6 Adımda FPS Arttırma!//#İçerik Editörlüğü Kulübü

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
6 Adımda FPS Arttırma!

2wwlcv.gif

Merhaba arkadaşlar bugün 6 Adımda Fps yükseltme nasıl yapılır onu göstereceğim :=)
zlRKRf.png

İlk başta fps nedir onu öğrenelim:"Saniyelik Görüntü Sayısı/Frame Per Second" olarak tanımlanır.Oyuncular için ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.Bilgisayarınızın ram,işlemci,ekran kartının performansını ölçen değerdir.Ve geçelim konumuza;

zlRKRf.png

A-Windows'un temasını değiştirin!:Evet arkadaşlar bazı temalar bilgisayarın enerjisini sömürür,bunları yaparak fps artışını sağlayabilirsiniz

Sağ click > Kişileştir > Temel ve Yüksek Karşıtlık Temaları

Bunlardan "Windows klasik" yada "Yüksek Karşıtlık"lardan birini seçerseniz oyunlarda fps artışını sağlayabilirsiniz.

zlRKRf.png

B-Driver'larınızı güncelleyin!;Driver'larımız sunulduktan sonra belli bir süre güncellenir.Güncel sürücüler fps arttırır.

Bunlar için programlar vardır;

1-IObit Driver Booster;Bu program bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin yeni halini bulup,indirir ve kurar.Sizin sadece onaylamanız gerekmektedir.

2-SlimDrivers;Bu programda bilgisayarınızdaki mevcut sürücülerin yeni sürümünü bularak indirir.Ve kurar.Ekstra bir özelliği yoktur.

zlRKRf.png

C-Otomatik çalışan programları kapatın!;Bilgisayarınızı açtığınızda otomatik çalışan programlar vardır ve bu programlar sisteminizi yavaşlatır,sonuç olarak oyunlardada arkada çalışır ve fps inizi düşürür.

Nasıl Yapılır:Kapatmak için; windows tuşu + r > msconfig > Başlatma >Tümünü Devre Dışı Bırak

zlRKRf.png

D-Nvidia ekran kartıysanız!;Arkadaşlar nvidia ekran kartınız varsa nvidanın özelliklerine girip istediğiniz oyunun nasıl isterseniz o şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır:Sağ Click > Nvidia Denetim Masası> 3D Ayarları > Program Ayarları > İstediğiniz program.

zlRKRf.png

E-Güç Yönetimi!;Arkadaşlar eğer bir notebook kullanıcıysanız bilgisayarınızın gücünü "Yüksek Performans" olarak ayarlayın.Böylece daha çok fps kazanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır:Denetim Masası >Sistem ve Güvenlik >Güç Seçenekleri

zlRKRf.png

F-Temizlik ve Aşırı Isınma!;Arkadaşlar ısınma sorunu özellikte notebooklarda ayrı bir dert.Bunu parlaklığı düşürerek,veya fan alarak giderebilirsiniz.Temizlik ise bence daha önemlidir.Uzun zamandır kasanızı açmıyorsanız bir dünya toz birikmiş halde sizi bekler.Dikkatli bir şekilde kuru bez ile silin.Dikkatli olun benim dikkatsizliğim yüzünden bilgisayarım bir daha açılmadı.Sizede olmasın :D

zlRKRf.png

Bonus.Görüntü Ayarları!;Arkadaşlar her oyunun bir görüntü ayarı vardır.Bunları düşürerek oynamayı deneyin daha akıcı ve hızlı olacaktır.

Bonus2 ; Yüksek güç seçeneğini seçerseniz piliniz hızlı biter.

Evet arkadaşlar bir konumuzun daha sonuna geldik.Denemenizi tavsiye ederim şahsen ben yapıyorum bunları :=)

2wwlcv.gif

Son düzenleme:

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1
Gayet işimize yarayacak bir konu olmuş SlimDrivers gibi programların crackleri üzerine de bir konu açarsan müteşekkir olurum :)

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
311
0
/home
Windows 10 kullananlar bilir, Windows zaten otomatik olarak her gün sürücüleri denetleyip indiriyor. Ellerinize sağlık yine de

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Gereksiz dosyaları silmeyi de ekleyebilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
İyi bir sistem lazım öncelike. Ayrıca fps için görüntü ayarlarını da bakabilirsiniz .
Evet komutanım.Görüntü ayarları ne kadar düşük olursa o kadar iyi oynarsınız oyunları.
Eline sağlık,gereksiz dosyaları silmeyi de ekleyebilirsin.

Önceki konularımda bilgisayar hızlandırmada geçiyor.Eklemeye gerek duymadım yani sağol genede yorumun için :=)

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
pc hız arttırımı için win 10 update ide kapatın çünkü oyun oynarken arkada otomaik olarak güncelleme yaparak beni baya delirtmişliği oluyor hatta kapatınca yine açılıyordu bende cmd den sildim sizede öneririm hem internete hemde pc ye iyi geliyor ve servicesten kullanmadığınız servisleri kapatın.

Oyun oynarken kapatın güncellemeleri,oynamadan önce açıp güncelleyin :d

Gerçekten işimize yarıycak güzel bir çalışma olmuş

Teşekkürler ne kadar bilgim varsa topladım böyle birşey çıktı :=)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.