Admin paneli username ve şifre nasıl çalınır?

Ananyan

Yeni üye
27 Ara 2022
17
7
Hocamlarım ben bir sitenin admin paneline eriştim fakat nasıl username ve şifre çalabileciğimi bilmiyorum. Nasıl çalabileceğimi anlatabilirmisiniz
?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,719
Hocamlarım ben bir sitenin admin paneline eriştim fakat nasıl username ve şifre çalabileciğimi bilmiyorum. Nasıl çalabileceğimi anlatabilirmisiniz
Admin panellerine erişmek zaten işin en basit kısmı. Bir çok sitede sonuna /admin yazınca giriyor.
O yüzden tek tek sormaktansa biraz araştırsan on numara olur. Forumda bunla ilgili bir ton yazı var.

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
517
localhost
siteyi önce incele zafiyeti varsa sömürürsün baktım açık yok ozaman admin paneline bruteforce deneyebilirsin xss açığı cookie çalabilirsin şifre çalmak içinde ya rat atman lazım site adminine yada oltalama yapıcaksın aksi taktirde sitede sql açığı bulunmalı sql ile sitenin kullanıcı adını ve şifresini çekebilirsin tabi kayıtlıysa bunlarla kalmaz sitenin bütün datalarını alırsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.