Donanım Kasa Olmadan Monitör çalışırmı?

rootzatt

Üye
13 Haz 2023
52
8
Arkadaşlar bir laptopum var ve oyuncu değil,bir oyuncu monitör almak istiyorum boş zamanlarımda oyun oynamak için fakat kasalar çok pahalı kasa almadan laptopu monitöre bağlayarak monitörün kendi performansını sağlayabilirmiyim? Detaylı olursa sevinirim :)

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
875
anka.html
Tahminimce laptop gereğinden fazla ısınacak. Nedeni Laptopunun ekranı tahminimce 15-19 inc arası bir büyüklüğe sahip sen eğer 24-27 inc arası bir monitöre bağlarsan parçalar daha fazla ısınacak. Sistemin belki yetersizde kalabilir. Sistem özelliklerinide belirtirsen daha detaylı bir cevap verebiliriz.

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
Laptop da HDMI girişi var ise bağlayabilirsiniz, Monitörün Hz değerleri görüntü açısından etki edebilir,
Ancak yenileme hızı ve tepkime süresi dışında bir katkı sağlamaz.

Örneğin Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimlerinde minimum Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300. olması gerekiyor.

Sadece monitör ile sağlıklı oyun oynanamaz, her oyunun baz aldığı bir donanım vardır.

CS GO işlemci destekli bir oyundur, cihazınızın işlemcisi kötü olursa monitörün çok bir hükmü kalmıyor.

Umarım anlatabilmişimdir, esenlikler dilerim.

Watnea

Katılımcı Üye
9 Ağu 2023
332
175
#
Arkadaşlar bir laptopum var ve oyuncu değil,bir oyuncu monitör almak istiyorum boş zamanlarımda oyun oynamak için fakat kasalar çok pahalı kasa almadan laptopu monitöre bağlayarak monitörün kendi performansını sağlayabilirmiyim? Detaylı olursa sevinirim :)
Laptop HDMI ile bağlayabilirsin, tavsiyem laptop sistemin nasılsa sistemine göre bir monitör al. HDMI girişli olursa görüntü kalitesinde düşüklük yaşamazsın.

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
:unsure::unsure:
Yani sizce almalımıyım çok arada kaldımda
Diğer donanımlar düşükse monitör almanız hata olacaktır, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
CS GO ve GTA 5 oynuyorsanız şu anda hedeflemeniz gereken iki donanım var. (İşlemci ve Ekran kartı)
Ancak belirtmeliyim ki çoğu laptoplar da ekran kartı anakarta yapışıktır yükseltilemez.

Paylaştığınız laptop da bulunan işlemci de ortalama 60 Civarı FPS alınabilir.

Bahsettiğim iki donanım güzel seviyeler de olmadan monitör satın alırsanız sizi hayal kırıklığına uğratır.

rootzatt

Üye
13 Haz 2023
52
8
Diğer donanımlar düşükse monitör almanız hata olacaktır, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
CS GO ve GTA 5 oynuyorsanız şu anda hedeflemeniz gereken iki donanım var. (İşlemci ve Ekran kartı)
Ancak belirtmeliyim ki çoğu laptoplar da ekran kartı anakarta yapışıktır yükseltilemez.

Bahsettiğim iki donanım güzel seviyeler de olmadan monitör satın alırsanız sizi hayal kırıklığına uğratır.
Ben 200 hz lik bir monitör düşünuyodum yani sizce almamalımıyım bu Casper Excalibur M.E238FHD-G 23.8" 200HZ 1MS 300NIT (HDMI+Display) Curved Freesync + G-Sync FHD LED Monitör Fiyatı, Yorumları - Trendyol

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
Naçizane fikrim, bahsettiğiniz laptop için bu monitörü satın almak hatalı bir harcama benim için.
Ben bu laptopa bu monitörü tercih etmezdim, paramı daha donanımlı bir cihaz almak için saklardım veya donanımlı bir cihaz almak için bu monitörden başlardım.

rootzatt

Üye
13 Haz 2023
52
8

Naçizane fikrim, bahsettiğiniz laptop için bu monitörü satın almak hatalı bir harcama benim için.
Ben bu laptopa bu monitörü tercih etmezdim, paramı daha donanımlı bir cihaz almak için saklardım veya donanımlı bir cihaz almak için bu monitörden başlardım.
Peki sizce bu laptopun ekran kartı,işlemcisini yükseltebilirmiyim? Sizi çok yordum ama

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
Peki sizce bu laptopun ekran kartı,işlemcisini yükseltebilirmiyim? Sizi çok yordum ama
Hayır, ekran kartı harici olsa bile anakarta ve kasaya uyumluluğu olmayacaktır ayrıca her ekran kartının kendine özel belirli güç ve ısı gereksinimleri olduğundan dolayı ekran kartınızı performansı az diye değiştiremiyorsunuz.
Dizüstü bilgisayarlar da genellikle İşlemci de anakarta entegredir yükseltilemez.

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,182
947
Photoshop 🔥
Merhaba Evet bağlıyabilirsin monitörü kasaya bağladığın gibi laptopada bağlıyabilirsin fakat laptop gerektiği ısıdan daha fazla ısı vericek ve termal macun daha çabuk biticek ve pc durduk yere kapanıcak ama tabi sistemine bağlı birşey bu düşük sistemelrde böyle olur fakat yükseklerde daha rahat çalışabilirsin.
İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.