Çözüldü Aliexpress'ten Nasıl Güvenilir Alışveriş Yapabilirm?

Melankolik910

Yeni üye
8 Mar 2023
44
1

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Ben AliExpress'te bir ürün buldum ve gerçekten çok beğendim. Fakat daha önce de iyi araştırarak sipariş ettiğim bir ürün elime hiç ulaşmamıştı ve bu durum beni oldukça üzmüştü. Şimdi de aynı durumu yaşamak istemiyorum. Bu nedenle, bir forum sayfasında bu konuyu sormayı düşündüm. Sizce ne yapmalıyım? Bu konuda herhangi bir öneriniz var mı?

8BitDo cep telefonu oyun klip tutucu kablosuz kontrol cihazı ve Xbox Elite kablosuz kontrol resmi lisanslı Xbox
AliExpress gibi bir e-ticaret sitesinde alışveriş yaparken, bazı önlemler almak isteyebilirsiniz. İşte size bazı öneriler:

1. Satıcı hakkında araştırma yapın: Satıcının ürünleri hakkında daha önce ne tür yorumlar aldığını kontrol edin. Satıcının işlem geçmişini ve değerlendirmelerini de dikkate alın. Satıcının mağaza sayfasını da ziyaret ederek, mağazanın tarihçesine, müşteri hizmetleri politikalarına ve ürünlerin geri dönüş politikalarına bakın.
  2. Ürün hakkında araştırma yapın: Ürünü satın almadan önce, ürün hakkında yeterli bilgi edinmek için araştırma yapın. İlgili forumları ve müşteri değerlendirmelerini kontrol edin. Ürünle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, satıcıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.
  3. Güvenli ödeme yöntemlerini tercih edin: Güvenli ödeme yöntemleri, örneğin kredi kartı veya PayPal gibi, mümkün olduğunca tercih edilmelidir.
  4. Takip numarası ve teslimat süresi hakkında bilgi edinin: Satıcıdan takip numarası isteyin ve ürününüzün takibini yapın. Ayrıca, satıcının belirttiği teslimat süresini de dikkate alın ve belirtilen süreden önce ürününüz gelmediği takdirde satıcıyla iletişime geçin.
  5. Gümrük vergileri ve diğer masraflar hakkında bilgi edinin: Bazı ürünler gümrük vergisi veya diğer masraflar gerektirebilir. Bu nedenle, satıcının bu konuda size bilgi verip vermeyeceğini kontrol edin. Bu tür masraflarla ilgili bilgi edinmek için de yerel gümrük ofisleriyle iletişime geçebilirsiniz.
Sonuç olarak, AliExpress'te alışveriş yaparken, satıcı hakkında araştırma yapmak, ürün hakkında yeterli bilgi edinmek, güvenli ödeme yöntemlerini tercih etmek, takip numarası ve teslimat süresi hakkında bilgi edinmek ve gümrük vergileri ve diğer masraflar hakkında bilgi edinmek gibi önlemleri alarak, olası sorunları minimize edebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.