3D Unity İle Oyun Yapımı -Başlangıç/CHYNOVA

Integin

DeDe
19 Mar 2017
2,572
21
Ötüken
images

Unity 3D Şu Zamanımızda En Kaliteli ve Kolay Oyun Yapımı İçin bir stuio programıdır.

0546OT_01_09.png

Peki NASIL yapacaz?

images

1-Defter Tutun(NOT AMAÇLI) -
Bizler Robot değiliz. Herşeyi aklımızda tutamayız. Aklınıza bir fikir geldi belkide bu oyun alemindeki en kaliteli fikir ama başka işle ugrasıyorsunuz suan hemen not almamız lazım her güncellemeyi bug'u ve Fikiri Not Alınız

2-Projenizi Belirleyin ve bitmeden asla başka bir projeye geçmeyin: Aklınıza başka bi oyun fikri mi geldi onu not alın şuan yaptıgınız oyunu yarıda bırakmayın çünkü böyle yaparsanız asla gelişmeniz olmuyacak

3-Modelleme: Oyun için grafik lazım tabiiki. Bunun için Unity nin assets Store Magazasından Veya başka sitelerden indirebilirsiniz.Eğer aradığınız Şey Sitelerde Yoksa neden siz yapmıyasınız. Programlar: Blender,Cinemda4D ...vb

4-Senaryo Bulun: Bir Oyunda en önemli şeyde budur. Oyunun Aksiyonunu Zevkini belirlenen senaryo çizer.sizde Senaryoyu akıcı bir şekilde yapınız.

5-Ekip: ekibinizin olması her olayda sizin için daha avantajıdır unutmayın

6-Eğitim Videoları izleyiniz- Hiç bir işi sıkıntısız tam bilemezsiniz.Onun için Hergün yeni birşey öğrenin Hiçbirşey kaybınız Olmuyacaktır.​
latest

Ayrıyaten Bu Konudaki eğitim videolarınada bakmanızı öneririm
http://www.turkhackteam.org/unity3d/1618691-unity3d-oyun-yapimi-egitim-videolari-kolay-chynova.html

Son düzenleme:

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Ya hocam Unity'de şöyle birşey yapmak istiyorum ben:
3D model olacak ama FPS. Yani şöyle.. FPS bakış açısı olacak ama karakterimizin vucüduda görünecek. Animasyon olacak yürüme vb. Bunu nasıl yapabilirim bir türlü bununla ilgili bir Yardım bulamadım kafayı yiyecem. Yardım ederseniz sevinirim.

Integin

DeDe
19 Mar 2017
2,572
21
Ötüken

Integin

DeDe
19 Mar 2017
2,572
21
Ötüken
Ya hocam Unity'de şöyle birşey yapmak istiyorum ben:
3D model olacak ama FPS. Yani şöyle.. FPS bakış açısı olacak ama karakterimizin vucüduda görünecek. Animasyon olacak yürüme vb. Bunu nasıl yapabilirim bir türlü bununla ilgili bir Yardım bulamadım kafayı yiyecem. Yardım ederseniz sevinirim.

capsul oluştur kapsülün içine FPS kamera koy

Bide Arkasına koy nasıl istiyosan yerini
sonra 2 kmerayı bi klaör içine al

hangi tuşla değişmesini istiyosan ona göre kodla
kodları internette mevcut

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.