Atatürk ve yunan bayrağı..

ashiltürk

Katılımcı Üye
31 Tem 2008
671
0
Son günlerde youtubede ardı kesilmeyen yunan itlerinin yayınladığı atamıza karşı videolara itafen...

sahibi zenginlerinden izmir'in. köşk de köşk hani. bu yüzden yunan kralı izmir'e geldiğinde sahiplerini bu güzel köşkten kovmuş, köşke kendi yerleşir. gel gör ki bu kralda, krallara, hükümdarlara özgü ağırbaşlılık, babacanlık, delikanlılık yok. ezer geçer türk bayrağını köşke girerken. yerini yurdunu işgal ettik, bayrağını da böyle beş paralık ederim hesabı. neyse günler geçer yunan kralı izmirden öyle yada böyle uzar. öyle ya, atina'ya dönüp ingiliz generallerle eşli ihale filan oynamak gerekir. kime kalsa yunanistanın silah ihaleleri?

atinada tüm bunlar oladursun. inönü'de ölen bir yunan askerinin elinde bir yunan bayrağı... mavi ve beyaz. haç ve çizgiler. muzaffer komutan mustafa kemal savaş alanını geziyor. yerdeki yunan bayrağını görüyor. ve yanındaki askere şöyle diyor: "al o bayrağı yerden çocuk"

yunan kralı türk köylerini yakacak barutun ihalesini yapıyor.

mustafa kemal savaş alanında yerden yunan bayrağını kaldırıyor.

neyden neye, eylül 1922. yunanlıların anadolu macerası bitiyor. yüzme yarışları başlıyor. mustafa kemal, izmir'in dağlarında aşağı akıyor çığ gibi. karşıyaka'ya geliyor. köşkte misafir edilecek ya. hanımlar dikmiş bir yunan bayrağı, mavi-beyaz, haç ve çizgi. sermişler girişine köşkün, paşanın ezmesini bekliyor.

paşa mütevazi, paşa delikanlı: "o ezmişse bir hata yapmış. ben ezmem" diyor.

hergün önünden geçerim bu konuşmaların geçtiği yerin önünden. tam da otobüsten indiğim yerde. yerde bir yunan bayrağı varmış gibi uzağa atlarım. ben de ezmem. ezemem. yoksa buralarda türküm diye gezmem, gezemem.

cagri_ts

Uzman üye
23 Tem 2008
1,144
1
Ötüken - Tanrı Dağları
ermeniler ermenistande bayrak eze dursun bizimde cevabımız onlara bun olacaktır.

U2410-1209114100.jpg

60837.jpg

ilkinerdi

Katılımcı Üye
31 Ağu 2008
471
0
İzmir
Atamızın davranışı çok güzel ama ben olsam ezerdim zaten bizim Türk bayrağındaki anlam ve önem hiçbi bayrakta yok bi anlam ifade etmiyo yani salakça çizgiler bide + ben olsaydım yaktırırdım bile

cagri_ts

Uzman üye
23 Tem 2008
1,144
1
Ötüken - Tanrı Dağları
Atamızın davranışı çok güzel ama ben olsam ezerdim zaten bizim Türk bayrağındaki anlam ve önem hiçbi bayrakta yok bi anlam ifade etmiyo yani salakça çizgiler bide + ben olsaydım yaktırırdım bile

öyle deme o dediğin faşizm oluyor.ayrıca her bayrak kendi devletince bir anlama hizmet ediyor.İngilterenin bayrağı mesela

679px-Flags_of_the_Union_Jack.png

Fransa

Mavi
Devrimin Hürriyet sloganını temsil eder. Bunun yanısıra adalet, bireycilik ve liberalizm (Serbest teşebbüş) de bağdaştırıldığı anlamlar arasındadır. Bazı tarihçiler arasında Aristokrasi'yi temsil ettiği görüşü hakimdir.

Beyaz
Devrimin Eşitlik sloganını temsil eder. Bunun yanısıra barış, ılımlılık ve halkçılık da bağdaştırıldığı anlamlar arasındadır. Bazı tarihçiler arasında krallık dönemi Fransa bayrağını temsil ettiği görüşü hakimdir.

Kırmızı
Devrimin Kardeşlik sloganını temsil eder. Bunun yanısıra milliyetçilik, cesaret, kan ve kollektif bilinç de bağdaştırıldığı anlamlar arasındadır.

Türk Bayrağında da Bayrağın oluşumu ile ilgili çeşitli rivayetler var ama benim daha gerçekçi gördüğüm hilal'in müslümanlık yıldızın türklüğü kırmızında şahadet'in rengi kanın rengi olmasıdır.

PaS_hA

Uzman üye
13 Ara 2008
1,474
0
C:\WINDOWS\system32\*.*
evet çağrıya katılıyorum her bayrağın anlamı var ama herkesin değerine göre anlamı farklı olur birde yeni nesilin bu anlamdan haberi olacakmı bu önemlidir aslında

cagri_ts

Uzman üye
23 Tem 2008
1,144
1
Ötüken - Tanrı Dağları
evet çağrıya katılıyorum her bayrağın anlamı var ama herkesin değerine göre anlamı farklı olur birde yeni nesilin bu anlamdan haberi olacakmı bu önemlidir aslında

vALLAHa ben kendi neslim içim konuşuyorum haberi olmaz.Kendi yaş taşım ve çevreme baktığım zaman Vatan'ı milleti'i bayrağı takan yok.Herkes kız peşine gidiyor.Kız peşine gitmeyende rapmış rockmış bu müziklerin peşinden gidiyor hep batı tarzı.Çevremdeki insanlara baktığım zaman en tutucu ben oluyor.Gerek giyimim kuşamım saç modelim ile gerekse vatan sevgisi bayrak sevgisi ile tam bir Osmanlı torunu :D.Millet 2 metrelik zincirlerle yarısı açık sokaklarda geziyor ben kumaş pantolon ile.Millet rap hipap dinliyor ben mehteren ve türkü.Millet kız peşine giyor ben sabah akşam bir vahdettin hain mi değil mi doğruları öğrenmek için çalkalanıyorum.millet sevgili edinirken ben ülkü dava ediniyorum.Şimdi bir yorum yapmak gerekirse gelecek kuşağa bu tarih bu kültür nasıl aktarılacak Ok Bye ilemi? Tamam Eyvallah ilemi ? Kültür böyle bozulacak işte.Arkadaşlarla msn'de konuşyoruz şöyle caqri yha napihon. Bu kültürü biz caqri diyemi Çağrı Bey diyemi aktarmamız gerekir.Rock gibi batı müzikleri ile anlamını bilmediğimiz sözcüler ilemi yok mehterenler ile türküler ilemi. Karar Türk evlatlarının

evcil123

Katılımcı Üye
29 Tem 2008
429
0
Ms-Dos
Her bayragın kendine göre bir anlamı var tabiki.
Bize göre bizim bayragımız kutsaldır;onlara göre onların bayragı.
Şimdi bir şey söylemek istiyorum.
Çogu zaman Atatürk' e faşist diyorlar.
Bu konuda Atatürk'ün faşist olmadıgının en büyük kanıtıdır.
Atatürk'e faşist diyenler dillerini .... sokup otursunlar.
(bu cümlem için kusura bakmayın!)

18 Mar 2007
79
0
gumulcine
Arkadaslar yunanlilar terbiyesiz insanlardir biliyorum ben onlari giavurdan ne dost olur ne de post, giavur demek dinsiz imansiz ,herkese selamlar sevgiler saygilar. NE MUTLU TURKUM DIYENE.

PaS_hA

Uzman üye
13 Ara 2008
1,474
0
C:\WINDOWS\system32\*.*
vALLAHa ben kendi neslim içim konuşuyorum haberi olmaz.Kendi yaş taşım ve çevreme baktığım zaman Vatan'ı milleti'i bayrağı takan yok.Herkes kız peşine gidiyor.Kız peşine gitmeyende rapmış rockmış bu müziklerin peşinden gidiyor hep batı tarzı.Çevremdeki insanlara baktığım zaman en tutucu ben oluyor.Gerek giyimim kuşamım saç modelim ile gerekse vatan sevgisi bayrak sevgisi ile tam bir Osmanlı torunu :D.Millet 2 metrelik zincirlerle yarısı açık sokaklarda geziyor ben kumaş pantolon ile.Millet rap hipap dinliyor ben mehteren ve türkü.Millet kız peşine giyor ben sabah akşam bir vahdettin hain mi değil mi doğruları öğrenmek için çalkalanıyorum.millet sevgili edinirken ben ülkü dava ediniyorum.Şimdi bir yorum yapmak gerekirse gelecek kuşağa bu tarih bu kültür nasıl aktarılacak Ok Bye ilemi? Tamam Eyvallah ilemi ? Kültür böyle bozulacak işte.Arkadaşlarla msn'de konuşyoruz şöyle caqri yha napihon. Bu kültürü biz caqri diyemi Çağrı Bey diyemi aktarmamız gerekir.Rock gibi batı müzikleri ile anlamını bilmediğimiz sözcüler ilemi yok mehterenler ile türküler ilemi. Karar Türk evlatlarının

Hristiyan Devletler Birbirine Sahib Çıkıyor Biz Klendimize Sahib Çıkamıyoruz Tebrikler Yani.....

kesinlikle katılıyorum kardeşlerim size

ashiltürk

Katılımcı Üye
31 Tem 2008
671
0

kesinlikle katılıyorum kardeşlerim size

bende ..

bişeylerin farkında olmak çok iyi..farkındalık yaratmakta bize düşüyor.arkadaşlarında bahsettiği gibi sahip çıkmalıyız önce birbirimize sonra ceddimize..yorumlar herşeyi söylüyo zaten..yüreğinize sağlık

ilkinerdi

Katılımcı Üye
31 Ağu 2008
471
0
İzmir
ya yunan kralı böle bişey yapmamış olsaydı bende yapmazdım ama olayı başlatan yunan kralı :)

ama ordaki ATATÜRK tabikide :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.