Anti-virüslerin bulamadığı bir virüs "wpad.domain.name"

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0
Selam Dostlar,
Ayıptır söylemesi dün korsan bir siteden film izlerken mouse makromu açık unutmam sonucu yanlışlıkla bir reklama tıkladım ve sistemime bir virüs bulaştı. Sistemim belli zaman aralıklarıyla wpad.domain.name isimli bir sayfaya erişmeye çalışıyor fakat virüs programı bunu engelliyor. Sistemime tarama yaptığımda ise kullandığım programlar (kaspersky, malwarebytes, adwcleaner... vs.) herhangi bir riskin algılanamadığını söylüyor. İçinde bulunduğum durum beni ürkütmesinin yanı sıra sinir bozucu olmaya başladı. Bu vaziyetten nasıl kurtulurum dostlar bir bilgisi olan varmı?

8b7g3mx.jpg

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Selam Dostlar,
Ayıptır söylemesi dün korsan bir siteden film izlerken mouse makromu açık unutmam sonucu yanlışlıkla bir reklama tıkladım ve sistemime bir virüs bulaştı. Sistemim belli zaman aralıklarıyla wpad.domain.name isimli bir sayfaya erişmeye çalışıyor fakat virüs programı bunu engelliyor. Sistemime tarama yaptığımda ise kullandığım programlar (kaspersky, malwarebytes, adwcleaner... vs.) herhangi bir riskin algılanamadığını söylüyor. İçinde bulunduğum durum beni ürkütmesinin yanı sıra sinir bozucu olmaya başladı. Bu vaziyetten nasıl kurtulurum dostlar bir bilgisi olan varmı?

8b7g3mx.jpg
tarama yaptın mı hangilerini nasıl yaptın kaspersky de

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Hocam format çözüm değil ki. Ya tekrar başıma gelirse? Sürekli sistemi formatlamak biraz abes kaçmazmı?

Tamamdır deneyeceğim.
sadece onu değil o dediğim ayarlardan aynı şekilde tarama kapsamını düzenle deyip e-postam dışındaki herşeyi tikle bi o devredışı kalsın. gelişmiş ayarlara tıklayıp tüm dosyaları seç. tarama optimizasynunun tiklerini kaldır. bireşik dosya tarama kısmında üçünü de seçip üçünde de tümünü seç e posta biçimlerini ayır ve parola korumalı arşivleri tarayı tikle. boyut sınırı tiki varsa kaldır. tarama yöntemerinde ikisini de seç ve sezgisel analizi ayrıntılı taramaya yükselt. tarama teknojilerinde ise ikisini de tikle

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0
reklamdan geldiğini söylediniz google chrome a ublock origin yüklersiniz o reklamı engeller başınıza bir daha gelmez.
Önerdiğiniz uzantı yeni pencere olarak açılan reklamları engelliyor mu peki?

sadece onu değil o dediğim ayarlardan aynı şekilde tarama kapsamını düzenle deyip e-postam dışındaki herşeyi tikle bi o devredışı kalsın. gelişmiş ayarlara tıklayıp tüm dosyaları seç. tarama optimizasynunun tiklerini kaldır. bireşik dosya tarama kısmında üçünü de seçip üçünde de tümünü seç e posta biçimlerini ayır ve parola korumalı arşivleri tarayı tikle. boyut sınırı tiki varsa kaldır. tarama yöntemerinde ikisini de seç ve sezgisel analizi ayrıntılı taramaya yükselt. tarama teknojilerinde ise ikisini de tikle
1-2 saatlık taramanın ardından hiçbir sorun bulunamadı. Fakat tarama esnasında yan tarafa bildirimler gelmeye devam etti. Gülsem mi yoksa ağlasam mı bilemedim...
Dediklerinizi harfiyen uyguladım ve sonuç:
jax3f4b.jpg

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,241
localhost/admin.php

1-2 saatlık taramanın ardından hiçbir sorun bulunamadı. Fakat tarama esnasında yan tarafa bildirimler gelmeye devam etti. Gülsem mi yoksa ağlasam mı bilemedim...
jax3f4b.jpg
engelliyor ublock origin piyasadaki en iyi ücretsiz reklam engelleme programıdır. youtube reklamlarını da kaldırır

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92

jax3f4b.jpg
virüsü eğer bulabildiysen dosya.tc ye koy bana at indiriyim bakıyım ben silebiliyom mu

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0
engelliyor ublock origin piyasadaki en iyi ücretsiz reklam engelleme programıdır. youtube reklamlarını da kaldırır

Hocam uBlock Origini kurdum daha sonra SpyHunter ile tarama yaparken 300 küsür hijack algıladı dosyaların hedefi gördüğüm kadarıyla chrome`un uzantı dosyalarındaydı ve bunları temizledikten sonra fark ettim uBlock devre dışı kalmış ve onar seçeneği vardı. Sebebi nedir?

sz0nl48.jpg

Göstermek amaçlı uBlockeri onardım ve tekrar tarama yaptırdım.

Not: Sorunum hala çözülmedi format atmama rağmen wpad.domain.name uyarısı devam ediyor.

Son düzenleme:

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Hocam uBlock Origini kurdum daha sonra SpyHunter ile tarama yaparken 300 küsür hijack algıladı dosyaların hedefi gördüğüm kadarıyla chrome`un uzantı dosyalarındaydı ve bunları temizledikten sonra fark ettim uBlock devre dışı kalmış ve onar seçeneği vardı. Sebebi nedir?

sz0nl48.jpg

Göstermek amaçlı uBlockeri onardım ve tekrar tarama yaptırdım.

Not: Sorunum hala çözülmedi format atmama rağmen wpad.domain.name uyarısı devam ediyor.
bırak ta siteye gitsin virüs değil o

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.