Apartman Zili Hacklemek (Dev Konu)

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Merhaba beyler...

Bir süredir araştırmalar yapıyordum bu diafondenilen bu zili çaldırmaya yarayan zımbırtı nasıl çalışıyor veya ben bu sistemi nasıl hack edebilirim diye...

Öncelikle söyliyeyim denendi tesçillendi!

Bu gün sabah saatlerinde forumda bir konu açtım elimdeki bilgileri paylaştım ÖNCELİKLE O KONUYU OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM!

KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLA

O konuyu okumak istemiyorsanız kısa bir özet geçeyim ama okumanızı tavsiye ederim!

Şimdi biz binanın girişine geldiğimizde karşımıza bir alet çıkar bu alette numaralar yazar siz şifreyi girip ya kapıyı açarsınız(Şifre generde 1905,1907,1903 gibi kolay şifrelerdir)
Yada zili çalarsınız bunun için hangi evin zilini çalmasını isterseniz numarayı yazarsınız...

Sistem şöyle:
JnJqgB.jpg

Gördüğünüz gibi ana makinayla hepsi bir birine bağlı...
Ancak burda gösterilmeyen birde santral dediğimiz makina var.

Santral Nedir?

Santral tüm diafonlar ve ana makine arasındaki iletişimi sağlar yani herşey önce santrale gider daha sonra zil çalar...
BDQryv.jpg

Santral budur...

Örneğin siz kapıda bulunan makinaya gittiniz 3 e bastınız ve 3. Evin zili çaldı ama bu sırada siz 3 e bastığınızda santrale bilgi gider santral cevap olarak 3.Evin zilini çalar.

Şimdi gelelim nasıl hack edeceğimize...

Öncelikle bu konunun fikir babası olan Falcone teşekkür ederim...

Şimdi hack etmekten kastımız şudur:
Herhangi bir kişi gelip kendi evinin ziline basarsa bile bizim belirlediğimiz kurbanın zili çalacak ve bu onu deli edecek :)

Öncelikle yapmamız gereken santrale erişmek.
Peki nerede bu santral?
Santralin iki yerde olma ihtimali var başka hiç yerde olmaz...

1.Kapıcının evinde
2.Kazan dairesinde

Ama yüksek ihtimal kapıcının evinde olmalı!
Artık oraya nasıl girersiniz sizin sosyal mühendisliğinize kalmış...

1.Santrale ulaştınız
2.Santralin kapığınız ( Bu işlem çok basit kapağın ön kısmında cevirmeniz için bir kilit var cevirip kendinize çekin açılacaktır çok bir zorlama yok)
3.Karşınıza bir sürü kablo çıkacak bu kabloların bağlandığı yuvalar göreceksiniz... Binada kaç daire varsa o sayıda kablo ve yuvası vardır.Soldan saymaya başlayın 1,2,3,4... Örnek vermek gerekirse biz 3.Evin zilini hacklemek istiyorsak soldan 3.kablonun gittiği yuvayı tornavida ile sökün. Daha sonra diğer tüm kablolarıda aynı işlemi yapın. Açıkta kalan tüm kabloları 3.Yuvaya bağlayın 3.kablo dahil.Çünkü biz 3.Evin zilini hackliyoruz...
4.Kapağı kapatın ve olay yerini terk edin

Unutmadan söyliyim kablolarda elektrik var aman dikkat!

Siz bütün kabloları 3.Evin yuvasına bağladığınıza göre olacaklar şöyledir;

Kim gelirse gelsin hangi katın ziline basarsa bassın 3.Evin zili çalacaktır...
Böylelikle ev sahibi kafayı yiyecektir...

Kendi yaşadığım yerde denedim kendi evime :D Sorunsuz çalışıyor...

Bir teşekkürü hor görmeyin. Kafanıza takılan bir yer varsa yazabilirsiniz. Videolu anlatım söz konusu değildir. Ben hiç bir şey anlamadım diyen arkadaşlar diyer konuyuda okusunlar...

Not: Biliyorum ki bana tepki gösterenler olacak neden zarar veriyorsunuz diye şöyle bir cevap vereyim;
Eğer ben bunu bir kişiye yapıyorsam o kişi hak etmiştir:), Misyonumuza ayırı kullanmayın. Ayrıca çok büyük bir zarar vermiyorsunuz 10 tl ye gelen usta yapar sıkıntı yok :D Sadece sorun çözülene kadar 3.Evin zili hariç hiç bir zil çalışmayacaktır...

Not2:Kırmızı ile yazdığım kısımlar önemlidir!​

Arkadaşlar MKLCTS kankamız denedi kendi evindekini ve fotoğraf gönderdi;

zrkzGB.jpg

Aşağı bölümde gördüğünüz kablolar bahsettiğim kablolardır onları birbirine bağlarsanız istediğinz zil çalacaktır. Dikkat edin elektrik var kablolarda!!
MKLCTS kankamıza teşekkür ediyoruz ayrıca :D

Kısaca Zil Sesini Değiştirmek

zil sesini değiştirebilir miyiz :mml

Değiştirebilirsiniz ancak baya bir donanım gerekiyor kısaca onu anlatayım.
Santral içinde bir ses kartı var onu söküp yerine kendi hazırlamış olduğunuz ses kartını koyun :)
(içine istediğiniz şarkıyı atarsınız artık)(birazda mehter marşı dinlesin apartman sakinleri :D

Son düzenleme:

goodhead64

Üye
4 Eki 2012
121
0
Uşak
hocam baltalamak için söylemiyorum da. Bana bu durumlar hack gibi falan gelmiyor. hack nasıl yapılır söyliyeyim. Zil paneli dışında. kapılara giden buton girişlerini borulardan değiştirmeyle olur bu işler. öyle zil trafosuna gidip ayarlamayla olmuyor. Yanlış anlamayın kötülemek değil amacım. ayrıca kendim elektrikçi olduğumdanmdır bilmiyorum saçma geldi

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
hocam baltalamak için söylemiyorum da. Bana bu durumlar hack gibi falan gelmiyor. hack nasıl yapılır söyliyeyim. Zil paneli dışında. kapılara giden buton girişlerini borulardan değiştirmeyle olur bu işler. öyle zil trafosuna gidip ayarlamayla olmuyor. Yanlış anlamayın kötülemek değil amacım. ayrıca kendim elektrikçi olduğumdanmdır bilmiyorum saçma geldi

Hocam siz daha iyi bilirsiniz tabiki elektrikçiymişsiniz ancak denedim :RpS_biggrin:
Santarlin içinde kablolar var...

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
Aç bakalım ne çıkacak :) Ayrıca santrali nerede buldun arkadaşlara yardımcı olmak için soruyorum ben kapıcının evinde buldum :D
konuyu okur okumaz merak edip indim aile apartmanı olduğu için giriş kapısının üstünde sağda ulaşması biraz zor oldu içini açtım renkler yazıyodu yarın resim atabilirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.