/ Adım Adım Blogger İle Blog Oluşturma + Resimli Anlatım / Stajyer /

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Merhaba Arkadaşlar. Bugün sizlere adım adım blogger'da blog oluşturmayı göstericeğim. Başlıyalım?

thtson2.png

Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapınız.

Gmail'e Giriş yapmak için:
Kod:
https://www.google.com/gmail/

Giriş yaptıktan sonra Blogger'e gidelim.

Blogger'e gitmek için: https://www.blogger.com/about/?r=1-null_user

Blogger Ara yüzü ;

3vyRmp.png

BLOGUNUZU OLUŞTURUN Butonuna tıklayın. Sonrasında gmail şifrenizi girmenizi istiyecek giriniz.

Sonrasında bizi böyle bir ekran karşılıyacak ;

8PpEqW.png

GPL1qN.png

Blogger'in söyledigi: Yayınlarınızı görüntülediklerinde okuyucuların görecekleri profil aşağıda gösterilmiştir. Bir Google+ Profilinin kullanılması Google ürünlerinde size kimlik kazandırır ve diğer okuyucularla aranızda bağlantı kurulmasını sağlar. Böylece diğer kullanıcılar Web'de ve Google+'da sizinle içerik paylaşabilir ve içeriğinizi önerebilir. Takma ad gibi başka bir kimlik kullanmak isterseniz sınırlı bir Blogger Profili seçebilirsiniz.

l3n0YB.png

Blogger Profili diyip devam ediyoruz. Sonrasında,

GPLpnV.png

Bu kısma ise Blogger domainini değil Blogger profil adınızı yazıyorsunuz. Yazdıktan sonra Blogger'e devam et diyorsunuz.

Sonrasında bizi karşılayacak yer ;

qj7m9Q.png

Bu kısımdan yeni blog diyoruz.

ZMGA1k.png

Sonrasında Bizi karşılıcak yer;

DBn88y.png

Başlık : Blog başlıgınız.

Adres : buraya domaininizi giriniz: örnek turkhackteam.org bir domaindir. Sizde bu şekilde blogger domaini oluşturcaksınız örnek: thtleopic.blogspot.com

Şablon : bu kısım sizin blogunuzda gözükücek şablondur script yani.

Bu adımları tamamladıktan sonra ,

VP4gAq.png

Blog oluştur diyoruz. 10-15 saniye bekliyoruz ve blogumuz başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Qvb4AA.png

Siz farklı şablon kullanmak isterseniz , İnternetten Blogger şablonları bulabilirsiniz.

Blogger Şablon Yüklemek için : http://www.turkhackteam.org/web-tabanli-uygulamalar/1464980-blogger-sablonlari-bloggere-sablon-yukleme-stajyer.html#post6631121

Konu & Anlatım tamamen bana aittir , Arkadaşlar Teşekkür Ederim İyi günler.

4238

Uzman üye
9 Haz 2016
1,548
2
Çukurova
Ücretsiz domain nereden bulabiliriz?

Anlatım için teşekkürler kaptın şukuyu.

Son düzenleme:

ExeOweR

Ar-Ge Ekibi Deneyimli
5 Mar 2012
3,399
1,101
exe.php
Ücretsiz domain nereden bulabiliriz?

Anlatım için teşekkürler kaptın şukuyu.

Ücretsiz domain diye birşey yok sub domain kullandırıyorlar sizde domainim oldu sanıyorsunuz lütfen bunlara kanmayın. Ayrıca 10 15 tl vermek bu kadar mı zor?

Eline sağlık kardeşim benim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.