15 17k bandında laptop önerisi yazılım için

GökBörü.

Turan Ordusu Senior
20 Haz 2021
1,832
1,046
Kara Harp Okulu

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,539
692
24
peki bu maclere linux yükleniyor mu
bütçe güzel ram i yüksek olsun benim laptobun rami 16 gb sende öyle bişiler bak 16 güzel yani. işlemci i5-i6 olsun.
ekran kartı 1050 olsun
depolama konusunu sen bilirsin yani sana kalmış bişi çok şey indiriyorum diyorsan ona göre bak ortalama diyorsan ona göre bak bu senin kararın
500 gb iyi bence yetmezse usb şansın olduğu için onuda çok kafaya takmaya gerek yok yani.
Ama oyun konusundan bahsetmişsin eyer çok oyun indiriceksen oyunlar çok depolama yiyiyor o zaman 1 tb derim ama sadece valo fln diyorsan 500 gb takıl
hepsini toparlarsak önerim şöyle:

ram:16
işlemci: i5 - i6
ekran kartı: 1050
çok oyun indirmeyeceksen: 500 gb depolama
çok oyun indiriceksen: 1 tb depolama
Bana sorarsan sadece yazılım için: 500 gb yeterli

Benim laptobu indirimden almıştık baya ucuza gelmişti.

Ben bunları yazdım ama şo an böyle bir laptop bulabilirmisin bilmiyorum araştırıcaksın yani.

Kolay gelsin.

johnrambo55

Yeni üye
20 Nis 2022
9
0
bütçe güzel ram i yüksek olsun benim laptobun rami 16 gb sende öyle bişiler bak 16 güzel yani. işlemci i5-i6 olsun.
ekran kartı 1050 olsun
depolama konusunu sen bilirsin yani sana kalmış bişi çok şey indiriyorum diyorsan ona göre bak ortalama diyorsan ona göre bak bu senin kararın
500 gb iyi bence yetmezse usb şansın olduğu için onuda çok kafaya takmaya gerek yok yani.
Ama oyun konusundan bahsetmişsin eyer çok oyun indiriceksen oyunlar çok depolama yiyiyor o zaman 1 tb derim ama sadece valo fln diyorsan 500 gb takıl
hepsini toparlarsak önerim şöyle:

ram:16
işlemci: i5 - i6
ekran kartı: 1050
çok oyun indirmeyeceksen: 500 gb depolama
çok oyun indiriceksen: 1 tb depolama
Bana sorarsan sadece yazılım için: 500 gb yeterli

Benim laptobu indirimden almıştık baya ucuza gelmişti.

Ben bunları yazdım ama şo an böyle bir laptop bulabilirmisin bilmiyorum araştırıcaksın yani.

Kolay gelsin.
attığım linkteki laptop mu mackbook m1 mi daha iyi olur benim için

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,539
692
24
vuobhıpnjoimk şaka yaptım john ama bence güzel fikir vugobhıjn
Huawei olan daha güzel geldi macbook unda linkini atarmısın?

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,133
204
Matebook r7 ler hem butcene uygun hem cok guzel cihazlar viraz sekli semali olmasin dersen tuflara bak. E15 e14 seirleri de iyidir mx450 li bak. 2. El xps ve g14 te her isini gorur bu foyat bandinda
Yazilim icin macbook onerenlerin ne yazilimcisi oldugunu cok merak ettim :) sirketin verdigi macbook prolari kahve altligi yapiyorum bir ben mi macbookla yazilim gelistiremiyorum anlamadim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.