Android telefonlarda cookiler nerede?

SiyvRepFox

Üye
14 May 2024
108
6
Android telefonlarda chrome, instagram veya diğer uygulamaların cookileri nerede?
Kendi cihazımdan bakacağım rooltlu cihazım

RW

Haftanın Moderatörü
26 Kas 2020
2,565
2,092
Chrome uygulamasını açtıktan sonra, ''ayarlar'' kısmına gidin. Daha sonra ''gizlilik ve güvenlik'' bölümünden ''çerezler ve diğer site verileri''ne tıklayın bu şekilde googledeki veriler çıkar.

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
236
98
Zaten ben diğer konu da sana cevap verdiğimi hatırlıyorum fakat chatgpt nin cevabı içini daha çok rahatlatacaktır aşağıya bırakıyorum
---------------------------
Android telefonlarda Chrome çerezleri, doğrudan bir dosya sistemi üzerinde erişilebilir bir klasörde saklanmaz. Android işletim sistemi, kullanıcı verilerini uygulama sanal alanında sakladığından, Chrome'un çerezlerine doğrudan erişim mümkün değildir. Ancak, genel olarak Chrome'un verileri şu klasörde saklanır:

`/data/data/com.android.chrome/app_chrome/Default`

Bu klasöre erişmek için root yetkilerine sahip olmanız gereklidir. Ayrıca, bu klasördeki dosyalar çeşitli veritabanı dosyaları ve diğer yapılandırma dosyaları şeklinde olur. Örneğin, `Cookies` adlı bir SQLite veritabanı dosyası çerez verilerini saklar.

Unutmayın ki, Android cihazları root etmek cihaz garantisini geçersiz kılabilir ve cihazınıza zarar verebilir. Bu tür işlemleri yaparken dikkatli olmalısınız.

SiyvRepFox

Üye
14 May 2024
108
6
Zaten ben diğer konu da sana cevap verdiğimi hatırlıyorum fakat chatgpt nin cevabı içini daha çok rahatlatacaktır aşağıya bırakıyorum
Android telefonlarda Chrome çerezleri, doğrudan bir dosya sistemi üzerinde erişilebilir bir klasörde saklanmaz. Android işletim sistemi, kullanıcı verilerini uygulama sanal alanında sakladığından, Chrome'un çerezlerine doğrudan erişim mümkün değildir. Ancak, genel olarak Chrome'un verileri şu klasörde saklanır:

Bu klasöre erişmek için root yetkilerine sahip olmanız gereklidir. Ayrıca, bu klasördeki dosyalar çeşitli veritabanı dosyaları ve diğer yapılandırma dosyaları şeklinde olur. Örneğin, `Cookies` adlı bir SQLite veritabanı dosyası çerez verilerini saklar.

Unutmayın ki, Android cihazları root etmek cihaz garantisini geçersiz kılabilir ve cihazınıza zarar verebilir. Bu tür işlemleri yaparken dikkatli olmalısınız.
Teşekkür edeim tekrardan

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,091
413

Genelde buna ratlar erisir bide hash bilgisi ilede sifre çıkarılıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.