Aramıza Yeni Katılanlar İçin Ön Rehber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
619
24
irgend wo in der welt
1. Konu açmadan önce mutlaka ilgili kategorinin "Bölüm Kurallarını" okuyun.

2. Konu 2. Sayfaya düşmeden güncel postu atmayınız. Mesela yardım konularında sizden önce cevap bekleyen olursa sizin attığınız "güncel" postu sizin konunuzu yukarıya taşıyacaktır. Ama konunuz 2 sayfa olduktan sonra güncel postu atabilirsiniz.

3. Arka arkaya post atmayınız. Eğer cevap verecekseniz arka arkaya değil tek seferde
bu butonu kullanarak cevap veriniz. Arka arkaya post atma ise forum kirliliğine sebep olur.

4. Multi konu, yani aynı içeriğe sahip iki ayrı konu, yasaktır. Eğer bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa bir tane konu açmanız yeterli.

5. İmzanıza Resim, gif vb simgeler koymayınız. İmzaya resim, gif vb simgeler koymak yönetim ve VIP üyelere tanınan ayrıcalıktır.

6. Açılan konulara alakasız postlar atmayınız. Alakasız postlar atmak konu sahipleriyle tartışma çıkarabilir.

7. Konu başlığında ve içeriğinde " Hayat memat meselesi, ACİL, şu işi yapana istediğini veririm vb" ifadeler kullanmak yasaktır.

8. Konu başlığında "Acil, Yardım, Hk, Bilenler içeri vb" yetersiz olan tüm başlıklar yasaktır. Lütfen sorununuzu açıklayıcı biçimde başlığınızı koyun. Açıklayıcı başlık, gören ve bilen herkesin dikkatini çeker.

9. Alıntı konular kesinlikle yasaktır. Ancak Yardım Merkezin'de yardımcı olmak koşuluyla link veya içerikten yararlı olan kesit bırakılabilir.

10. Forum yöneticilerine "Dostum, kanka vb" ifadeler kullanmayınız. Forumumuzda bir hiyeraşi var ve biz buna uymak zorundayız.

11. Forum içerisinde "Pentester Borsası" haricinde ticaret yasaktır. Onun dışında gizli bir şekilde yapılacak ticaretlerde herhangi bir sorun çıkması sizin sorumluluğunuzda.

13. Eski konuları hortlartmayınız.Çünkü eski konular güncelliğini yitirmiş olabilir. (Sabite alınmış konular hariç.)

14. Konu içerisinde program paylaşıyorsanız mutlaka antivirüs sonuç linkini de eklemeyi unutmayınız. Örnek olarak alttaki siteleri kullanabilirsiniz :

15. Doğrudan Üst Düzey Yönetime özel mesajda isteklerde bulunmayınız. Eğer bir sorununuz var ise Asistanlara özel mesaj atınız.

16. Konu açmadan önce arama kısmından sorununuzla ilgili arama yaparak sorunuzun çözümlerini bulabilirsiniz.

17. THT Yardım Merkezine konu açmadan önce "Çok Sorulanlar ve Cevapları [SORMADAN ÖNCE OKUYUN]" adlı konuya bakınız.

18. Forumla ilgili genel bir sorununuz varsa önce 16. Maddeyi uygulayın sonrasında "Forum Hakkında" kategorisine açınız. Bu bölüme gereksiz konu açmak ceza ile sonuçlanır.

19. Herhangi üye ile ilgili sorununuz olduğunda hemen konu açmayınız. O an aktif Asistanlardan birine derdinizi anlatınız. 15. Madde burada da geçerlidir.

20. Hack isteği, özel tasarım isteği vb konular açıp bunların ticaretini yapmak yasaktır.

21. Link kısaltmak ve ya farklı sitelere kazanç için gönderilen her türlü bağlantı yasaktır. Bu bağlantıları da imzada kullanmak yasaktır.

22. Forum Hakkında kategorisindeki "MUTLAKA OKUNMASI GEREKENLER" kısmındaki konuları mutlaka okuyunuz. Buradaki konular size rehber olacaktır.

23. Yardım içerikli yani anlamadığınız veya takıldığınız konuları ( Mobil, Yazılım | Programlama, Tersine Mühendislik, GNU/Linux, Network, Zararlı Yazılım, Donanım, Oyun, Sosyal Mühendislik, Winows, Sızma Testleri, Algoritma) THT Yardım Merkezine açınız. Teknik konu olmayan içeriğinizi Off Topic kategorisinde açınız.

24. Herhangi bir konu için öneri almak istiyorsanız "Off Topic" kategorisini kullanınız.

25. Dolandırılma ve herhangi bir firmayı şikayet etmek için "Şikayetim Var" kategorisine konu açınız. Bir üyeyi şikayet etmek için kullanmayınız. Böyle bir konuda THT moderatörleri ile iletişime geçiniz.

26. Forum kurallarına aykırı bir durumla karşılaşırsanız ihbar butonunu kullanarak durumu bize bildirebilirsiniz

27. Konu sahibi cevap vermeyince konu sahibinin profiline ziyaretçi mesajı olarak soruyu atmayınız. Eğer bir Sorununuz varsa THT Yardım Merkezini Kullanınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.