Yazılım | Programlama Aklıma fikir gelmiyor

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,816
31
MyKrallife
Merhaba,
Aklıma ne tür bir yazılım geliştireceğim fikiri gelmiyor gui veya web scraping ile ilgili bir yazılım geliştirebilirim
herhangi bir öneriniz varmı ?

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
:) Çok fazla içerik vardı da yapacak bir şey bulamıyormuşsun gibi bir esinti geliyor. Metronun esintisi de olabilir :)
Bu tür fikirler düşündükçe pek gelmez. Aksine yolda yada seyahat hâlinde bir anda gelebilir. Boş yazılım hiçbir zaman yapmadım yapmam da. Farklı olmak için yaptığın boşa çaba seni normal yapıyor zaten hocam ;)
Hani bir ara işletim sistemi falan bir şeyler vardı ne oldu ona? istikrarsız isen zaten sorma hocam :)

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Rütbe. Rütbe kadar gereksiz bir motivasyon çeşidi olamaz zaten. En başta kendine inansaydın ya mübareğim. Benim de pc yok. Olsa da vakit, vakit olsa da heves. Sen seç cidden aklına fikir mi gelmiyor yoksa marş motoru mu arıyorsun :) Önce kendimize dürüst oluyoruz hocam 💋

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,494
1,654
Twitch moderasyon botu
Twilio kullanarak sms doğrulama yapabilirsin.
Twilio kullanarak Whatsapp botu yapabilirsin
Kullanışlı bir CLI ile mesajlaşma programı yapabilirsin.
Web site işleri ile ilgili pek fikir veremeyeceğim çünkü ilgi duyduğum bir alan değil. Fakat basit düzeyde(basitliği tartışılır) yazdığın programları barındıran ve buradan güncelleme alabilen web site ve bunlara uyumlu programlar yapmak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.