4500 tl canavar pc toplama rehberi

MasterOfHate

Yeni üye
31 Tem 2016
17
0
Merhaba arkadaşlar bu ortamdaki ilk adam gibi konum bugün sizlere 4500 tl ile efsane bir pc toplama rehberi yapıcam.

Ekran kartı =GTX960 (veya işlemciden kısarak 970)
İşlemci=İntelCore i7 3.6 ghz (ekran kartı 970 aldıysanız i5 4.4 alın)
Ram 16gb
SSD =Kingstone 260gb
Kasa=Cooler master kasaları veya Exper kasaları.
OS=windows kurulu alırsanız tuzlu olur free dos alın sonra bi bilgisyarcıyla anlaşır yükletirsiniz
Anakart=MSİ'ın bir anakartını kullanıyorum seri numarası ve ismini bulamadım beyler özür dilerim

[Aynı sistemi ben kullanıyorum sorunuz varsa alırım.]

Samimi bir rehber olsun istedim donanım konusunda dürüst olmak zor iştir.Ama 3500 ü falan gözden çıkardıysanız 1000 lira daha koyun misli ile karşılığını alırsınız.

İlk konum beyler önerilerinizi bekliyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum bu ortamda sayenizde.

exlord06

Katılımcı Üye
31 Mar 2013
394
0
Ankara
Sabit disk yok bu devirde 260gb kimseye yetmez videolar bile gb olarak ölçülüyor artık , ayrıca ekran kartı eski pascal mimari kartlar varken gtx 960 veya 970 almak oldukça mantıksız

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Dostum Onun Yerine 7200Rpm 1TB Harddisk 120 GB SSD kullansan daha iyi olmazmi ssd ye kullanacagin isletim sistemini kurarsin harddiskede oyunlarinizi ve programlarinizi kurarsiniz ama yinede siz bilirsiniz

BenzinsizFerrari

Uzman üye
3 Şub 2015
1,121
0
kesinlikle yanlış bir tavsiye olmuş. gtx960 nedir 970 nedir? at çöpe o kartları. 5000 liraya yakın para vereceğim ve 1080 veya 980 kullanamayacağım öyle mi :)

AsiLKan06

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
252
0
Ankara
Kardeş Hiç Açıklayıcı Bir Rehber Olmamış Daha doğrusu rehber bile değil ve

artık 3500 üstüne GTX 1070 koyuluyor GTX960 neyin kafası

emollo12

Uzman üye
19 Şub 2016
1,617
0
c#
O sisteme i7 koyulduğu için sistem daha çok iş bilgisayarına dönüşüyor . i7 sadece iş bilgisayarlarında görürüz o sisteme i5 koyulup iyi bir ssd seçilmeli ve ekran kartı 900 serisi olmamalıdır .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.