Ayrıntılı Bard-Cleric Rehberi [100 LvL] [Konu Güncel] (27/06/2010)

Change Everythinq

Yeni üye
4 Tem 2010
24
0
MeKsİKa
ilk olarak SSS olarak konumuza başlayalım.​

1) Neden bard-cleric ?

* bard-cleric çünkü para açısından çok tasarruflu olmasının yanı sıra (bi rogue kadar
olmasada) sağlam çardır. bard mp cleric se hp üzerine kurulu bufflarıyla sıkıntı çektirmez.​

2) Statlarım ne olmalı ?

* tabiki full int olmalı. Sakın hybird denemeye kalkmayın üzülürsünüz.​

3) Ne giymeliyim ?

* 2 seçeneğiniz var.
1. seçenek= light armor giyersiniz ve kasmada hiçbir sorun yaşamazzsınız.
2. seçenek= robe giyersiniz ve pvp-kervan olaylarında daha ii sonuç alırsınız.​

tavsiyem light armor

4) Farm yapmalımıyım. uzun süreli ?

* Ne yazıkki bu yapılandırma en az 800k sp isteyen bir yapılandırmadır ve evet adam gibi
bir farm zorunludur.​

5) Ben uniq delisiyim. Rahat kesebilirmiyim ki ?

* dediğim gibi hem atk hem def baımından sağlam çardır. eğer setiniz iise çok rahat kesersiniz. ayrıca 100 lwl da medusada aranan adam olursunuz.​

Kasanlardan Yorumalar!!!

Madwnc

Alıntı:
Ya sıkıldım şimdi döndüm ve pişmanım (:) ben sandımki bard/clericle botta kasamam wizard daha kolay olur diye ama tam tersi FF bir charınız varsa botta istediğiniz yerde mp/hp potu harcamadan kasıyosunuz bard/cleric de çok büyük bi avantaj. Bu yapılandırma da npc seti giyip defansım yok yatıyorum diye üzülmeyin setiniz iyi olucak sonra rahat rahat kasarsınız. En önemlisi setiniz unutmayın derim ^^

SKİLL BÖLÜMÜ

Bard Skilleri

oavy10.jpg

kırmızılar açılmalı ztn o konuya girmiyorum.
maviler açılabilir. ama bence boşa sp. size bırakıyorum onları.
yıldızla işaretlediklerim pt kasılırken veya cave de uniq avlarken işimize yarıyacak skillerdir. açılcaklar.

30rrzn4.jpg

21434ph.jpg

Cleric Skilleri

2wrg4mw.jpg

kırmızılar kesin açılıcak.
mavi olan iki skill sadece light armor giyince işe yarıyo. ona göre açarsınız.
yıldızlılar bence boşa sp. ama siz uygun gördüklerinizi açabilirsiniz. hiç bir zararı olmas. sadece yararı olur.(sadece gereken sp artar)

2mwwahl.jpg

14sio7a.jpg

jihyec.jpg

Ne Kadar Sp Lazım ??

Bard (110)= ~970k (maviler açılmadı)
Cleric (110)= ~870k (yıldızlılar açılmadı)

Bard (110)= ~1.4m (maviler açılmadı.)
Cleric (110)= ~1.3m (yıldızlılar açılmadı)

Nivlam sonucu
Rev6 Yeni sp calculator sonucu (*Bence doğrusu)

#Sonuç Olarak Değerlendirelim#

+> fazla para harcatmaz. pot konusunda sıkıntı yaratmaz
+> uniqlerde aranan adam olursunuz.
+> seri kasarsınız, kervan olayı zevklenir.
-> çok fazla sp isteyen gayret gerektiren bir yapılandırmadır
-> oyunda fazla bulunmadığı için taxi yaparken zorlanırsınız. çünkü oyuncuların%%70i bu buildi taxide görmemiştir.​

Oyundan Örnek Resim

ibfmee.jpg

v9iqr.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.