HTML hakkında bilgi arıyorum

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
HTML başlamak istiyom daha çok kendi sitemi açmak için istiyorum bu ne kadar zamanımı alır yargılamayın sadece basit bi site tasarlamak ne kadarımı alır merak ediyorum ve kaynak olarak ne önerirsiniz

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,783
829
THT
Bu, sitenin içeriğiyle alakalıdır. Baştan HTML öğrenip kendi bilginiz ile basit tek sayfalık bir site açmanız ortalama 2 - 3 hafta sürecektir. Tabi bu süreç dediğim gibi site içeriğine göre uzayadabilir, kısaladabilir. Kaynak olarak uygulamalı içerikler öneririm. Bunlara da YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kolaylıklar Dilerim..:giggle:

freebsd

Üye
24 Nis 2020
192
80
html ve css i güzel bir şekilde öğrenmen maksimum 100 iş saati sürer. w3schools'a da bakmayı unutma. youtube'dan içerik bulabilirsin ayrıca.

Emirr_

Üye
22 Eki 2023
54
16
Bilemezsin
Merhabalar, ilk başta ne tür bir site yapacağınızı belirlemeniz lazım. Ben mesela ilk başladığımda oyun indirme sitesi yapmak istedim ve indirme düğmesi falan gibi şeyler eklemek istemiştim, koduna bakıp koymuştum. Yazılım serüvenim öyle başlamıştı :D, teker teker mesela arkaplan rengi değişmek istediniz Google'da arayıp bulabilirsiniz, bunları yaptıkça zaten aklınızda kalır bisiklet sürmeyi öğrenmek gibi bir şey zaten. Teker teker öyle yapıp bir site hazırlayıp yayınlayabilirsiniz. Bana göre öyle "HTML Dersleri" gibi videolardan öğrenilmiyor, çünkü sizin hayal gücünüze bağlı her şey. HTML ile site yapıp, CSS ile de güzel tasarımlar ekleyebiliyorsunuz, eğer ilk yazılım öğrenme serüveninizse bence en iyi dilden başlamışsınız, çünkü kodların nasıl ilerlediğini anlıyorsunuz zaten HTML ile, ne kadar zaman alır konusunda bir fikrim yok, tamamen sizin öğrenme yeteneğinize bağlı biraz, eğer hızlıca kavrayabiliyorsanız bir şeyleri ancak 1-2 ay gibi bir sürenizi alır, eğer kavramak biraz zaman sürüyorsa bence 3 ay'a kadar uzayabilir. Siz gözünüzde asla büyütmeyin, çünkü ilk başladığınızda "Çüş nasıl bir kod lan bu" dediğiniz kod gelişince "Ne kadar kolaymış lan" diyeceğiniz bir noktaya geliyor. Kolay gelsin, umarım başarılı olursunuz :)

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
Html css ile basit bir site yaparsın ama kullanıcı girişi veya yazının devamını okuyun butonu makaleye yönlendirme tarzı işlemleri için javascript şart html-css ortalama 2-3 haftanı responsive vs desek 1 ayda biter ama javascript denilen şey bitmez ancak uzmanlaşılabilir. Onu da temel olarak her gün sıkı olarak çalışırsanız 3-4 ay

Welart

Anka Team Junior
4 Nis 2020
52
4

sitesinden bakabilirsin gayet basit anlatiyor adim adim html cok uzun surmez zaten ustune dusersen bi kac gununu alir. en kotu bir haftada bitirirsin.
( ayni sekilde css ve javascripti de guzel adim adim anlatiyor yazili ve uygulamali sekilde )

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
1,463
Bu video size html veya bir dili değil ne öğrenmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Html öğrenmek ile iş bitmiyor bunun front-end ve back-endi var bunların neler olduğunu ve nelere yaradığını öğrenmek için bu video yeterli olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.