20 Saat Bilgisayar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Arkadaşlar ben günde 15-20 saat bilgisayardayım.
Bunun ne gibi zararları olur?
Öğrenmek istiyorum.

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Vücudunu yormaktan başka bir işe yaramaz.. Gözlerini bozarsın,ilerde epilepsi hastası olabilirsin.. vs vs.. bende işim gereği bilgisayar başındayım ve dinlendirici gözlüğüm her daim olur en azından bunu aksatmam.. Fakat şuan bir zararını görmedim 8 yıldır günde 15 saat bilgisayar başında geçiriyorum :)

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
Vücudunu yormaktan başka bir işe yaramaz.. Gözlerini bozarsın,ilerde epilepsi hastası olabilirsin.. vs vs.. bende işim gereği bilgisayar başındayım ve dinlendirici gözlüğüm her daim olur en azından bunu aksatmam.. Fakat şuan bir zararını görmedim 8 yıldır günde 15 saat bilgisayar başında geçiriyorum :)

Arkadaşın dedigi gibi çok zararı var. Fakat bende 8 yıldır günlük 12-14 saat arası onlineyim fakat hala bi zararını göremedim :trl hehe :)

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0

Sorması ayıptır
İşiniz nedir?

Pakyürek™

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
921
0
mrfelaqet Epilepsi Demişşin Belirtilerine Netten Bakıyorum Tam Bişi bulamadım

Ne Olabilir Belirtileri Beynımın Sol Tarafında Damarlar Oynuyo :D Hissediyorum Ama

Bayılma & Mide Bulantısı & Baş Arısı & Görmemde bi Sorun Yok Ne Olabilir ??

UmutLa KaL

Yeni üye
18 Ocak 2012
8
0
Hiç ßişey oLmaz ßende Günde 12 13 saat Pc ßaşında Kalıyom İş icaßı ßilgisayar Teknisyeniyim 4YıLdır Sürekli 12 13 saat takılıyom Hiç ßişey olmadı :)

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
arkadaşım zararlarını söylemişler zaten ama ben 7-8 yıldır.tatillerde günde 15-18 saat pcdeyim herhangi hiçbir sorunumda yok şuan.3 yaşımdan beri pc başındayım:)(o zmnlar sadece hız tuşuna basabilsaekte başladık işte bi yerden :))

CxSSCx

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
735
0
toplumdan soyutlanır çekingen olabilirsin ama bunlar hikaye de en önemli vücut duruşun bozulabilir kamburlaşabilirsin yaşadığım ve çok zor atlattığım bir şey bilgisayardayken kendini unutursun dik otur her zaman

spywaredz

Katılımcı Üye
13 Ağu 2011
610
0
L.A - United States of America
3 yaşımdan beri bilgisayar başındayım ( Babam DSİ'de bilgisayar mühendisiydide ). Hiçbir şey olmuyor. Eğer bilgisayar başında kafanı yoracak birşey yapmıyorsan. Sadece oyun falan oynuyorsan sadece gözlerin zarar görür. Ama kod falan yazıyorsan. Başın bağzen ağrıyabiliyor, gözlerin sıkça seyiriyor, Halsizlik çöküyor ve Fazlaca uykun geliyor, En önemliside koltukta oturmaktan bir yerlerin fena halde acıyor :)

Ama şunu söyleyeyim o kadarda önemli değil. En fazla ölürsün :D (Zaten ileride büyük ihtimal bilgisayar başında ölücem :) )

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
40
Pcden yayılan radyasyon üreme hücrelerinin yapısını bozabilir yani çok takılma kardeşim...Hareketsizlikten kaynaklanan damar yolları tıkanıklığı (ölümle son bulur) bel fıtığı boyun fıtığı eklem ağrıları ciddi şekilde göz rahatsızlığı (öğrenciler için) derslerden geri kalma pcden ayrılmamak için idrarını tutmadan kaynaklanan rahatsızlıklar v.b. birçok şey bilgisayar yararlı olduğundan fazla zarar veren bi teknolojidir....

cahilcan

Üye
18 Ocak 2012
117
0
3 yaşımdan beri bilgisayar başındayım ( babam dsi'de bilgisayar mühendisiydide ). Hiçbir şey olmuyor. Eğer bilgisayar başında kafanı yoracak birşey yapmıyorsan. Sadece oyun falan oynuyorsan sadece gözlerin zarar görür. Ama kod falan yazıyorsan. Başın bağzen ağrıyabiliyor, gözlerin sıkça seyiriyor, halsizlik çöküyor ve fazlaca uykun geliyor, en önemliside koltukta oturmaktan bir yerlerin fena halde acıyor :)

ama şunu söyleyeyim o kadarda önemli değil. En fazla ölürsün :d (zaten ileride büyük ihtimal bilgisayar başında ölücem :) )
mark zuckerberg 10 yaşından beri bilgisayar başında adam facebooku kurdu senin numaran ne gardaş 3 yaşından beri

Pakyürek™

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
921
0
spywaredz Dedigi Doğru Bende Ölürsem Bilgisayar Başında Kaskatı Olmus Metin2 Çarımda Yatmıs

Emesende Bi Sürü Kişi Yazmıs Facede Erkekten Başka kimse Durtmemiş Bi Şekilde bulurlar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.