2859TL Sistem Tavsiyem

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
Merhaba Arkadaşlar,

Arkadaşlar bu gün sizlere 2859,88 TL topladığım sistemi göstericim. Dolar yüzünden fiyat değişe bilir.

Öncelikle sistemimdeki malzemeler şöyle ;
5ko6gR.png

Şimdi sıkça sorulan sorulara bakalım :
- GTX 960 mi daha iyi R9 280x mi ?
+ Arkadaşlar bu görüş kişiden kişiye göre değişe bilir. R9 280x kimilerine göre süper kimlerine kötü fakat bana göre 2GB ile kiyaslıyorsak R9 280x daha mantıklı ama 4GB'lik GTX 960 ile kiyasalacak olursak tabikide 4GB GTX 960 daha iyi ama bu size kalmış bir şeydir.

- 600 watt Bu sisteme yitecek mi ?
+ Arkadalar 600 watt resimdeki sisteme yeterli olacaktır ama ilerde ekran kartınızı değiştirmek isterseniz tabikide yetersiz kalacaktır.

- Niye tek Ram tercih ettin ?
+ Tek Ram tercih etmemin sebebi sadece ucuz olmasıdır. Bir çok kişi tek ram'ın 2x4 göre daha kötü olduğunu vurguluyor tabikide böyle birşey yok 4x2 sadece oyunlardan çıktınızda ram'ı hemen clean eder fakat tek 8GB bir ram biraz geç clean eder ama bu bilgisayarınızı o kadar çok etkilemez.

- İlerde İ7 alacak olsam ana kart destekler mi ?
+ Alacak oldunuz işlemcinin yanında soket .... olarak yazar orada 1150 yazıyor ise destekliyor demektir.

Memotaz

Uzman üye
11 Şub 2015
1,526
0
39°47'20.58"
*kasa ve anakarta verdiğin fiyatları düşürmeye çalışıp i7 al 300 tl fark ile çok büyük orantılı performans alırsın

*ekran kartı O.C Edition Al ( overclock) 500 tl lik oc alsan 900 tl lik performans sağlarsın :)

*ramları 8 gb al fakat 2 soket al

eminim bu sistemden %25 oranında performans artar

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
*kasa ve anakarta verdiğin fiyatları düşürmeye çalışıp i7 al 300 tl fark ile çok büyük orantılı performans alırsın

*ekran kartı O.C Edition Al ( overclock) 500 tl lik oc alsan 900 tl lik performans sağlarsın :)

*ramları 8 gb al fakat 2 soket al

eminim bu sistemden %25 oranında performans artar

Dostum bu dediklerini eklersem fiyat 3000 den fazla olur :D OC yapmak öyle dediğin gibi basit birsey degil yani tüm sistemin OC desteği olması lazim eğer desteklemez ve sende OC yapma ya kalkar isen tüm sisteme elveda diye bilirsin. 2x8 ram demişsin buda fiyatı 2 ye katlar ve kasayı 80plus olup daha uygun fiyata bulmazsınız.

erdmarsln

Katılımcı Üye
30 Haz 2015
308
0
Ankara
3 bin tl lik bir sisteme ssd de giderdi.gtx 960 güzel bir seçim intel yerine amd işlemci almış olsaydın hem anakarttan biraz daha kısardın hem OC ile i5 performansını yakalayabilirdin.Ama tabi intel kaliteli uzun vadede ***ürür.Ramler çok güzel.

Özet geçecek olursam 3 bin tl ye bir tek poweri değiştirerek onuda 700-750 + alarak alabilirsiniz gayet güzel sistem

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
3 bin tl lik bir sisteme ssd de giderdi.gtx 960 güzel bir seçim intel yerine amd işlemci almış olsaydın hem anakarttan biraz daha kısardın hem OC ile i5 performansını yakalayabilirdin.Ama tabi intel kaliteli uzun vadede ***ürür.Ramler çok güzel.

Özet geçecek olursam 3 bin tl ye bir tek poweri değiştirerek onuda 700-750 + alarak alabilirsiniz gayet güzel sistem

Dostum AMD sistemi bende çok seviyorum fakat birçok kişiye AMD sistem dizdim ama hiç biri memnun olmadı çünkü aşırı bir ısınma problemi var dediğin gibi AMD sekiz cekirdekli bir sistem yapılabilirdi bu fiyata :D SSD konusuna gelecek olursak doğru 500GB harddisk ve 120GB SSD yeterli olacaktır fakat SSD'yi sonradan da eklene bilir. :) Power 80plus ve 600w yeterli olacaktır abi titan bir ekran kartı almaz isen titan bir ekran kartı alacağın zaman 700-750w power gerekli olacaktır. :D OC'de yapılabilir fakat OC'a okadar güvenmiyorum ben çünkü bir çok arkadaşımda falan yaşadım bu problemi insanlar bilmeden OC yapmaya kalkıyorlar OC sadece OC destekleyen sistemlere yapılabilir eğer OC desteklemeyen bir sisteme yapar isen tüm sisteminin yanmasına sebep olursun. :)

erdmarsln

Katılımcı Üye
30 Haz 2015
308
0
Ankara
Dostum AMD sistemi bende çok seviyorum fakat birçok kişiye AMD sistem dizdim ama hiç biri memnun olmadı çünkü aşırı bir ısınma problemi var dediğin gibi AMD sekiz cekirdekli bir sistem yapılabilirdi bu fiyata :D SSD konusuna gelecek olursak doğru 500GB harddisk ve 120GB SSD yeterli olacaktır fakat SSD'yi sonradan da eklene bilir. :) Power 80plus ve 600w yeterli olacaktır abi titan bir ekran kartı almaz isen titan bir ekran kartı alacağın zaman 700-750w power gerekli olacaktır. :D OC'de yapılabilir fakat OC'a okadar güvenmiyorum ben çünkü bir çok arkadaşımda falan yaşadım bu problemi insanlar bilmeden OC yapmaya kalkıyorlar OC sadece OC destekleyen sistemlere yapılabilir eğer OC desteklemeyen bir sisteme yapar isen tüm sisteminin yanmasına sebep olursun. :)

Yok ya OC o kadar da korkulacak bişey değilki :)sadece biraz temkin gerektiriyo bide kaliteli anakart.kaliteli olmasına bile gerek yok biraz soğutması iyi olsun yeterli ısılarına baka baka ince ince işlenir :)

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
Yok ya OC o kadar da korkulacak bişey değilki :)sadece biraz temkin gerektiriyo bide kaliteli anakart.kaliteli olmasına bile gerek yok biraz soğutması iyi olsun yeterli ısılarına baka baka ince ince işlenir :)

:D Aynen fakat işte bir çok kişi OC bilmediğinden bilinçsizce tüm sistemini yakıyor mesela satin alığı urunun üzerinde OC ibaresi olması gerekiyor yoksa sitemi yakarsın :D

Greenas

Katılımcı Üye
17 Tem 2013
469
3
28
Bence ekran karti 4gb yerine 2gb düşürüle bilir. Bit yüksetilmeli.? Birde bu boş kasalar nıye bu kadar pahalı ya

Greenas

Katılımcı Üye
17 Tem 2013
469
3
28
Kasa boş değil üstad 80 plus 600w power var içinde :D

Yok onu gördüm ben kendime 332TL ye aldım 1 ay öncede onun ıcın dedim niye bu kadar pahalı dıye scylone ii yabancı ülkelerde €65 burda daha kotu kasalar aynı fıyatına denk geliyor.

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
Yok onu gördüm ben kendime 332TL ye aldım 1 ay öncede onun ıcın dedim niye bu kadar pahalı dıye scylone ii yabancı ülkelerde €65 burda daha kotu kasalar aynı fıyatına denk geliyor.

Ya görünüm hepsi bazılarında led işik var diyolar 100 TL değerindeki oluyor 300TL ufacık bir led için fiyatı bu kadar abartıyorlar :)

Bu sistemi alacak arkadaslara söylüyorum yanına birde 120 gb samsung 840 evo ssd alirsalar çok sağlam olur ayriyeten daha düşük anakart seçilebilir di sata 3 destekleyen

Evet 120GB SSD eklerlerse mükemmel olur fiyat biraz artar tabi :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.