Arkadaşlar masa üstü bil hddkini leptopa nasıl bağlayabilirim??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaaim

Katılımcı Üye
30 Nis 2007
303
2
ANKARA
piyasada ide kablosunu usb ye çeviren kablolar var onlardan alacaksın bir tane birde uygun adaptörü bulman lazım yani hdd yi çalıştıracak adaptörü bulacan eger bulamazssan şunu yap: standart bir power suply yani 10 15 ytl ye alırsın bu power ın üzerinde çeşitli soketler var bu soketlerden hdd ye hangisinin takılacağını bilirsin zaten.power ın üzerinde geniş çok girişli bir soket var bu soket normal de ana karta takılır sen bu ana karta takılan soketin üzerindeki yeşil renkli kabloyla yeşilin yanındaki siyah renkli kabloyu kısa devre edeceksin malum bir anakart kullanmıyacağın için power çalışmıyacaktır bu nedenle bu kabloları kısadevre ederek power dan hdd ye voltaj gitmesini sağlayabilirsin benzer bir bağlantıyı dvd wrihter yaptım çalışmıştı yani masa üstünden söktüğüm bir dvd di laptopda çalışmıştı hdd yi hiç denemedim sadece elektronik bilgimden teori yürütüyorum

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
masa sütü hddsini masa sütü bi pcye bağla sonra 5 metre cat5 kablosu yada sizin değiminizle adsl kablosu al ya modem üstünbden yada direk pcleri birbirine bağla

ağ bağlantılarımdan ev ve küçük işyeri ağı kur olayı war ona tıkla ağ bağlantısı ismi gibi ibşey war onu WORKGROUP olarak yaz paylaşımları aç bitti

bu ağ yapma olayı internette resimli war arat ben pek anlatamadım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.