25K'ya Kadar Laptop Önerisi

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,361
Merhaba,

Bu bilgisayar,
Epey' de 25K altı en iyi laptop olarak gözüküyor. Dış görünümden çok bana sistemi ve de ekran kartı gerekiyor. Hacking (ileri seviyede), yazılım (ileri seviyede) ve grafik tasarım (ortalama seviyede) kullanacağım. Masaüstü kurma gibi bir imkanım asla yok.

Sizce bu cihaz benim gereksinimlerimi karşılar mı? Ya da bu fiyata gereksinimlerimi daha iyi karşılayacak bilgisayarlar varmı?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,719
yazılım (ileri seviyede)
Kullanacağın programları yazsan iyi olurdu. Bazıları 2 gb ram ile çalışabilirken, bazıları 16 GB ram ile çalışır.

grafik tasarım (ortalama seviyede)
Bu da aynı şekilde, program ismi lazım ama bu yazılıma göre çokta ram isteyen bir şey değil, 16 yeterli olur buna.

Hacking (ileri seviyede),
Eğer 3-4 sanal makine kurup hepsini aynı anda açarsan yetmez. 16gb ram.

25K altı en iyi laptop olarak gözüküyor.
Fiyatına göre en iyiyse alınabilir ama bu seni yıllarca son hızda götürmez.
Bence artık 32 gb ram lazım olmaya başladı, çünkü şu an 8 GB ortalama ama yakında (2-3 yıla) 16 GB ortalama olacak.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,361
Kullanacağın programları yazsan iyi olurdu. Bazıları 2 gb ram ile çalışabilirken, bazıları 16 GB ram ile çalışır.

Bu da aynı şekilde, program ismi lazım ama bu yazılıma göre çokta ram isteyen bir şey değil, 16 yeterli olur buna.

Eğer 3-4 sanal makine kurup hepsini aynı anda açarsan yetmez. 16gb ram.

Fiyatına göre en iyiyse alınabilir ama bu seni yıllarca son hızda götürmez.
Bence artık 32 gb ram lazım olmaya başladı, çünkü şu an 8 GB ortalama ama yakında (2-3 yıla) 16 GB ortalama olacak.
1- Python, C, C++, C# kullanacağım ama C dillerini pek aktif kullanmayacağım. Şuanlık sadece Python aktif olarak kullanılacak. Uygulama ve oyun geliştirme ile de ilgileniyorum ama sıkça değil.

2- Adobe Illustrator ve Adobe Phhotoshop' u sıkça kullanacağım. Arada InDesign ihtiyacım da olabiliyor.

3- Zaten VDS ve Kali Linux kullanacağım. Bence yeterli ama pek bir bilgim yok.

4- Laptop olarak şuan en iyisi. 2-3 yıl sonra gerek görürsem 32 GB RAM takabilirim. Şuanlık 16 GB RAM yeterli gibi. Sık sık oyun oynayan biri de değilim.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,719
1- Python, C, C++, C# kullanacağım ama C dillerini pek aktif kullanmayacağım. Şuanlık sadece Python aktif olarak kullanılacak. Uygulama ve oyun geliştirme ile de ilgileniyorum ama sıkça değil.

2- Adobe Illustrator ve Adobe Phhotoshop' u sıkça kullanacağım. Arada InDesign ihtiyacım da olabiliyor.

3- Zaten VDS ve Kali Linux kullanacağım. Bence yeterli ama pek bir bilgim yok.

4- Laptop olarak şuan en iyisi. 2-3 yıl sonra gerek görürsem 32 GB RAM takabilirim. Şuanlık 16 GB RAM yeterli gibi. Sık sık oyun oynayan biri de değilim.
Bu bilgilere göre baktığımız da bu sistem rahatlıkla işini görecektir. Şimdiden hayırlı olsun.
(Oyun geliştirme ile ilgili çok nadir de olsa kasmalar yaşanır. Ue5 kullanmanı da önermem 32 gb ram de bile kasabiliyor)

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi Asistanı
27 Kas 2022
1,395
1,101
є.ค♡
Merhaba,

Bu bilgisayar,
Epey' de 25K altı en iyi laptop olarak gözüküyor. Dış görünümden çok bana sistemi ve de ekran kartı gerekiyor. Hacking (ileri seviyede), yazılım (ileri seviyede) ve grafik tasarım (ortalama seviyede) kullanacağım. Masaüstü kurma gibi bir imkanım asla yok.

Sizce bu cihaz benim gereksinimlerimi karşılar mı? Ya da bu fiyata gereksinimlerimi daha iyi karşılayacak bilgisayarlar varmı?
İyi bir bilgisayar ama bence bu kadar pahalı bir pc ye de gerek yok. Ben Huawei d15 kullanıyorum kasma VS de olmuyor alabilirsin ama tabii sen bilirsin.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,361
Bu bilgilere göre baktığımız da bu sistem rahatlıkla işini görecektir. Şimdiden hayırlı olsun.
(Oyun geliştirme ile ilgili çok nadir de olsa kasmalar yaşanır. Ue5 kullanmanı da önermem 32 gb ram de bile kasabiliyor)
Teşekkür ederim. Zaten kırk yılda bir göz gezdiririm diye demiştim. Pek bir ilgim yok.
İyi bir bilgisayar ama bence bu kadar pahalı bir pc ye de gerek yok. Ben Huawei d15 kullanıyorum kasma VS de olmuyor alabilirsin ama tabii sen bilirsin.
Teşekkür ederim hocam. Adobe Illustartor' u çok sık kullanacağım için biraz daha iyi sistem baktım. Yoksa dediğiniz gibi çok daha düşük sistemli bilgisayar da iş görür. D15' e de baktım ama fiyat/performans için pek parlak değil ama görünümü çok güzel.

EnDimiYon

Yeni üye
28 Ocak 2023
14
13
Hocam benim her zaman önerim bu tarz işlerde oyuncu laptopu kullanmak olmuştur etrafımda bu tarz işler için kullanan var
bi bakabilirsiniz sadece ram'i 16 yada 32 yapabilirsiniz

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,361
Hocam benim her zaman önerim bu tarz işlerde oyuncu laptopu kullanmak olmuştur etrafımda bu tarz işler için kullanan var
bi bakabilirsiniz sadece ram'i 16 yada 32 yapabilirsiniz
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Epey üzerinden baktım, puanı 66. Fiyatı da daha fazla. RAM de en az 16 olmalı :( Bir de Monster olunca, insan ister istemez korkuyor. Birçok kronik hasarı varmış. Ben de oyun laptopu kullanma taraftarıyım. Teşekkürler.

EnDimiYon

Yeni üye
28 Ocak 2023
14
13
O kronik diyenler çok var benim eski klavyemede kronik diyorlardı uzun süreler aslan gibi götürdü beni bir sıkıntıda çıkarmadı ben sadece mekantikten sıkıldım o kadar değiştirdim ama işini görür yani çünkü kronik demek saçma bir şey her aletin cihazın kendine göre bir farklılığı vardır müşterisi 1 tane cihaz beğendi diye hep aynı şeyi tasarlamak zorunda değil ama bence en iyisi budur gibime geliyor. Rica ederim bu arada iyi günler iyi kullanmalar

1 Şub 2023
135
80
16 gb ram ile anca chrome sekmelerinde gezersin.
bu çağda en az 20 gb ram gerekli ben bile 32 gb ram kullanıyorsam sen düşün.
sanal makinalar,android stadio,crack işlemleri,pass denemeleri aşırı ram yiyor.

1 Şub 2023
135
80

EnDimiYon

Yeni üye
28 Ocak 2023
14
13
windows 11 mi kullanıyorsun
fivem fln çalıştırıyorum aynı anda ben witcher fln çalışıyor dostum aynı anda
windows 11 kullanan varsa ne diyim yani

Python,windows 11 dahi en az 4 gb ram kullanıyor artık

:)
sen herhalde 2010 nostalji yıllarını yaşıyorsun android stadio 8 gb en az ram yiyor emulatörle birlikte bu 14 gb a kadar çıkıyor.
tamam dostum en iyi sen biliyorsun ya arkadaş 32 alsın ama kanıt istersen gösteririm ordan gülme emojisine tıklamak kolay

1 Şub 2023
135
80
tamam dostum en iyi sen biliyorsun ya arkadaş 32 alsın ama kanıt istersen gösteririm ordan gülme emojisine tıklamak kolay
Senin ne yaptığının bir önemi yok günümüz şartlarında mantıkla düşünürsen 16 gb ram grafik tasarım+siber güvenlik+yazılıma yetmez.
premiere pro dahi en az 8 gb ram yiyor yük altında bu 15 gb ram'e kadar çıkar aynısı android geliştirme içinde de geçerli en az 8 gb ram ister yük alltında bu projeye bağlı olarak çıkabilir.
kaldı ki günümüzün modern işletim sistemleri en az 4 gb ram yiyor buna ubuntuda dahil.
özetle boşuna ben şunu yaptım herkes idare edebilir demen mantıksızlık herkesin ihtiyacı farklı.

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
Merhaba,

Bu bilgisayar,

Freedos bu farkındasındır umarım onun dışında rtx3050ti 4gb vram orası da tamam i7 seni götürür 16gb ram yeterli sanal makine vs için klavyesini alan yazıyor bilmeden etmeden bu bilgisayar sağlam onu da söyleyeyim ağırlık açışından ne çok hafif ne çok ağır performans açışından iyi. Ram yetmezse ram upgrade desteği var 32gb'a kadar bildiğim kadarıyla kısaca extreme bir şey almana gerek yok bu seni idare eder 1tb ssd de hızlı dosya işlemleri boyut büyük olsa bile hızlı oluyor bilgin olsun.

EnDimiYon

Yeni üye
28 Ocak 2023
14
13
Freedos bu farkındasındır umarım onun dışında rtx3050ti 4gb vram orası da tamam i7 seni götürür 16gb ram yeterli sanal makine vs için klavyesini alan yazıyor bilmeden etmeden bu bilgisayar sağlam onu da söyleyeyim ağırlık açışından ne çok hafif ne çok ağır performans açışından iyi. Ram yetmezse ram upgrade desteği var 32gb'a kadar bildiğim kadarıyla kısaca extreme bir şey almana gerek yok bu seni idare eder 1tb ssd de hızlı dosya işlemleri boyut büyük olsa bile hızlı oluyor bilgin olsun.
haklısın dostum

kujuta

Yeni üye
31 Ocak 2023
13
5
Bu bilgisayar, Epey' de 25K altı en iyi laptop olarak gözüküyor.
selamlar benim leptopum bu victus cihazı alalı yaklaşık 6 ay oldu memnunum fazla oyun oynayan birisiyim ve oynadığım alanda havalandırma için yeterli boşluk olmayan bir masa olmasına rağmen ısınma konusunda 80 90 dereceleri pek geçmedim fiyat performans canavarı arkadaşım 70klık pcsi ile karşılaştırdığımda ekran kartı tarafında bir yenilgi aldı işlemci tarafında da çok yeni çok güçlü tek eksisi bana göre freedos geldi eyvallah kurulum yapmak için flash ayarladım iso dosyasını attım lakin bir tek freedos değil bütün driverler aygıtlar yoktu klavye mouse bile çalışmıyordu kurarken birazcık zorladı beni otomatik driver indiren bir uygulama vardı ondan yardım alarak halledebilirsin.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,361
Senin ne yaptığının bir önemi yok günümüz şartlarında mantıkla düşünürsen 16 gb ram grafik tasarım+siber güvenlik+yazılıma yetmez.
premiere pro dahi en az 8 gb ram yiyor yük altında bu 15 gb ram'e kadar çıkar aynısı android geliştirme içinde de geçerli en az 8 gb ram ister yük alltında bu projeye bağlı olarak çıkabilir.
kaldı ki günümüzün modern işletim sistemleri en az 4 gb ram yiyor buna ubuntuda dahil.
özetle boşuna ben şunu yaptım herkes idare edebilir demen mantıksızlık herkesin ihtiyacı farklı.
İkiniz de niye bu kadar tartıştınız anlamadım ama :D ikinize de çok teşekkür ederim. 16 GB RAM şuan benim için yeterli 64 GB RAM' lik bilgisayarlar da var bu fiyata ama 16 GB işimi görür. Zaten hepsini aynı anda kullanacak değilim. 4 tane DDoS paneli de açmıyorum. O yüzden gerek yok. Gerekirse, sonra yükseltirim.
selamlar benim leptopum bu victus cihazı alalı yaklaşık 6 ay oldu memnunum fazla oyun oynayan birisiyim ve oynadığım alanda havalandırma için yeterli boşluk olmayan bir masa olmasına rağmen ısınma konusunda 80 90 dereceleri pek geçmedim fiyat performans canavarı arkadaşım 70klık pcsi ile karşılaştırdığımda ekran kartı tarafında bir yenilgi aldı işlemci tarafında da çok yeni çok güçlü tek eksisi bana göre freedos geldi eyvallah kurulum yapmak için flash ayarladım iso dosyasını attım lakin bir tek freedos değil bütün driverler aygıtlar yoktu klavye mouse bile çalışmıyordu kurarken birazcık zorladı beni otomatik driver indiren bir uygulama vardı ondan yardım alarak halledebilirsin.
O işlemleri iyice araştıdım, oraları hallederim. Cevabın için teşekkürler.
Biliyorum. Cevabın için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.