Hangi sıvı soğutucuyu önerirsiniz?

rogeo54

Katılımcı Üye
14 Tem 2012
457
4
konya
Merhaba, yeni toplamış olduğum sistemimde "cooler master 240mm" sıvı soğutucu var ve kullandığım işlemci Ryzen 7 7700. Normal şartlarda soğutucudan memnunum fakat Rdr2 oynarken işlemci çok ısınıyor yavaş yavaş yükseliyor ve 80 - 82 derecelerde dolaşıyor. Hal böyle olunca :) sıvı soğutucuyu "deepcool ls720 360mm" ile değiştirsem mi diye düşünüyorum alalı 1 sene olmadı. Ne yazık ki şu an kullandığım kasa 360mm sıvı soğutucu için uygun bir kasa değil kasayı da değiştirmek durumunda kalacağım. Çok gereksiz gibi geliyor ama sizin de fikrinizi almak istedim...

'BE͏D͏E͏L͏

Grafiker
15 Şub 2016
1,997
797
Merhaba,
Yaklaşık 5 aydır Corsair iCUE H100 RGB 240mm kullanıyorum, almadan önce çok araştırdım hiç olumsuz yorum görmedim bu sebeple aldım yeterince güzel soğutuyor diyebilirim

9 Ara 2021
217
42
@rogeo54
Ryzen 7 7700x vardı ryzen 9 7950x3d ye gecıs yaptım, 7700x garantılı 1 sene daha var kutulu sıfır almıstım ozaman onuda satılıga cıkartacam
deepcool ls720 360mm vardı 2 kere gonderdım garantıye 1 ay ıcınde uretım band hatası fabrıka haberın olsun para ıadesı veya 1 ust model ıle degısım yapacagını soyledı fırma kabul ettım
para almadım ama 1 ust modelı ıle degıstırdım deepcool lt720 360mm verdı sımdılık onu kullanıyorum parayı alacaktım baktım sıvı sogutma pahalı ust model mantıklı geldı , bozulursa eger 420 mm sıvı sogutma alacam anca yeter bana :) 4k 240hz 1ms monıtor tum ayarlar 4k oynuyorum oyunları render vıdeo montaj hep 4k alıyorum kasada 11 fan var hepsı otomatık mod calısıyor :)

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
80 82 dereceler gayet normal işlemciye göre değşmekle beraber termal dayanımları 100- 105c

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
222
96
Moderasyon
Dost bence 80-82 uygun benim bilgisayarım açılışta 80 görüyor genelde 90 görüyor.

kasayı büyültürsen hem içine sığacaktır.Hemde bilgisayarın rahatlayacaktır belki diğer parçaların ısısı yüzündende fazla ısınıyor olabilir.

rogeo54

Katılımcı Üye
14 Tem 2012
457
4
konya
Dost bence 80-82 uygun benim bilgisayarım açılışta 80 görüyor genelde 90 görüyor.

kasayı büyültürsen hem içine sığacaktır.Hemde bilgisayarın rahatlayacaktır belki diğer parçaların ısısı yüzündende fazla ısınıyor olabilir.
Diğer parçalar derken ekran kartı oldukça serin çalışıyor 70 dereceyi görmüyor, sadece işlemcinin sıcaklığı yüksek. Bu arada sizde işlemci olarak ne var?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.