avira ve kaspersky ınternet secruıty 2009

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
benım bılgısayarımda her ıkısde kurulu . anlamadıgım bırsey var . bır dosya ındırdım ve acmaya calıstım . ama acamadım avıra ızın vermedı ve dosyayı sıldı . bu vırusu ılk farkeden avıra oldu . kaspersky ınternet securıty nıye agır kalıyor . daha dogrusu vırusu tanımıyor . ustelık avıra free olan surumu . ve vıruslerı daha cok tanıyor avıra .
dosyayı sıldı avıra .daha sonra kaspersky ıle tam tarama yaptım ve herhangıbır bısı bulmadı . avıra ıle tarattıgımda ıse buldugu sey bu

--> LigTv Izle! Kurulum.exe
[DETECTION] Is the TR/Agent.1245387 Trojan
--> Ogc-FreeBird.rar
[1] Archive type: RAR
--> ReAlcS-Ogc-FreeBird\ogc-old.exe
[DETECTION] Is the TR/Hijacker.Gen Trojan

bunları tespıt ettı ve sıldı .bunlar sıstem 32 de kı dosyalar buyuk ıhtımal .
kaspersky bosuna mı kurulu kendı kendıme sormaktan gecemıyorum .sızce bu durum dene kaynaklanıyor .kasper ky vıruslerı nıye tanımıyor halbukı guncellemeler tam.

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Şimdi Aynı Görevi Üstlenen İki Tarayıcı Kurarsan Çakışır...Ayriyeten Avira Antivirüs Kaspersky İnternet Securıty İse Sorun Birazdaha Anlam Kazanır K.İE.SCTRY İnternet Ortamının Güvenliğini Sağlar Ağ Kalkanı Görevi Görür Avira İse Antivirüs Dosya Tarama Ona Ayittir...Aslında Kasperskyda Fark Etmesi Lazım Fakat Sistemide Fena Yorarsın 2 Tarayıcıyla...En İyisi Sadece Avira Kurulu Kalsın....Belkide Dosya Aviranın Listesinde Vardır...Hijacker İndir

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sıstemımde herhanbır yavaslama yok .her ıksıde kurulu bende anlamadım kaspersky nıye tespıt edemedıgını .ustelık 2 defa tam tarama yaptıogım halde .
avıra vıruslu dosyayı sıldıgı gıbı yerlestıgı yerdekı uzantısınıda bulup sıldı . kasper sky kaldırsam bu seferde pıshıng sıtelrıne karsı korunamıyorum . avırada bunu yapamıyor . sanırım ıkısını bır kullanmaya devam edecegım ama avıra ısını en ıyı yapanlardan sanırım .zaten avıranın keylerınıde bulmak zor . kaspersky cocuk oyuncagı oldu keylerı heryerde . kaspersky vıruslerı tanımakta savasmıyor artık genelde keylerı kara lısteye almakla mesgul .

canemre

Katılımcı Üye
5 Ağu 2009
715
0
...
hocam hiç ikitane antivirus kullanılırmı tabiki çakısacaklar olurmu öyle şey herhangi birini kaldır hatta sen bence bi format at daha iyi ne zamndır böyle kullanıyorsun?aviranın daha once bulmasının sebebi daha hızlı olması değildir mutlaka yerleşik koruması vardır kasperde yoktur yoksa onun kaldırdıklarını kasperde kaldırır.

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
bırbırı ıle cakısma yok . kullanıyorum suan ıksııde kendınde gorevını yapıyor . zamanında her ıkısınıde kullandım tek tek . cakısma olsa taramada sırasında bellı olur .format cekelı 4 saat oldu :D kıll dısk ıle hdd yı kokten sıldım ustelık ...

sanırım ıkısınıde kullanacagım .cunku ıkısınınde eksık yanları var .ıkısı bırbırını tamamlıyor. aslına bakılırsa bız Turklere hıcbır vırus programı kapı olamaz .
:D Turkler bu konuda kendını asmıs bız sadece gonlumuzu rahatlatıyoruz bunlarla sızce haksımıyım .

Son düzenleme:

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
belkı haklısınız ama avıranın buldugunu nıye kaspersyk bulamadı . ben buyuzden ıkısınıde kullanıyorum tam tarama yaptıgım halde bulamadı. avıra hem dosyayı sıldı hem dosyanın yerlestıgı kısımdakı uzantıyı sıldı . avıra yı kaldırdım dıyelım kaspersky tespıt edemeyecegı bır suru sey ıle dolacak .bosuna format cekmedım format cekmeden once kasper yuklu ıdı .nette acayıp yavaslama . pc de agırlasma oldu . butun bunlar tespıt edemedıgı vırusler yuzunden oldu format cektım ve ıkısınıde kurdum . sımdı rahatım .
lıg tv yı ızlemek ıcın dosya ındırdım avıra hemen atlası ustune kaspersky varlıgından bıle haberı yok .
yanlız avıranın yapamadıgınıda kaspersyk yapıyor ozellıkle pıshın sıtelerıne turuva atlarına trojenlere karsı bunlara ızın vermıyor bu yuzden ıkısını bırden kullanıyorum. herhangıbır cakısma soz konusu degıl . kıs2010 kurdum bunun yanında avırayı kurdugum zaman cakısma oluyor . 2010 keylerı bulmal zor pıyasada verılen keyler bos .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.