Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

Karaantina

Yeni üye
16 Nis 2020
12
0
Hocam eşimin Samsung g610f telefonu bütün uygulamalarda "market geri bildir aracı durduruldu" hatası veriyor önbelleği temizledim, fabrika ayarlarına sıfırladım ama sorun devam ediyor cihaz rootsuz çözümü varmı yardımcı olur musunuz ?

Hocam android telefonda kullanabileceğim stabil Rat varmı acaba

kuvayihackiye teşekkür ederim

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.
Hocam eşimin Samsung g610f telefonu bütün uygulamalarda "market geri bildir aracı durduruldu" hatası veriyor önbelleği temizledim, fabrika ayarlarına sıfırladım ama sorun devam ediyor cihaz rootsuz çözümü varmı yardımcı olur musunuz ?

Karaantina olmaz olurmu.
Ama sorunu tam anliyabilmek için detayli bir soru sorman gerek.
Uygulama durduruldu hatası sorun degil çözülür.

Video bana ait
İzle
https://m.youtube.com/watch?time_continue=114&v=kISZFW9MqGo&feature=emb_title

Bu konudaki apk indirip yada play storeden deviceinfo uyg indirip gerekli bilgileri edinip benimle buradan paylaşman gerek telefon hakkinda.
Bu apk da bana ait bu tarz konular ile sürekli karsilasiyorum diye .
https://www.turkhackteam.org/google...oid-api-system-device-karnel-hepsi-burda.html

Son düzenleme:

Karaantina

Yeni üye
16 Nis 2020
12
0
Karaantina olmaz olurmu.
Ama sorunu tam anliyabilmek için detayli bir soru sorman gerek.
Uygulama durduruldu hatası sorun degil çözülür.

Video bana ait
İzle
https://m.youtube.com/watch?time_continue=114&v=kISZFW9MqGo&feature=emb_title

Bu konudaki apk indirip yada play storeden deviceinfo uyg indirip gerekli bilgileri edinip benimle buradan paylaşman gerek telefon hakkinda.
Bu apk da bana ait bu tarz konular ile sürekli karsilasiyorum diye .
https://www.turkhackteam.org/google...oid-api-system-device-karnel-hepsi-burda.html
Play store dahil tüm uygulamalarda aynı hatayı veriyor yani anlayacağınız hocam Play store dahil hiç bir uygulamaya giremiyorum cihazla

Cihaza Hard format atmak zorunda kaldım bu şekilde çözdüm sorunu sanırım sorun virüs kaynaklıydı ByZehirx ilgin için teşekkür ederim sağ ol 👍

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.
Merhaba gençler.
Yarın nasip olursa 2 tane android uygulaması paylaşacağım.

1.Screen Recording
2.Diyeri de müziklen alakalı.
İkisininde tasarımına geçebildim.
Yarın biter galiba.

Değerli kardeşlerim özel mesaj olarak cevap vermiyorum sorularınızı bu konu altına

ByZehirx yazarak sorun.
Teşekkürler

Bunun ne oldugunu biliyormusunuz.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.
ByZehirx
Hocam
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beautysoupstudio2020.MadFishClassic2021
play storedeki bu uygulama normalde offline ama programcı internet bağlantısını zorunlu kılmış, interneti kapatınca uyarı veriyor açılmıyor.
Bu oyunu internet bağlantısı yok iken varmış gibi göstermek mümkün müdür?

NYANKO apk decompile yapılmadan birşey söylemek mümkün degil interneti reklamlar için kullanıyorsa com klasöründen kesilebilir classic dex de olabilir bunu ögrenmek için apk kaynak kodunu açmak gerek. Buda seni yorar ancak reklamlari kaldırmak icin lucky kullanabilirsin Rootsuz şekilde classic dex düzenletebilirsin olmazsa yada olursa tekrar yaz bana.

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
ByZehirx
evet hocam reklamlarda kullanıyor ama benim derdim reklamlar değil, oyunun internet bağlantısı gerektirmeden açılması hocam.
Decompile edeceğim hocam, kurcalarım biraz.
host(hosts) 127.0.0.1'e yönlendirme yapsak yer hocam belki?

Son düzenleme:

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
Yemez agam oyunlari yada uygulamalari yonlendiremezsin. Denersin ama olmaz

ByZehirx

Hocam oyunun kontrol sitesini buldum lâkin google'a bağlı olmasını beklemiyordum :incele,

Rootlu cihazdan bakındım biraz, datadan bir şey çıkartamadım hocam. save dosyası (xml) vs. bakayım dedim ekmek çıkmaz çünkü girdisi bile yok sadece "ekran çözünürlüğü" vs. var.

Edit: Host yönlendirme olmadı hocam, dediğiniz gibi. Belli ki google'nın kendi sunduğu bir hizmetten yararlanıyor ve oyun kendi içinde firebase console'ye giriş yapıyor olmalı ki bana"doesn't have permission to view it." böyle bir hata veriyor. Bu da giriş bilgileri uygulamanın içinde bir yerde saklı demek değil midir hocam ?

Kod:
madfishclassic2021-default-rtdb.firebaseio.com
35.201.97.85
443 tcp https

OBB'den ise şöyle bir json dosyası yakaladım, içeriği ise ;

Kod:
{
{
  "project_info": {
    "project_number": "757221128327",
    "firebase_url": "https://madfishclassic2021-default-rtdb.firebaseio.com",
    "project_id": "madfishclassic2021",
    "storage_bucket": "madfishclassic2021.appspot.com"
  },
  "client": [
    {
      "client_info": {
        "mobilesdk_app_id": "1:757221128327:android:f1157c92ef279be17b2022",
        "android_client_info": {
          "package_name": "com.beautysoupstudio2020.MadFishClassic2021"
        }
      },
      "oauth_client": [
        {
          "client_id": "757221128327-3stu17k49pfuo33kpqs454o134jpggpv.apps.googleusercontent.com",
          "client_type": 1,
          "android_info": {
            "package_name": "com.beautysoupstudio2020.MadFishClassic2021",
            "certificate_hash": "c9bce82fba39f5ecdc29e95bd481ea74ae78140e"
          }
        },
        {
          "client_id": "757221128327-9b36i2sg5fklfmbfc71me0p62dpu7klk.apps.googleusercontent.com",
          "client_type": 1,
          "android_info": {
            "package_name": "com.beautysoupstudio2020.MadFishClassic2021",
            "certificate_hash": "e9f839fa59f2ebc9b8abec66364898f7c7765832"
          }
        },
        {
          "client_id": "757221128327-v2qjeqtslt717896sc3r146ri807b8kp.apps.googleusercontent.com",
          "client_type": 3
        }
      ],
      "api_key": [
        {
          "current_key": "AIzaSyAK5aTf3WHieXIJgySl4LQ9gsXFgkZqdB4"
        }
      ],
      "services": {
        "appinvite_service": {
          "other_platform_oauth_client": [
            {
              "client_id": "757221128327-v2qjeqtslt717896sc3r146ri807b8kp.apps.googleusercontent.com",
              "client_type": 3
            }
          ]
        }
      }
    }
  ],
  "configuration_version": "1"
}

Decompile Hâli : Decompiled

Son düzenleme:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.
ByZehirx
peki ya bu kadar mıdır hocam
internet check kısmı bypasslanamaz mıdır?
Neden derseniz bi önceki sürümlerinde böyle bir kontrol bulunmuyor

NYANKO uygulamayı bilmiyorum ama tabiki bazı uygulamalar reklam tabanlı kesilebilir onda sorun yok zaten tersine dedikleri budur

Bugün buralardayım.

AVC1

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
531
0
Merhaba , Öncelikle Çok araştırmalar yaptım ama kanıtlı bır yazıyla karşılaşamadım hep eski tarıhler hakkında bılgıler var ıp adresını bıldıgımız bır kısı sahısın hesap bılgılerını veya sızma ıslemı nasıl yapılır.. tanıdık bırısı ve adıma fake heesaplar açıp ınsanlarla sohbet edıp onları bana karsı dusman olmayı saglıor

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,975
Dinlenmede.
Merhaba , Öncelikle Çok araştırmalar yaptım ama kanıtlı bır yazıyla karşılaşamadım hep eski tarıhler hakkında bılgıler var ıp adresını bıldıgımız bır kısı sahısın hesap bılgılerını veya sızma ıslemı nasıl yapılır.. tanıdık bırısı ve adıma fake heesaplar açıp ınsanlarla sohbet edıp onları bana karsı dusman olmayı saglıor

Mobil olarakmı soruyorsun soruyu anlıyamadik ?
Cünkü mobilde locallost degişir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.