Arduıno Programlama

termuxogrencisi

Yeni üye
16 Ağu 2022
38
4
İyi akşamlar .
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ben iki sene okulumun robotik ekibindeydim ve arduıno ile çalışıyorduk ama asla diğer dillerde olduğu gibi kod satırlarını yorumlayamazdık çünkü karmaşık gelirdi ve kodların işlevlerini de öğreten olmamıştı , ezberden gidiyorduk kısacası.
Arduino kodlarının anlamlarını nereden öğrenebilirim ?
Kodların anlamından kastım şu ; mesela internette print() fonksiyonunun ne işe yaradığını aratsak önümüze sonuçlar çıkıyor fakat ben bir türlü arduino için kodların anlamlarını içeren adamakıllı bir kaynak bulamadım.
 

Helmsys

Yazılım Ekibi Deneyimli
16 Mar 2022
1,412
1,545
Arduino kodları dediğiniz şey c taraflı yazılan hazır fonksiyonların bulunduğu kütüphane olarak düşünebilirsiniz. Öncelikle c yi arduino tarafında işe yarayacak kadar öğrenin daha sonra arduinoda yapılan projelere göz atın.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.