Atatürk'ün Hayatı Özet

AhmedE

Üye
10 Haz 2023
111
47
Area 51
Atatürk, 1881 yılında Selanik’te doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım’dır. Askeri eğitim aldı ve 1919 yılında Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattı 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve ilk cumhurbaşkanı oldu. Cumhuriyet döneminde birçok inkılap gerçekleştirdi ve Türk milletine çağdaş bir uygarlık seviyesine ulaşma hedefini gösterdi 10 Kasım 1938’de İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Atatürk, askeri başarılarıyla olduğu kadar, siyasi ve kültürel vizyonuyla da Türk tarihinin en önemli liderlerinden biridir. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı ve ulusal egemenliği ilan etti 5 Ağustos 1921’de Başkomutanlık verildi ve Sakarya Savaşı’nı kazanarak Gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi aldı. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etti ve ilk cumhurbaşkanı seçildi 1924-1938 yılları arasında altı kez cumhurbaşkanlığına seçildi ve ülkeyi modernleştirmek için çalıştı.

r6NOC0.png
r6Njsv.png
r6NXFx.png

Benim Güzel Atam <3

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
343
100
Misconfiguration
Atatürk, 1881 yılında Selanik’te doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım’dır. Askeri eğitim aldı ve 1919 yılında Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattı 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve ilk cumhurbaşkanı oldu. Cumhuriyet döneminde birçok inkılap gerçekleştirdi ve Türk milletine çağdaş bir uygarlık seviyesine ulaşma hedefini gösterdi 10 Kasım 1938’de İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Atatürk, askeri başarılarıyla olduğu kadar, siyasi ve kültürel vizyonuyla da Türk tarihinin en önemli liderlerinden biridir. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı ve ulusal egemenliği ilan etti 5 Ağustos 1921’de Başkomutanlık verildi ve Sakarya Savaşı’nı kazanarak Gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi aldı. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etti ve ilk cumhurbaşkanı seçildi 1924-1938 yılları arasında altı kez cumhurbaşkanlığına seçildi ve ülkeyi modernleştirmek için çalıştı.

r6NOC0.png
r6Njsv.png
r6NXFx.png

Benim Güzel Atam <3
Eline sağlık yine duygulandım..

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460

r6NOC0.png
r6Njsv.png
r6NXFx.png

Benim Güzel Atam <3
Eline Saglik Kalbimizdesin Atam <3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.