Akk'den kurtulma (%100 çalışıyor)

Kayaali

Üye
15 Mar 2018
56
0
100
NEREYE
AKK yüzünden internet hızı düşen arkadaşlar, konuyu açıklama kararı getirdim ve nasıl yapacağınızı anlatmış olacağım. Aşağıda anlatımını bulabilirsiniz.

BTK akk'yi yılbaşında kaldıracağını çok önceden açıklamış olsa da o zamana kadar bu işlemle rahatlıkla büyük dosyaları indirip düşük ping ile online oyunlarınızı oynayabilirsiniz.Size önerdiğim işlemi yaptığımda indirme hızım aşağıdaki resimdeki gibidir. Torrent den çektiğim dosyadır.

http://i.hizliresim.com/9qlGqk.jpg

[SIZE="4[COLOR="Red [URL="https://tik.lat/oxnb7"] [COLOR="Red [URL="https://tik.lat/DNoiP"] VİRÜS TOTAL[/URL][/COLOR][/SIZE]

ek edit: arkadaşlar bazı arkadaşların modemi 392'yi desteklemiyormuş. Kota mpbs sınırlamalrı farklı olduğundan kaynanklanıyordur heralde bedne tam bilmiyorum ama ;

Şöyle deneyerek bulabilirsiniz size uygun mtu değerini ayarınızı bulabilirsiniz ben 1172 de buldum şahsen

*cmd'yi açın
* '' ping -f -l xxxx 192.168.0.1 '' yazın ve enterlayın. (xxxx dediğim yer denediğiniz mtu değeri olacaktır sırayla deneyiniz ben 1500 den başlıyorum.)
*4 kere ping atacaktır ''packet needs to be fragmented but DF set. '' yazısı gelirse paket boyutu çok büyüktür düşürerek devam edin.
*Request time out gibi bi yazı gelirse de gerekli mtu değeri sağlanamamıştır. yükseltmeye geçin.
*En son 1 yukarı çıktığınızda paket büyük bir aşşağı indiğinizde request time out. diyene kadar devam edin son kalan o iki sayıyı google a ping atarak değerlendirin.
*Hangisinde paket kaybı yaşanmıyorsa onu mtu değeri olarak kullanın.
*ping -f -l xxxx google.com.tr olarak atın pinginizi son 2 değer için.
*MTU'nun gerçek değerinin IP başlığı için 20 bayt ve ICMP başlığı için 8 bayt içermesi gerektiği için elde ettiğiniz değere 28 ekleyerek en uygun mtu değerini elde etmiş olursunuz.
* uğraştıracaktır ama elbet akkden kurtuluyorsunuz biraz araştırırsanız bu yöntemle akk den kurtulan çok vardır kanıtlarıyla beraber sorgulayıp araştırın, bulun, öğrenin arkadaşlar herkese iyi forumlar..

Son düzenleme:

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Resimleri

sondarbe69

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
288
0
TP-LİNK Kullanıyorum ve şöyle bi hata alıyorum . Azami rakam en az 576-1500 arası olmalıdır diyor :/

Kayaali

Üye
15 Mar 2018
56
0
100
NEREYE
Program ne alaka? Programsız birşey bu

doğru programsızdır hocam ama download yaparken airties modemlerde kopma yaşanıyormuş galiba arkadaştan programı rica ettim ve konuya ekledim. Tecrübelerinizle tam mtu değerini bulup kopma yaşamam diyorsanız kurmaya gerek yoktur programı

Kayaali

Üye
15 Mar 2018
56
0
100
NEREYE
TP-LİNK Kullanıyorum ve şöyle bi hata alıyorum . Azami rakam en az 576-1500 arası olmalıdır diyor :/

Hocam şöyle deneyerek bulabilirsiniz size uygun mtu değerini

*cmd'yi açın
* '' ping -f -l xxxx 192.168.0.1 '' yazın ve enterlayın. (xxxx dediğim yer denediğiniz mtu değeri olacaktır sırayla deneyiniz ben 1500 den başlıyorum.)
*4 kere ping atacaktır ''packet needs to be fragmented but DF set. '' yazısı gelirse paket boyutu çok büyüktür düşürerek devam edin.
* uğraştıracaktır ama elbet akkden kurtuluyorsunuz biraz araştırırsanız bu yöntemle akk den kurtulan çok vardır kanıtlarıyla beraber sorgulayıp araştırın, bulun, öğrenin arkadaşlar herkese iyi forumlar..

sondarbe69

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
288
0
aYQlR2.png
Hocam şöyle deneyerek bulabilirsiniz size uygun mtu değerini

*cmd'yi açın

Böyle diyor

Kayaali

Üye
15 Mar 2018
56
0
100
NEREYE
1500 yaptım çok büyük dedi. 1400 yaptım reply from falan dedi sanırım 1400 okey?

hocam 1500 yaptınız çok büyük dedi 1400 yaptığınızda ise request time out. diyorsa o 100 değer aralığında bi yerdedir. yukarı çıkmaya başlayın ta ki tekrar çok büyük diyene kadar 10 ar 10 ar çıkmanızı tavsiye ederim sonra birer birer çıkın şuan leptobumda denedim 1464'de bi yukarı çıkınca çok büyük bir aşşağı inince request time out diyor o 2 sayıyı da aldım google a ping attım 1464 verimli çıktı.
* ping -f -l 1464 google.com diye yazarsanız ms değeri hangisinin düşükse onu alın ve değiştirin mtu değerinizi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.