bu program ile sildiğimiz verilerin, dosyaların vs. bilişim suçları tarafından geri getirebilme şansı nedir? Bu alanda fiziksel olarak hard diske müdahale etmeden gerçek anlamda izi bilişim suçları tarafından bulunamayacak, silinen verilerin geri getirilmesinin imkansız olduğu bir program arıyorum. Ücretli olması felan benim için önemli değil. Bu programın iddialı olduğunu konuda zaten belirtmişsiniz fakat yinede içimin rahat etmesi için sormak istedim oldnco

PS: Her ihtimale karşın hard diskin manyetik alanını nasıl bozarak hiçbir şekilde kullanılamaz ve içerisinden veri kurtarılamaz hale nasıl getirebilirim? Bu konuda da bilginiz varsa, açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Teşekkürler, çok iyi bir anlatım olmuş fakat aklıma takılan bir soru mevcut. Bu program ile sildiğimiz verilerin, dosyaların vs. bilişim suçları tarafından geri getirebilme şansı nedir? Bu alanda fiziksel olarak hard diske müdahale etmeden gerçek anlamda izi bilişim suçları tarafından bulunamayacak, silinen verilerin geri getirilmesinin imkansız olduğu bir program arıyorum. Ücretli olması felan benim için önemli değil. Bu programın iddialı olduğunu konuda zaten belirtmişsiniz fakat yinede içimin rahat etmesi için sormak istedim oldnco

Merhaba

Konuda belirttiğim programı kendim kullanıyorum. Dosyayı silip tarattıktan sonra herhangi bir kurtarma programı ile getiremedim. Fakat dosya ismi gibi ufak bilgiler gelebilir. Tavsiyem diski temizledikten sonra üzerini ekstra veri ile doldurmanız. Örneğin 320 gb lık harddiski temizledikten sonra herhangi bir film veya önemsiz yüksek boyutlu dosyayı disk dolana kadar kopyalarsanız eski verilerin geri getirilmesi mümkün olmayacaktır. İyi forumlar dilerim Dread Pirate

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Silmek istediğim belirli dosyalar var, bütün diski silmek istemiyorum. Silmeden önce dosyanın ismini değiştirmem bir değişiklik yaratırmı?

Mutlaka yaratacaktır. Dediğim yöntemi uygularsanız daha kalıcı bir çözüm yakalarsınız. Verilerinizi başka bir diske yedekleyip yapmak daha sağlıklı olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.