18+ YETİŞKİNLERE ÖZEL EN TEHLİKELİ PSİKOLOJİ HACKİNG YÖNTEMİ

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,258
678
Eski Anka Underground Tim

UYARI: BU KONUM 18+ YETİŞKİNLER İÇİN UYGUNDUR. YAPACAĞINIZ PSİKOLOJİ MANİPÜLASYON HİPNOZLARINDAN BEN VE THT AİLESİ SORUMLU DEĞİLDİR. İYİ OKUMALAR!!!

İçindekiler:
1) BİLİNÇALTINI ETKİLEME
2) ÖZGÜVENSİZ BIRAKMA
3) ÇARESİZ BIRAKMA
4) YOKSUN BIRAKMA
5) SUÇLU HİSSETRİRME
6) İTTİFAK POZİSYONU
7) TEHLİKEDEN ÇIKIŞ
8) BEN FRANKLİN ETKİSİ
9) KORKUTARAK RAHATLATMA
10) MUHAKEME GÜCÜNÜ KAYBETTİRME

Sosyal Mühendislik çok geniş bir kavram, bitmek bilmeyen teknik ve taktikler barınıdıran bir yöntemdir. Sosyal Mühendisliğin en önemli kavramlarından birisi de MANİPÜLYASYONDUR.

Hatırlatmak isterim ki, bizler hedefimizdeki şahısların hesaplarını ve ya cihazlarını hacklemeden önce o şahısların beyinlerini hackliyoruz. Yani önce insanı hackliyoruz, istediğimizi alıyoruz sonra hedef predmenti hackliyoruz.

Bilge insanlar, iletişim kurdukları insanları nasıl etkileyeceğini çok iyi bilirler. Doğru manipülasyon teknikleri kullanıldığında kontrol edilemeyen insan yoktur.

1. BİLİNÇALTINI ETKİLEME MANİPÜLASYONU

Zeki insanlar diyalog halinde olduklarında karşılarındaki kişiyi doğrulamak için başlarını yukarıdan aşağıya doğru indirirler. Bu davranış çoğu zaman diğer kişinin başını sallamasına neden olur ve sonuç olarak istemese bile verdiğiniz karar istemeden olumlu olur. Dikkat edin, en tehlikeli yöntemlerden başlıcası bu oluyor 😉

2. ÖZGÜVENSİZ BIRAKMA MANİPÜLASYONU

Karşısındaki kişiyi kontrol etmek isteyen zeki bir insan, konuştuğu kişiden hoşlanmadığını, dış görünüşünü ya da iç özelliklerini yani özgüven eksikliğini fark edebilir. Diğer kişi kendisine gülmediğini anlasa da, konuşma onunla ilgili olmadığı için çoğu zaman tek kelime edemez. Öte yandan içgüdüsel olarak manipüle edilen kişi kendini göstermeye, yani onaylamaya ve sevmeye çalışır. Bazıları o kadar saf ki, konuşmanın onlardan uzaklaşmayacağını anlıyorlar, bunun sonucunda size daha fazla sempati duyuyorlar ve manipülasyon daha başarılı oluyor.

3. ÇARESİZ BIRAKMA MANİPÜLASYONU

Bu tekniğin amacı karşı tarafta çaresizlik duygusu yaratmaktır. Tekniğin temel prosedürü "problem yaratmak, tepkileri ölçmek, yardım istemek ve çözüm önermek"tir. Medya, pazarlama ve hükümetler de bu tekniği sıklıkla kullanır. Tekniğin temel amacı, karşı taraf için sanal bir problem yaratmak ve onların yardım için size dönmesini sağlayarak, başlangıçta bu problemi büyütmelerine yardımcı olmaktır. Örneğin plastik cerrahiye ihtiyacı olmayan birine bu tekniği uyguladığımızda bir süre sonra plastik cerrahiye ihtiyacı olduğunu hissedecek ve kendini çirkin hissetmeye başlayacaktır. Son aşamada sizden yardım isteyecek ve teklif ettiğiniz kararı verecektir.

4.YOKSUN BIRAKMA MANİPÜLASYONU

Bu, ailede ve kamusal yaşamda yaygın bir manipülasyon yöntemidir. Bu psikolojik yöntem genellikle insanları itaat etmeye zorlamak için kullanılır. Buna bir örnek, çocuğunun masraflarını sınırlayan bir babadır. Bu manipülasyon tuzağından kurtulmanın tek yolu bağımsız olmak ve kendi gelir kaynağınızı elde etmektir.

5. SUÇLU HİSSETTİRME MANİPÜLASYONU

İnsanlar bencil olduklarında, çok güzel anları ve durumları analiz eden zeki insanlar, önce karşı tarafa istediği kadar gösterir ve sonra istediğini çok kolay elde eder. Örneğin, bir arkadaşınıza istemediğiniz çok zor bir istekte bulunursanız, bunu yapamayacak, ancak basit dileğinizi söyledikten sonra söylerseniz, büyük olasılıkla kabul edecektir. Çünkü ilk sorudan sonra ikincisi daha akıllı olacak ve sizi tekrar reddederlerse kendilerini suçlu hissedecekler.

6. İTTİFAK POZİSYONU MANİPÜLASYONU

Bilge insanlar genellikle bu tekniği tekliflerini gözden geçirmek ve karşı tarafı istediklerine ikna etmek için kullanırlar. Teknik şu prensibe dayanmaktadır: Karşı tarafı dinleyerek ve onunla anlaşarak bir sohbete başlarsanız, muhtemelen konuşmanın sonunda sizinle aynı fikirde olacak ve önerilerinizi dikkate alacaktır. Ayrıca bu yöntemi, fikirlerini doğrulamak için tanınmış ve tanınmış kişilerin sözlerini alıntılamak için de kullanırlar.

7. TEHLİKEDEN ÇIKIŞ MANİPÜLASYONU

Bu yöntem, bir öncekinden farklı olarak, diyaloğunuz karşı tarafta ilk anda alınmadığında kullanılır. Karşınızdaki kişi size çok kızgınsa, onun yanında durun ve gözlerinin içine bakmaya çalışın. Bu onun bilinçaltını etkileyecek ve onun için bir tehlike kaynağı olmaktan çıkacaksınız.

8. BEN FRANKLİN ETKİSİ​

Ben Franklin, iyilik yapanları sevdiğimizi ve kötülük yapanlardan nefret ettiğimizi iddia ediyor. Bu nedenle, eğer birine yardım etmişsek, böyle bir durumda aynı kişiye yardım etme arzumuzun diğer insanlara yardım etmekten daha yüksek olduğunu söylüyor. Akıllı insanlar bunu çok iyi kullanır. Akıllı bir insanın ilk kez tanıştığı birine güvenmemesi normaldir, bu nedenle unutulmaz iyilikler yapar. Yani geleceğe yatırım yapıyor. Gelecekte, arzularını manipülasyon yoluyla gerçekleştirebilecektir.

9. KORKUTARAK RAHATLATMA MANİPÜLASYONU

Diğer kişiyi kontrol etmek isteyen bilge bir kişi bazen zalim olabilir. Manipüle etmek istediğiniz kişiyi önce korkutup sonra rahatlatarak şok etkisi yaratır. Şok etkisini yaşayan kişi naif ve her türlü öneriye açık hale gelir.

10. MUHAKEME GÜCÜNÜ KAYBETTİRME MANİPÜLASYONU

Bu, zeki insanların kullandığı en tehlikeli manipülasyon yöntemidir. Biraz uzun bir konu olduğu için kısaca anlatacağım. İnsanlar, kendileri için seçilen rollere sahip olma ve bu rolleri oynama fikrini severler. Tembel, çalışkan, özverili veya cömert olduğu söylenen erkekler, zamanla en çok duyulan roller haline geliyor. Akıllı insanlar bunu, önündeki insanlara istedikleri rolü vermek için kullanırlar. Son aşamada muhakeme gücünü kaybeden kişi, neredeyse kolay ve kolay bir şekilde yönetilir.

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,176
1,062
Midgard
Konunuz bence gayet güzel olmuş, ancak şu belirtilmelidir ki hayatta her şey bu kategorilerdeki gibi değerlendirilmemelidir..
her şeyi matematiğe indirgeme hatası olur bu ve bilimsel de değildir..
örneğin aşkın formülü diye bir şey var mı yada mutluluğun logaritması veya sevgiyi çarpanlarına bölebilir misiniz?
işte öyle bir yazmışsınız ki sanki her şey son derece net gibi, oysa gerçek bu değil..
mutlaka her zaman motifi bozan bir unsur bulunur.. bu da bizi sonuca götürebilir..

Elinize, emeğinize sağlık!

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
137
Konunuz bence gayet güzel olmuş, ancak şu belirtilmelidir ki hayatta her şey bu kategorilerdeki gibi değerlendirilmemelidir..
örneğin aşkın formülü diye bir şey var mı yada mutluluğun logaritması veya sevgiyi çarpanlarına bölebilir misiniz?
işte öyle bir yazmışsınız ki sanki her şey son derece net gibi, oysa gerçek bu değil..
mutlaka her zaman motifi bozan bir unsur bulunur.. bu da bizi sonuca götürebilir..

ilk olarak ellerine sağlık konuyu hazırlayanın

bana kalırsa aşkın da bir formülü vardı hatırladığım kadarıyla bir tane psikalog ve düşünür aşkı güven e sevinç ile hitaş etmiştir yani buda şunu ifade eder:
sevinç yarat bir insanda kendini sevdir başka yollarda vardır güzel yakışıklı ol sevinç yaratır
güven duygusu ise insana kendini güvendirme bu olay özellikle fark etmesek de bir insana onu sevdiğimizi söylemeyiz hemen çünkü beynimiz onun güvenini kırmaktan korkar saldırıgan bu duyguları istismar ettiği senaryolar var ama onlar baya karışık ve yaşı küçükler için kötü örnek o yüzden geçmiyorum özellikle saldırıgan kadınsa :)

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,258
678

Doğru, haklılık payınız var. Sizinle hemfikirim 👍

ilk olarak ellerine sağlık konuyu hazırlayanın

bana kalırsa aşkın da bir formülü vardı hatırladığım kadarıyla bir tane psikalog ve düşünür aşkı güven e sevinç ile hitaş etmiştir yani buda şunu ifade eder:
sevinç yarat bir insanda kendini sevdir başka yollarda vardır güzel yakışıklı ol sevinç yaratır
güven duygusu ise insana kendini güvendirme bu olay özellikle fark etmesek de bir insana onu sevdiğimizi söylemeyiz hemen çünkü beynimiz onun güvenini kırmaktan korkar saldırıgan bu duyguları istismar ettiği senaryolar var ama onlar baya karışık ve yaşı küçükler için kötü örnek o yüzden geçmiyorum özellikle saldırıgan kadınsa :)
Öncelikle Teşekkürler.

Sigmund Freuddan sonra aşka tövbeliyim :D Bu konuda susmayı tercih ederim. Şahsi görüşlerinize son derece hürmetim var...

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,258
678
Elinize sağlık, zevkle okudum.
Teşekkürler
Tabi bunlar en basite indirilmiş tanımlamalar. Bunlar gerçeğe dökülürken türlü oyun döndürüp şekil verilerek uygulanıyor sonuçta insan farkına varmadan düşman istediğini elde etmiş oluyor...
Tabiki haklısın abi. Bunlar en basite indirilmiş versiyonu. Konuyu daha da açarsam içinden çıkamayız. Çok tehlikeli yöntemleri var. Balık vereceğime balık nasıl yakalanır onu öğretirim) Gerisi kullananın fikri-iradesine kalmış.

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
474
391
in Turkey
eline sağlık dostum temel çerçeve de oldukça yararlı bir yazı olmuş ama zeki bir insan konuştuğu kişinin zihin ve duygu haritasını da çıkarabilmeli bu konuda da kendini geliştirmiş bir insan beden dilini de oldukça etkili kullanabıliyor demektir. Bu da yukarıda da belirttiğin gibi dış görünüşün de oldukça etkili kaş yapısı olsun kafa yapısı kelimeleri kullanış biçimi her biri olayların gidişatını saptırabilecek niteliktedir. Bu tarz yazılarının devamını dilerimm..

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,258
678
eline sağlık dostum temel çerçeve de oldukça yararlı bir yazı olmuş ama zeki bir insan konuştuğu kişinin zihin ve duygu haritasını da çıkarabilmeli bu konuda da kendini geliştirmiş bir insan beden dilini de oldukça etkili kullanabıliyor demektir. Bu da yukarıda da belirttiğin gibi dış görünüşün de oldukça etkili kaş yapısı olsun kafa yapısı kelimeleri kullanış biçimi her biri olayların gidişatını saptırabilecek niteliktedir. Bu tarz yazılarının devamını dilerimm..
Düşüncelerinde hak veriyorum sana. Teşekkürler

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Ellerine sağlık qardaşım, bozulan şey bi daha bozulmuyo :/

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.