Android'de APK Uzantılı Dosyalar Artık AAB olacak!

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
800
DATA
Android'de APK Uzantılı Dosyalar Artık AAB olacak!

Google geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile Play Store'da APK yerine AAB kullanacağını belirtti. Artık daha az yer kaplayacak ve oldukça hızlı indirim yapabilecek.

Popüler şirketlerden biri olan Google, geliştiricilere hız ve yer için bilgi vermişti. Google'ın paylaştığı yazıda, AAB (Android App Bundle) formatına Ağustos ayından itibaren geçeceğini açıkladı. AAB uzantısı 2018 yılında tanıtılmıştı geliştiriciler kademe kademe ilerleyerek yavaş yavaş bitirmeye başladı. Bu AAB uzantılı dosyaları oyun ve uygulamalar ile birlikte resmi Play Store mağazasından indirilebilecek.

AAB Avantajları Nelerdir?

Uygulamaları indirirken normal bir dosyadan ortalama %15-20 gibi oranla daha hafif inecek. Ayrıca indirme hızı da normale göre daha çok olacak.

UnknownUser01

Yeni üye
18 Haz 2021
28
7
İstanbul
hocam ellerinize saglık ben bişey merak ettim de.Acaba actığımız konulara veya yazdığımız cevaplara nasıl resim ekleyebiliriz ? ben bulamadım da :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.