Adım Adım Windows 10 Kurulumu [Resimli Anlatım]

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
HqD5GY.jpg

KURULUM ÖNCESİ AYARLAR

Eğer orijinal Windows 10 ürün anahtarınız var ise bu ürün anahtarını kaydedin. Windows 10 kurulum dosyalarının bulunduğu diski bilgisayarına takın (Flash Disk veya DVD). Bilgisayarınızın "BIOS" ayarlarına girin. "BOOT" menüsünden ilk sıraya kurulumu yapacağınız diski seçin (Flash Disk veya DVD siz hangisiyle kurulum yapacaksanız). Seçtikten sonra ayarları kaydedip çıkın ve bilgisayar yeniden başlayacaktır.

4dKDtQ.png

ADIM ADIM WİNDOWS 10 KURULUMU

1. Adım: Önyükleme işlemi için bir tuşa basmanızı isteyecek. Herhangi bir tuşa basın ve devam edin.

TztHeM.jpg

4dKDtQ.png

2. Adım: Saat, para birimi ve klavye ayarı isteyecektir. Sırasıyla Türkçe, Türkçe (Türkiye), Türkçe Q seçeneklerini seçip devam edin.

S1WAe3.jpg

4dKDtQ.png

3. Adım: Bu ekrandan "Şimdi Yükle"ye tıklayıp devam ediyoruz.

6DoKHp.jpg

4dKDtQ.png

4. Adım: Windows 10 sürümü/sürümleri seçimi gelecektir. "Windows 10 Pro" seçimini yapıp ilerleyelim.

LKV39r.jpg

4dKDtQ.png

5. Adım: "Lisans Koşullarını Kabul Ediyorum" seçeneğini seçip "İleri" diyoruz.

eYmMw6.jpg

4dKDtQ.png

6. Adım: "Özel: Yalnızca Windows'u Yükle (gelişmiş)" seçeneğine tıklayalım.

TLK0El.jpg

4dKDtQ.png

7. Adım: Daha önce işletim sistemi kurmuşsanız, kurulu sürücüyü seçip biçimlendir yapın. Biçimlendirdikten sonra o sürücüyü seçip devam edin. İşletim sistemini ilk kez kuruyorsanız disk bölümlendirme yapmanız gerekmektedir. Ayrılmamış alana sağ tıklayıp "Yeni" diyoruz.

yjYtmn.jpg

4dKDtQ.png

8. Adım: Sürücüye ayırmak istediğimiz boyutu yazıyoruz ve "Uygula diyoruz". Boyutun kaç GB olmasını istiyorsanı 1024 ile çarparak yazınız. Ardından ekrana uyarı gelecektir. "Tamam" diyoruz.

L6GXHK.jpg

Z1BZbz.jpg

4dKDtQ.png

9. Adım: Yeni bir sürücü oluşturduk. Şimdi oluşturduğumuz sürücüyü seçip "Biçimlendir" seçeneğine tıklıyoruz. Ekrana gelen uyarıya "Tamam" diyoruz.

PscSeW.jpg

hWts6x.jpg

4dKDtQ.png

10 Adım: İşlem tamam. Şimdi sürücüyü seçip "İleri" diyoruz.

DAt7Ns.jpg

4dKDtQ.png

11. Adım: Dosya kurulumu başladı. Bu aşamada yüklenmesini bekliyoruz.

EikDxb.jpg

Yükleme esnasında yeniden başlayabilir. Yeniden başlama esnasında 1. adımdaki gibi tekrar bir tuşa basmanızı isteyecektir. Hiçbir tuşa basmadan bekleyiniz.

3mmNp3.jpg

4dKDtQ.png

12. Adım: Yükleme tamamlandı. Şimdi bölge ve klavye ayarlarını yapıyoruz.

fnTlDx.jpg

QC0w6r.jpg

fujKUg.jpg

4dKDtQ.png

13. Adım: Bu aşamada hesap ayarlarınızı yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Varsa kopyaladığınız ürün anahtarınızı, Windows'u etkinleştirmek için kullanınız.

n21pQP.jpg

4dKDtQ.png

Windows 10 kurulum işlemi bu kadardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
hocam dosyalar silinmeden yapmanın her hangi bir yolu varmı

Yapabilirsin. İkinci bir disk oluştur oraya silinmesini istemediğin verileri at. Format atarken sadece Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirip kurulum için de orayı seç (bu genelde C:/ diski olur).
Diğer seçenek ise Windows açıkken kurulumu çalıştır. Yükselterek ilerlemiş olacaksın. Windows değişecek ama bilgilerin kalacak. Bu yöntemi önermiyorum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.