AMD ryzen 3 3100 vs intel core i3 10100?

penka

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
522
0
hangisi hem oyun hem günlük kullanım için iyidir? ben gtx 1660 super takacağım. bu ikiside bunu kaldırır mı? ayrıca pc de chromeda felan gezerken yavaşlık olur mu ?

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
penka
benim tavsiyem amd ryzen 3 3100 al hem yükseltmeye uygun hem overlock için hem soket değiştirmek içiin ugraşmassın amd ucuz intele bakarak ve , soket nuımarası amd am4 tüm hepsini takarsın, ama intel öyle değil 1 yada 2nesil destek veriyor, amd ama taktığın 4 çekirdek işlemci ryzen ama 16 çekirdeğe kadar destek var, benim görüşüm amd, altta attığım linkler işlemci yükseltme kısaca
am4 amd soket yani : https://levvvel.com/am4-cpu-list/
lga 1200 intel soket yani : https://levvvel.com/lga-1200-cpu-list/
amd yükseltmeye daha çok uygun ve yüksek ram frekansları takabilirsin overlock vb, taktığın anakarta baglı , ram mhz frekans m2 desteği felan, tabi intel pahalı benim gözümde, amd daha uygun , tabi hangisini seçersin bilemem, ben genelde amd işlemci topluyorum, müşterilere bütçeye bağlı, senin google chrome için oyun için genelde, işlemci ve ram m2 için kasa hava akışı felan hepsi etkilidir power felan, illa , sen tutupta ram 4 gb takarsan o sisteme kasar, tutup hdd takarsan oyunlar yavaş açılır, veya power tutup 300w takarsan zorlarsın, fan takmassan hava akışı olmaz, bana bütçeni söyle ona göre bakalım yada 2inci el topla bakalım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.