0'dan İleri̇ Sevi̇ye C Programlama Dersi̇ Veri̇yorum #1

2 Kas 2022
54
25
Bu ders sayesinde C programlama dilini ileri seviye öğrenebilirsiniz derslerin içinde alıştırmalarda olacaktır umarım yararım dokunur.

İlk olarak C nedir nerelerde kullanılır?
C programlama dili algoritma mantığını oturtabilmek için kullanılcabilecek dildir.
C dili taşınabilirdir, donanımdan bağımsızdır

1-Driver yazabilirsiniz
2-Grafik ve oyun yazabilirsiniz
3-Gömülü sistemler kodlayabilirsiniz
4-İşletim sistemi programlayabilirsiniz
5-Programlama dili yazabilirsiniz
6-Hesaplama platformları Matlab vb
7-Malware yazabilirsiniz
8-Crypter(FUD) yazabilirsiniz
vb.

Gerekli program ve ilk kodumuz

Program olarak dev c++ veya visual studio kullanabilirsiniz ben dev c++ kullanacağım
İlk kodumuz
C:
#include<studio.h>
Bu kod kaynak kütüphanelerimizi eklememizi sağlıyor
C:
int main{

}
kütüphanelerimiz dışındaki tüm kodları int main içine yazarız ve her şey int mainde çalışır
C:
int main{
    printf("merhaba dunya");

return 0;
}
print ile ekrana çıktı alabiliriz return ise programı durdur demektir

Bir sonraki derste değişkenlere geçeceğiz sorunuz olursa yazabilirsiniz.iyi günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grimner

Kıdemli Moderatör
28 Mar 2020
6,305
4,701
Anlatım sence de biraz kısa değil mi?
Yeni başlayanlar bu şekilde sadece ezberden gider gibi geldi bana.

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
759
734
Cudi
girişi mirişi boşver bence kimsenin umrunda değil şöyle bir damardan bir şeyler anlat bize harbi merak ediyorum bıktım şu bitmeyen girişlerden bu mesajı okuyan herkese sesleniyorum cidden ileri seviye konular yazın arkadaşlar üst perdeden aristokrat kesime hitap edecek zorluk ve karmaşalıkta konular öğrenin ve paylaşın.
Ayrıca eleştiri yapmak gerekirse, konuda çok sayıda kişisel anlatı var gibi geldi:
kütüphanelerimiz dışındaki tüm kodları int main içine yazarız ve her şey int mainde çalışır
print ile ekrana çıktı alabiliriz return ise programı durdur demektir
bunlar çok üstü kapalı, yanlışlanmaya açık sözler

2 Kas 2022
54
25
girişi mirişi boşver bence kimsenin umrunda değil şöyle bir damardan bir şeyler anlat bize harbi merak ediyorum bıktım şu bitmeyen girişlerden bu mesajı okuyan herkese sesleniyorum cidden ileri seviye konular yazın arkadaşlar üst perdeden aristokrat kesime hitap edecek zorluk ve karmaşalıkta konular öğrenin ve paylaşın.
Ayrıca eleştiri yapmak gerekirse, konuda çok sayıda kişisel anlatı var gibi geldi:

bunlar çok üstü kapalı, yanlışlanmaya açık sözler
ilk defa programlama öğrenen (altyapısı olmayan) birinin giriş olmadan direk değişkenleri anlayabileceğini düşünmüyorum. üstü kapalı dediğiniz yazılarım hakkında ise yazarak daha iyi ve kısa olarak ne yazılır bilemedim eğer daha iyi bir fikriniz varsa yazarsanız seviniim hocam bir sonraki derste öyle yazarım daha iyi olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.