ArkadaŞlar Ne Olur Yardim Edİn!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

badrogue

Üye
30 May 2008
86
0
benim pc ye virus girdi ben normal viruslerden sandım nod 32 ile pc tarattım ama bulamadı sonra ad-aware SE yi yükledim casus yazılımlara karşı iyi diye virüsü buldu çıkardım ama çıkardığımı zannetmişim virüs gene çıkmamış bilgisayarcıya ***ürdüm msn virusu girmiş ve doğru sölediler msn virusu girmiş sonra bunu yaptılar

1. Bilgisayarınızı restart edip güvenli kipte açın (Açılış anında <F8> tuşuna basarak güvenli kipi seçebilirsiniz.)

2. Başlat menüsünden “çalıştır” (run) sekmesini tıklayıp açılan pencereye “regedit” yazarak enter’a basın.

3. Regedit programı içinde aşağıdaki alt anahtarları inceleyin ve bunlar içinde virüsle ilgili eklenmiş yeni kayıtları silin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunServices

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\Explorer\Run

HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Run

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\policies\Explorer\Run

Yukarıdaki kayıtlar içinde “serpe”, “avnort”, “ltwob” gibi tanımlar var ise sisteminiz virüsten etkilenmiş ve her açılışta kendisini tekrar çalıştırıyor demektir. Bu tanımları silin.

4. “Bilgisayarım''ı açtıktan sonra “araçlar”dan dizin seçenekleri menüsünü açın ve görüntü bölümündeki “gizli dosyaları göster” seçeneğini seçin ve bilinen dosya tipleri için dosya uzantısını gösterme seçeneğindeki işareti kaldırın. Böylelikle virüs'ün sistem içinde gizli dosya olarak kopyalanmış türevlerini görebileceksiniz.

5. Aşağıdaki dizinlerde isimleri verilen dosyaları bilgisayarınızdan silin.

C:\windows\system32\formatsys.exe

C:\windows\system32\serbw.exe

C:\windows\msmbw.exe

C:\Crazy frog gets killed by train!.pif

C:\Annoying crazy frog getting killed.pif

C:\See my lesbian friends.pif

C:\LOL that ur ***!.pif

C:\My new photo!.pif

C:\Me on holiday!.pif

C:\The Cat And The Fan piccy.pif

C:\How a Blonde Eats a Banana...pif

C:\Mona Lisa Wants Her Smile Back.pif

C:\Topless in Mini Skirt! lol.pif

C:\Fat Elvis! lol.pif

C:\Jennifer Lopez.scr

C:\lspt.exe

C:\********s and Settings\<Kullanıcı_Adı>\Local Settings\Application Data\Microsoft\CD Burning\autorun.exe

C:\British National Party.jpg

C:\Crazy-Frog.Html

C:\Message to n00b LARISSA.txt

6. C:\Windows\System32\Drivers\etc altındaki hosts dosyasını edit edin ve 64.233.167.104 veya benzeri IP adresleri için yeni tanımlanmış adres bilgilerini silin.

işte bunu yaptılar ben yazıyı kopyala yapıştır yaptım

sonra orada yarım saat bekledik bişey olmadı keşke biraz daha bekleseydim

eve geldim 1 saaat sonra gene aynısını yaptı msn deyken benim adıma virüslü dosya gönderiyo ve tekrar aradım son çare olarak format deile r ben de format atmak istemiyom çünkü 1 hafta önce format attım ve içinde bana ayit önemli dosyalar var oyüzden atmak istemiyom dediki silinmesini istemediğin dosyaları d ye at sadece c yi formatla ama ben geçen hafta format atarken sadece c yi kurdum yani d yi kurmadım şimdi size bişey soracam formattan başka ne yapaabilirmi bana önce c yi ikiye bölebilirmiyim onu söleyin eyer öle bişey yoksa başka şeyler önerin (LÜTFENNN):mad::(

TuTSaK_KaCaK

Katılımcı Üye
1 Nis 2008
343
6
@NK@R@
Dostum sana verdiğim linkte C sürücünü ikiye böle bilrisin C yi ikiye böldükten sonra gerekli olan bilgilerini böldüğün diğer sürücüye aktarıp C sürücüsüne format ata bilrisin kolay gele

sanaldarbex-1

Yeni üye
12 Haz 2008
12
0
ZATEN HEMEN FORMAT DERLER ISIN KOLAYI O CUNKI :d:d SİSTEMI ONARMA YAP YINE FORMAT CD SI ILE YAPIYOSUN AMA HICBISEY SILINMIYO SISTEM DEKI TUM VIRUSLER TEMIZLENIYO HATALAR GIDERILIYO

ODA OLMADI MSN VIRUSUNU TARAYAN OZEL PROGRAMLAR VAR ULASIRSAN SANA DOSYAYI UPLOAND EDERIM

YINE MI OLMADI KASPERKSY ILE TARAT KESIN COZUME ULASIRSIN

DIYOSUN KI ULAN BUDA OLMADI O ZAMAN AVASTIN EN BEGENDIGIM OZELLIKLERINDEN BIRINI KULLANCAKSIN

AVASTI KURDUKSAN SONRA PC NI YENIDEN BASLATMANI ISTIYO

VE PC ACILILIRKEN PC DE KOMPLE BI TARAMA YAPIYO VE BULDUGU VIRUSLERI SANA NE YAPCAGINI SORUYO VE GEREKENI YAPIYO

EEEEEEEEEE SIKDI BU ARTIK DIYORSAN CAK FORMATI :d:d:d

Btuhan

Yeni üye
19 Eki 2007
43
1
kardesim kaspersky'i kur tarat ustune tanimam ....key sorunun olursa bana mesaj birak yardimci olurum merak etme kaspersky'i sorunu cozer...

badrogue

Üye
30 May 2008
86
0
ama çözmedi genede ilgilendiğiniz için saolun zaten alıştım ben buluyomm çıkmıyo habim oldu artık hergün çıkıyo gibi görünüyo ama çıkmıyooooo :D:D:D:D:D:D:D :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.