bakan acıkladı artık kodlama orta okuldan baslıyacak

StarWarrior

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
277
0
Ara ara böyle haberler çıkıyor.
Türkiyenin siber ordusu kuruldu..
Türkiyede kodlama eğitimleri başladı..
Türkiye hackerler ordusunu kuruyor..
bi kaç senedir hep sözde kalıyor..

Dediğinize hem katılıyorum hemde katılmıyorum.
İyi olur diyorsunuz .. Evet güzel olur.Sizde programlama ile uğraşıyorsunuz ..Bu bildiklerinizi okulda öğrenmek istemezmiydiniz.Yani legal olarak program yazmak yada en azından işin mantığını kavramak.. temel bilgiye sahip olmak.

Kötü amaçla kullanabilirler diyorsunuz katılmıyorum :) Çünkü çocuklara doğru ne yanlış ne öğretirseniz bunu ortadan kaldırırsınız.
Örneğin aileniz size iyiyi kötüyü göstermiştir.Yani iyi nedir kötü nedir söylemiştir.
Sizde hayatınızı ona göre devam ettirirsiniz. Şuan aç kalsanız hırsızlık yaparmısınız? Yapmazsınız.
Niye çünkü ailieniz size hırsızlığın kötü bir şey olduğunu göstermiştir.
Peki hiç mi hata yapmıyorsunuz... Yapıyorsunuz insan doğası gereği yapar.. buda sizin kendiniz açısından tolere edebileceğiniz hatalar olur..
Yazılım konusunda hata yapan.. bilgilerini farklı yollarda kullananlar olacaktır.. Bunda da bi sıkıntı yok bence.
Umarım anlatabilmişimdir.

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Son olaylardan sonra yakın gelecekte yazılımın rağbet göreceğini anladılar. Bize de ekmek çıkar inşallah buradan :)

emre ayvck

Üye
20 Şub 2016
62
0
la kardeşim kodlama öğencek ozmn hangi dilleri öğretceklermiş kardeş şimdiden öğretiyim kardeşime

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Koyu bize o pastadan dilim bırakmazlar gençler emin ol

yaşlandık artık biz

öyle deme reyis bak bir şeye rağbet oluyorsa 1-2 sene açıklar olur. daha sonra açık kapanınca herkesi ortada bırakırlar :) biz bu adamların yaşayacağı vadeleri atlattık sonuçta iş olanakları artacaktır :)

Shade Lord

Üye
20 Ağu 2016
71
0
la kardeşim kodlama öğencek ozmn hangi dilleri öğretceklermiş kardeş şimdiden öğretiyim kardeşime
bence c öğretirler hatta bence sadece birkaç satır kod yazmayı öğrenirler malum burası türkiye beden eğitimi derslerinin "rahat,hazır ol,serbestsiniz" olarak geçtiği bir ülke :) öğretmenler de okullar da yasaları iplemiyor

Ahyx

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
640
0
Secret kb.
Bize ortaokulda paint de agaç çizdiriyorlardı.
(Hiç bir zaman başarılı olamadım :( )
Kodlama bilgiside kesin code.org dur :D

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Arkadaş zamanında niye yoktu şimdi öğrenmek için biz bir yerlerimizi yırtıyoruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.