Android Ram Yükseltme 4 GB'a kadar DEV KONU

Yakup0

Katılımcı Üye
5 Ocak 2016
363
0
Adıyaman
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere androidde ram yükseltme programını sunacağım umarım beğenirsiniz direk konuya geçiyorum uzatmadan.

Bize gerekli olan 2 şey

1.Rootlu telefon
2.En az 4 gb hafıza kartı ( 4 gb sadece önerimdir ben 8 gb da denedim siz 2 dede deneyebilirsiniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum sadece depolama sıkıntısı yaşarsınız)

Anlatıma gelirsek;

1-

MemoryInfo-SwapCheck programına giriyoruz burada sd kartımızı ram yükseltmek için uygunmu değilmi test edecek alttaki "START RAMEXPANDER TEST HERE" ye basıyoruz.

2-

Buradan /mnt/media_rw/extsdcard yazan yeri seçiyoruz

3-

Evet eğer bu uyarıyı aldıysanız sd kartımız ram yükseltmeye uygundur başlayalım...

4-

Evet şimdi "ROEHSOFT RAM EXPANDER" programına giriyoruz "Notify Icon" ve "Perfect Kernel" 'i işaretliyoruz

SwpFile yazan yerde ram'a ekleme yapılacak depolama alanını belirleyin.(1 Gb favorimdir çok ihtiyacı olanlar 1.5 gb da ekleyebilir) Swap/Activ yazan bölümde herşeyi ayarladıysanız Activ'e basıyoruz

Ha yok ben uğraşamam bozarım korkarım yapmaktan vs düşünüyorsanız "Optimal Value" yi işaretleyin o sisteminiz için en iyi durumu otomatik olarak yapar.Tabi bu bi öneriydi benim yazımdan devam etmek isteyen arkadaşlar burayı unutsun :)

5-

Böyle bir uyarı gelecek karşınıza bekliyoruz

Burada da Sd card'dan eklediğimiz depolama alanını ram'e katkı sağlamak için kullanıyor.Biraz sabır :)

6-

Ve mutlu son :)

Hatırlatma; Roehsoft Ram Expander programına girerken program yanıt vermiyorsa programı kapatıp mobil veriyi acarak tekrar girin girdikten sonra mobil veriyi kapatabilirsiniz.

Rar şifresi; yakup.0tht

İndirme Linki: Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam
Virüs Total:
https://www.virustotal.com/tr/file/...5ff564fe499322f3560038d08c80ad31aae/analysis/ Virüs totalde 1 virüs var zararsızdır bizzat ben kullanıyorum anlatım baştan sona bana aittir kullandığım bir programdır yeniden söylüyorum zararsızdır virüs zararlı olsa kullanmam zaten 2 programda google play de var biri 30 lira olduğu için 2 sinide direk veriyim dedim neyse bir teşekkürü hor görmeyin lütfen :) sorusu olan özelden yazabilir.

Son düzenleme:

redcobra

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
278
0
berlın
ben bu konuyu araştırmıştım hafıza kartından kullanıyordu sanırsam performans düşebılır

aktiftr

Üye
12 Haz 2016
179
0
Kernel hatasi aliyorum custom rom yuklememi istiyo ne yapabilirim telefonum turkcell t40 ve hic rom yok

HackerPanda

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
925
0
Malatya
Ram yukselmez o farkli/bir olay ne yaptiginin farkinda deilsin eger biri cihaza cok yuklenirde cihazi kapatamassa ozaman sen gör ram yukseltmeyi ,

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.