Donanım Virtualbox'da hata alıyorum nasıl düzeltirim?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
799
302
Matrix

Bu hatayı araştırdım ramimde de sorun yok tarama yaptım windows bellek tanılama ile,

Güncellemelerimi yaptım, virtual boxu silip yeniden yükledim.

Uygulamaları kapatıp öyle denedim yine olmadı,

Bunların hepsi WSL kurduktan sonra oldu düzgün şekilde kurdum ama sonra virtualboxta makinemi açamadığımı farkettim.

Sildim WSL i ama yinede sonuç olmadı,

BİOS umda SVM ayarı etkin yani sanallaştırmayı açtım onda sıkıntı yok,

En sonunda RAMİ sök tak yapcam.

Scannow falan denedim oda olmadı,
sinir kriziii

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,695
1,623
🔱

6.1 i deneyin, ama dediğim gibi hatalarından çok anlamıyorum, sadece birkaç hataya rast geldim.
Vm kullanabiliyorsan ve resmi sitesinden indirdiysen onu kullan, ama bende onun spazmı var, kullanamıyorum.
Yerinde olsam direkt WSL'den devam ederdim, ağ saldırıları yapmayacaksan.

Ayrıca Hyper-V kurmak WSL olsun ya da başka sanallaştırma (gameloop) programları olsun bende ciddi sorunlar yarattığını farkettim.
Bende Windowsun orijinal Hyper-v'si bile kapalı.:D
Yine de siz bilirsiniz...

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
780
301
Türkiye Cumhuriyeti. 🇹🇷

Bu hatayı araştırdım ramimde de sorun yok tarama yaptım windows bellek tanılama ile,

Bunların hepsi WSL kurduktan sonra oldu düzgün şekilde kurdum ama sonra virtualboxta makinemi açamadığımı farkettim.

sinir kriziii
sanırım belek hatasaı vermiş büyük ihtimale cihazında yeterince boş yer yok yada başka sanalaştırma uygulamalarını dene..

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
799
302
Matrix

6.1 i deneyin, ama dediğim gibi hatalarından çok anlamıyorum, sadece birkaç hataya rast geldim.
Vm kullanabiliyorsan ve resmi sitesinden indirdiysen onu kullan, ama bende onun spazmı var, kullanamıyorum.
Yerinde olsam direkt WSL'den devam ederdim, ağ saldırıları yapmayacaksan.
Sağolun valla oldu şaka maka,
Nasıl oluyor acaba eski sürüme geçince düzeldi.

Tekrardan sağolun.

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
986
380

sinir kriziii
al burdan vmware pro kur izleyerek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.