1,50 MB'lık İşletim Sistemi

AhmedE

Üye
10 Haz 2023
147
2
67
Area 51
KolibriOS

İşletim Sisteminin Sistem Gereksimleri
Depolama: (Yaklaşık)1,44 MB
Ram: 8MB
İşlemci: Belli bir model içermez fakat eski x84'ler ile uyumludur
Ekran Çözünürlüğü: 640x480

Bu işletim sistemi eski bilgisayarlar için çok optimize bir şekilde çalışır ve kasetlere bile sığabilir.

Ayrıca KolibriOS, FAT12, FAT16 ve FAT32 dosya sistemlerini destekler

İçerisinde; kelime işlemci, resim görüntüleyici, grafik düzenleyici, web tarayıcısı ve 30’dan fazla oyun gibi uygulamalar bulunur.

Birde Bu İşletim Sisteminin Resimden de Gördüğünüz Gibi Arayüzü Minimal ve Basittir

Ağ Desteği Olarak TCP/IP Protokolünü Destekler ve İnternet Tarayıcısı ile bazı web sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. (Günümüzde Çoğu Görüntülenemiyor)

%100 Assembly dilinde yazılmıştır

KolibriOS bir linux dağıtımı değildir!

Ayrıca bazı geliştiriciler bu işletim sistemini bir hobi olarak kullanıyor.

KolibriOS Resmi Web Sitesi
EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
(Sanal Makineden Çektim)
f8ry22o.jpg
7oyhipa.jpg
j18l512.jpg
ky7a6sn.jpg
pmrhavp.jpg

25 May 2024
120
12
KolibriOS

Bu işletim sistemi eski bilgisayarlar için çok optimize bir şekilde çalışır ve kasetlere bile sığabilir.

İçerisinde; kelime işlemci, resim görüntüleyici, grafik düzenleyici, web tarayıcısı ve 30’dan fazla oyun gibi uygulamalar bulunur.

Birde Bu İşletim Sisteminin Resimden de Gördüğünüz Gibi Arayüzü Minimal ve Basittir

Ağ Desteği Olarak TCP/IP Protokolünü Destekler ve İnternet Tarayıcısı ile bazı web sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. (Günümüzde Çoğu Görüntülenemiyor)

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
(Sanal Makineden Çektim)
f8ry22o.jpg
7oyhipa.jpg
j18l512.jpg
ky7a6sn.jpg
pmrhavp.jpg
elinize sağlık

legandrary

Üye
24 Ağu 2023
175
38
Arkandayım
KolibriOS

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
(Sanal Makineden Çektim)
f8ry22o.jpg
7oyhipa.jpg
j18l512.jpg
ky7a6sn.jpg
pmrhavp.jpg
Elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.