12 Kasım Doğu Türkistan Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

A28

Üye
1 Mar 2021
107
95
WORLD
Bağımsızlık ateşini yakan Doğu Türkistanlılar 12 Kasım 1933'te Birinci Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti kurmuştu. Bu Cumhuriyet, Çinli Müslümanların (Tunganlar) diğer Çinliler ile anlaşması ve Rusların da bu düşman kuvvetlere destek vermesi sonucunda büyük katliamlara maruz kalarak yıkıldı.
Doğu Türkistan'da dört yıllık milli ayaklanma, Çin içerisindeki komünistlerin ve Sovyetlerin Doğu Türkistan'da manevra alanı bulmasına neden oldu. Milliyetçi Çin hükumetinin bölgedeki isyanlardan sonra nüfuzunu Komünist Çinli komutanlara bırakması, Türkistanlılar için işleri daha karmaşık hale getirdi.
Bölge genelinde isyanlar yayıldı, yayılan isyanı bastırmak için komünist Çinli vali Sovyetlerden yardım istedi. Sovyetlerin askeri takviyesinden sonra 1938 sonlarında ayaklanmalar bastırıldı.Mazlum Doğu Türkistanlılar, bu kutlu günde 1933 ve 1944 yıllarında bağımsız iki devlet kurmuş ancak Çin'e karşı uzun süre direnememiştir.
Çin'in topraklarını işgal etmesiyle zulmün pençesinde asırlar geçiren Doğu Türkistan'ın geniş kesimlerce tanınması ve benimsenmesi için bir anma gününe ihtiyaç duyulmuş, temel insan haklarından bile yoksun bırakılan bir Milletin kendini ifade etmesinde önemli bir adım atılmıştır.

Zulme hayır!

Jeunx

Yeni üye
21 Nis 2020
24
5
Öncelikle geç kutladığım için özür diliyorum. 12 Kasım Doğu Türkistan Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!
Ülkemizde ve dünya genelinde Çin zulmüne karşı çok az tepki/görmezden gelme var.
Bu bize yakışan bir tutum değil.
Çin şuan komşularına esip, gürlüyorsa tek nedeni Tibet ve Doğu Türkistan'da rahatlıkla yapabildiği soykırımlar, katliamlar, eziyetlerdir.
Hadi Türk olmayı geçtim, Hadi Müslüman olmayı geçtim Ya İnsanlık? İçimizde hiç mi kalmadı?
Şuan Doğu Türkistan için uğraşan belirli bir kitle olsa da, bir devletle başa çıkmak neredeyse imkansız.
Artık daha da bilinçlenmeli ve bunun önüne geçmek için uğraşmalıyız.

ByTurkX

Üye
15 Kas 2021
211
201
18
Vatan
Bağımsızlık ateşini yakan Doğu Türkistanlılar 12 Kasım 1933'te Birinci Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti kurmuştu. Bu Cumhuriyet, Çinli Müslümanların (Tunganlar) diğer Çinliler ile anlaşması ve Rusların da bu düşman kuvvetlere destek vermesi sonucunda büyük katliamlara maruz kalarak yıkıldı.
Doğu Türkistan'da dört yıllık milli ayaklanma, Çin içerisindeki komünistlerin ve Sovyetlerin Doğu Türkistan'da manevra alanı bulmasına neden oldu. Milliyetçi Çin hükumetinin bölgedeki isyanlardan sonra nüfuzunu Komünist Çinli komutanlara bırakması, Türkistanlılar için işleri daha karmaşık hale getirdi.
Bölge genelinde isyanlar yayıldı, yayılan isyanı bastırmak için komünist Çinli vali Sovyetlerden yardım istedi. Sovyetlerin askeri takviyesinden sonra 1938 sonlarında ayaklanmalar bastırıldı.Mazlum Doğu Türkistanlılar, bu kutlu günde 1933 ve 1944 yıllarında bağımsız iki devlet kurmuş ancak Çin'e karşı uzun süre direnememiştir.
Çin'in topraklarını işgal etmesiyle zulmün pençesinde asırlar geçiren Doğu Türkistan'ın geniş kesimlerce tanınması ve benimsenmesi için bir anma gününe ihtiyaç duyulmuş, temel insan haklarından bile yoksun bırakılan bir Milletin kendini ifade etmesinde önemli bir adım atılmıştır.

Zulme hayır!
Eğer biz bugün DOĞU TÜRKİSTAN zulmüne susarsak ilerde bizede sıra gelecek.
Daha yeni merak saldım hackerliğe deli gibi çalışıp kendimi kısa sürede geliştireceğim ve ilk hedefim sonum ÖLÜM'de olsa çin'e verebileceğim en büyük zararı vermek olacaktır.
Çünkü onlar benim Irkdaşlarımın ve Mümin kardeşlerimin ırzlarına girdiler, eziyetler ettiler, kültürlerini ve dinlerini unutturmak için her türlü zulmü yaptılar.
Kahrolsun pis, ş*refsiz, haysiyetsiz, kafir, lanet ve zalim çin.
ALLAH'ın laneti, azabı ve gazabı çin'in üzerine olsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.