Android studio öğreniyoruz #1

Ayberk25

Katılımcı Üye
21 Nis 2016
436
9
c:/

MERHABA DEĞERLİ FORUM ÜYELERİ SİZLERLE ANDROİD STUDİO DERSLERİNE BAŞLIYORUZ. ANDROİD UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN JAVAYI ÇOK İYİ ŞEKİLDE BİLMELİYİZ AMA JAVAYI BİR SONRAKİ DERSTE ELE ALACAĞIZ. ŞİMDİ ANDROİD UYGULAMA GELİŞTİRMENİN TEMELİNİ VE ANDROİD STUDİONUN KURULUMUNU ÖĞRENECEĞİZ.

Öncelikle android uygulama geliştirecek arkadaşlarımızın çoğusu javayı öğrenmeye gerek duymadan android uygulama geliştirmeye çalışıyor. Aslında geliştirememelerinin temel sebebi de bu. Dediğim gibi bunlar diğer dersimizin konusu. Şimdi ANDROİD STUDİO kurulumu ve SDK kurulumu ile devam ediyoruz. Öncelikle bu linkten ANDROİD STUDİO'yu indiriyoruz. Zaten siteye girdiğinizde site sisteminizi algılayıp sisteminize göre hazırlanmış olan sürümünü karşınıza çıkaracaktır.
98fCiV.png

iPu7Wl.png

İndirdikten sonra nextleyerek kurulumunu yapıyoruz.Kurulumu yaparken eğer JDK'yı indirmediyseniz farkedip indirecektir zaten. Kurulumumuzu tamamladığımıza göre ilk projemizi oluşturup dersimizi sonlandıralım.
NAg5dS.png

Create New Project diyerek yeni bir proje oluşturuyoruz.
0sEU9n.png

Android programlamayı tam olarak öğrendiğimizde belki hazır şablonları kullanabilirsiniz. Ama biz şuan Empty Activity diyerek devam ediyoruz.
sajwKn.png

Projemizin ismini, hangi API'larda çalışacağını seçip finish diyip projemizi oluşturuyoruz.
ebeswk.png

Ve projemiz artık hazır bir kaç java dersinden sonra kendi projelerinizi, uygulamalarınızı profesyonelce yazabileceksiniz.
Okuduğunuz için teşekkürler. Bir şey katabildiysem ne mutlu bana. Diğer derste görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
Android studio başlı başına ayrı bir studio olmasına rağmen java şart diyorsunu yani hocam?
Benim de geliştirmek istediğim uygulama var ama nereden başlamalı bilmiyorum açıkçası.
Örnek uygulama mevcut ya ona benzer bi source yada mümkünse apkyi source yapmak gibi bilgiler gerekli

Ayberk25

Katılımcı Üye
21 Nis 2016
436
9
c:/
Ellerine sağlık 🌹

teşekkürler hocam :)

Android studio başlı başına ayrı bir studio olmasına rağmen java şart diyorsunu yani hocam?
Benim de geliştirmek istediğim uygulama var ama nereden başlamalı bilmiyorum açıkçası.
Örnek uygulama mevcut ya ona benzer bi source yada mümkünse apkyi source yapmak gibi bilgiler gerekli

Yanlış okumuşsunuz sanırım android studio için değil android uygulama geliştirmek için java dilini iyi bilmemiz gerekmekte java androidin bel kemiğidir

İşte bu süper oldu, devamını bekliyorum hocam. :)

işlerimin yoğunluğundan dolayı biraz yavaş olabilir ama hep beraber javayı ana dilimiz gibi öğreneceğiz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.