[Android] Vücut Kitle Endeksi Proğramı Yapımı // DarkHawk06

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora

Sizlerle app inventor ile Vücut Kitle Endeksi Hesaplama (VKE) proğramı yapacağız. Konuya geçmeden önce VKE nedir? İlk başta bunu öğrenelim.

Vücut Kitle Endeksi (VKE) Nedir?

Obezite hesaplamada kilonuzun, boy değerinizin karesine bölünmesiyle hesaplanan Vücut Kitle Endeksi (VKE) değeri kullanılır.

Uygulamayı android üzerinden yaptım. Sorunsuz oldu. Sizlerde yapabilirsiniz. Yapamazsanız problem yok. Konunun altında aia dosyasını bırakacağım.

Designer Kısmı İçin Gerekli Componentsler

• 6 Adet Label
  • 2 Adet Button
  • 2 Adet TextBox

sngbrh.png

Blocks Kısımı Ekran Görüntüsü

DcOf2K.png

Uygulamayı geliştirilebilmesi için basit yaptım. İçine notifer ekleyip zayıfsa zayıf uyarısı kiloluysa kilolu uyarısı verdirebilirsiniz. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış. Direk apk olarak denemeniz için apk dosyasınıda bırakıyorum.

VKE Apk

VKE VirüsTotal

VKE aia

VKE aia VirüsTotal

Son düzenleme:

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Kolay bir program belki tasarımı daha iyi yapabilirsin fakat bu hali de iyi dostum. Eline sağlık.

worldww

Yeni üye
12 Ağu 2018
50
0
İstediğiniz bu tarz uygulamalar olursa bana iletebilirsiniz. Kaynak kodları ile beraber paylaşırız.

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Ellerine sağlık daha farklı projeler görmek dileğiyle :)

Sağol reis, aklımda bir kaç güzel proje var. :)
Kolay bir program belki tasarımı daha iyi yapabilirsin fakat bu hali de iyi dostum. Eline sağlık.

Teşekkürler dostum. Zaten kaynak kod bloklarını paylaştım. Paylaştığım için sadece mantığı kavranması adına basit yaptım. Bu şekilde daha anlaşılır oluyor.

Yine costuruyorsun dark

Sağolasın dostum. Elimizden geldikçe bilgi paylaşmaya çalışıyoruz.

Arkadaşlar istediğiniz bir proje varsa bir sonraki konumuzda onun yapılışını anlatabiliriz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.