acil yardım edene +rep

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazy_bayapo

Katılımcı Üye
19 Eyl 2007
332
3
istanbul
arkadaşlar ben 8.ci sınıfa gidiom not ortalamadmda 4.01 ben takdir alabilrirmiyim yeni sistemi bilmiom bana yardım ed,in kaç takdir kaç teşekkür alı r 8.cnci sınıfta lütfen yardım edin pleaseeeeeeeeeeeeeeee

yardım edene +rep

7h3_M47k4p

Katılımcı Üye
26 Ara 2007
818
11
38
Almatı / KAZAKHSTAN
yok nan ben İlköğretim ortaokuldayken sınırın yani takdir sınırının 4.1 olduğunu biliyorum yani 4.01 değil ama 4.01 de olabilir lan salla takdiri teşekkürü dersine çalış öss ye hazırlan onlar boş iş takdir teşekkür işi :)

CXP-Fwd

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
589
20
C:\WINDOWS\system32/cmmon32.exe
arkadaşlar ben 8.ci sınıfa gidiom not ortalamadmda 4.01 ben takdir alabilrirmiyim yeni sistemi bilmiom bana yardım ed,in kaç takdir kaç teşekkür alı r 8.cnci sınıfta lütfen yardım edin pleaseeeeeeeeeeeeeeee

yardım edene +rep

bende 8. sınıfa gidiyom takdir alsam nolur almasam nolur:D

degilmi bi kagıt parçası

kaaim

Katılımcı Üye
30 Nis 2007
303
2
ANKARA
bırakın gencler bunları ne öğrenecekseniz üni de öğreneceksiniz bu öğrendiklerinizin ve çabalarınızın boşuna olduğunu o zaman anlarsınız bırak takdir tesekkürü sen sınıfı geç milletin ben takdir aldım ben bunu aldım havalarına aldanma sınıfı geç liseyi bitir ünde iyibir bölüm oku hepsi bu kasma kendini o kadar önemi yok bunların

yenicerix

Özel Üye
8 Eyl 2006
413
28
Bildiğim kadarıyla takdir veya teşekkür not ortalamasına göre değil puan ortalamasına göre veriliyor ??

Önceki Sistemde Not Ortalaması 3.50 ile 4.50 arası teşekkür 4.50 yukarısı ise takdirdi...
Ancak yeni sistemde Puan Ortalaması 70-85 arası ise teşekkür 85 ve üzeri ise takdir oluyor...

Bu sene bizim bir arkadaş 69.99'dan hiçbirşey alamadı :D

strawberry

Adanmış Üye
28 Ocak 2007
6,759
48
Dönem sonu itibariyle öğrencilerin başarılarından dolayı alacakları takdir ve teşekkür belgelerini alma kriterleri ekim 2007'de değiştirildi. Ancak bu konunun henüz tam olarak bilinmediğine şahit oluyoruz.

İlköğretim Takdir teşekkür puanları değişti. Bir öğrencinin takdir alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 85, teşekkür alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 70 olması gerekiyor. Bu durum şöyle bir sonuca yol açıyor. 5'lik sisteme göre ağırlıklı ortalaması 4,95 olan birisi takdir alamayabilir veya ortalaması 4ün altında birisi teşekkür alabilir. Yani bu hesaplama sisteminin 5 lik sistemle kıyaslanması yanlış hesaplamalara yol açabilir.

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili maddesi şöyledir:

“Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller

Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür,

b) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname",

c) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar "Üstün Başarı" (EK-7)

ç) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar "Başarı" (EK- 7/1)

Ayrıca, ilköğretim okullarının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarında almış olduğu notlarla istenilen başarıyı gösterememesine rağmen aşağıdaki şartlardan en az birini taşıyan öğrencilere; öğretmenlerin veya okul yönetiminin önerisi üzerine "Onur Belgesi" (EK-8) ile ödüllendirilir. Bu ödüller öğrencinin dosyasına işlenir.

a) Ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye girmek.

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı göstermek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.