Ağ Güvenliğini Nasıl Sağlarız ?

'Çakır

Uzman üye
18 Mar 2018
1,082
8
Merhabalar. Bugün Sizlere Ağ Güvenliğini Nasıl Sağlıyacağımızı Elimden Geldiğince Anlatacağım

İlk Öncelikle Güvenlik Duvarından Bahsedeyim;

Güvenlik Duvarı : Şöyle Düşünün Duvarın Arkasında Siz Varsınız Duvarın Önünden de Birisi Size Ateş Ediyor Ama Mermi Geçmiyor Böyle Düşünün Böyle Daha Mantıklı Olur Diye Düşündüm​

Güvenlik Duvarı Programları

Comodo Firewall

---------------------------------------------------------------------------

Ba7OJV.jpg

TinyWall

---------------------------------------------------------------------------

qdOy1Q.jpg

McAfee Firewall​
---------------------------------------------------------------------------​

lq54Bp.png

VPN (Virtual Private Networks)​

VPN (Virtual Private Networks) Nedir ; VPN Başka IP'lere Bağlanarak Kendi İP'nizi Gizlemenizi Sağlar Bu da Size Gelecekler Saldırıları Engeller Yani Sanal Ağ Diyebiliriz Buna​

VPN PROGRAMLARI

HideMyAss​

lq54yb.png

ExPressVPN

bV792d.jpg

Zenmate

V9WBXn.jpg

VPN Gate

MVARaM.png
İp Hider Pro

ZXon9o.png

Antivirüs

Antivirüs Nedir ; Antivirüs Virüslere Karşı Yazılmış Yazılımdır ( Bilgisayarınızda ki Virüsleri Bulur Karantina Alanına Atar Ve Oradan Silebilirsiniz

Antivirüs Programları

Avira Free Antivirus

P1JGjN.png

Avast Free Antivirus

Nn0G7O.png

AVG AntiVirus Free​

0RJr98.png

Bitdefender Antivirus Free Edition

ZXonmG.png

Panda Free Antivirus

P1JGL5.png

İŞİNİZE YARADIYSA NE MUTLU BANA Bİ BEĞENMEYİ ÇOK GÖRMEYELİM :mutlu

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,713
3,658
23
Ankara
Firewallara pek güvenmeyen birisiyim oyüsden pek kullanmam antivirüs önerisi olarak malwarebytes önerimdir

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Ağ güvenliği değilde daha çok Bilgisayar Güvenliğini sağlamak üzerine bir konu olmuş ki yine yetersiz kalmış konu herşeyi programlara bırakmak kötü sonuçlar doğurur. Bu linklerden Ağ Güvenliği Hakkında bilgi edinerek kendini geliştirebilirsin ;

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1821209-detayli-ag-guvenligi-nedir-baslangic-xmit.html

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1821597-ag-guvenligi-2-bolum-sifre-yapilari-xmit.html

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1823362-ag-guvenligi-3-bolum-3-katman-saldirilari-xmit.html

Shadowfire

Katılımcı Üye
25 Mar 2018
762
0
KARANLIK
Hocamında dediği gibi bilgisayar güvenliğine kaymışsın biraz. İksinden de daha ayrıntılı araştırma yapıp 2 ayrı konu açabilirsin.

seyit124

Yeni üye
24 Tem 2009
40
0
"Merhabalar. Bugün Sizlere Ağ Güvenliğini Nasıl Sağlıyacağımızı Elimden Geldiğince Anlatacağım

İlk Öncelikle Güvenlik Duvarından Bahsedeyim;

Güvenlik Duvarı : Şöyle Düşünün Duvarın Arkasında Siz Varsınız Duvarın Önünden de Birisi Size Ateş Ediyor Ama Mermi Geçmiyor Böyle Düşünün Böyle Daha Mantıklı Olur Diye Düşündüm"

Giriş cümlene baktım bi sonuca vardım... Resimlere bakma gereksinimi duymadım....

Bu Forumda bulunan ve birşeyleri başarmış olan kişilerin Güvenlik duvarı her zaman kapalı olur bunu bilmediğini farz ediyorum.
Ağ Güvenliğini Sağlamak istiyorsan sadece Kablo bağlantı kullanırsın buda senin güveninlik dereceni %70-80 e çıkarır Wi-Fi kullanmak güvenliğini %20-30 lara düşürür.

Hangi program kullanırsan kullan şunu unutma Bir programcı kendi yapmış olduğu programın karşıt programını tasarlamadan piyasaya sürmez...

WolfCod3r

Üye
29 Eki 2018
80
2
127.0.0.1
aslında bunların hepsi arkasında handshake dosyası bırakır ve bilgisiyarlarda en iyi virus programı bitlocker dır polimorfik şifrelenmiş virüsleri dahi iyice görebilir arkadaşlar size en temiz yöntemi söyleyeyim tor ip switcher windowsda var mı bilmiyorum ama bilgisiyarınıza bir linux kurarak deneyin ben şahsen kişisel işlemlerde makine penetrasyon testleri vs onu kullanıyorum ve makinede wireshark ile ağı takip ediyorum paketleri çözümlüyorum ve kendimi ele vermiyorum ayrıca bu yöntemi bir yazılım grubumuz resla academy diye fehmi abimiz paket çözümleme için bir kursa gitti ve oradada tor ip switcher ın etkisini gördü :) teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Çakır

Uzman üye
18 Mar 2018
1,082
8
Emek kokuor hocam elerine sağlık

Teşekkürler :): :): :): :):

aslında bunların hepsi arkasında handshake dosyası bırakır ve bilgisiyarlarda en iyi virus programı bitlocker dır polimorfik şifrelenmiş virüsleri dahi iyice görebilir arkadaşlar size en temiz yöntemi söyleyeyim tor ip switcher windowsda var mı bilmiyorum ama bilgisiyarınıza bir linux kurarak deneyin ben şahsen kişisel işlemlerde makine penetrasyon testleri vs onu kullanıyorum ve makinede wireshark ile ağı takip ediyorum paketleri çözümlüyorum ve kendimi ele vermiyorum ayrıca bu yöntemi bir yazılım grubumuz resla academy diye fehmi abimiz paket çözümleme için bir kursa gitti ve oradada tor ip switcher ın etkisini gördü :) teşekkürler

Yararlı Bilgi İçin Ben Teşekkür Ederim :):

CL43X

Üye
5 Haz 2023
58
12
VPNlerden hangisini önerirsiniz ve ücretsizlere güvenilir mi log tutma konusunda ben HMA güzeldir diye düşünüyorum ama sizin önerinizi de almak isterim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.