Banlama Kıstaslarımız

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
116
Antalya
Merhaba arkadaşlar,
Banlama konusunda güncel net kıstaslarımız yoktu, ban yetkisini kullanmak son çaremiz olsa da kıstasları aşağıdaki şekildedir, lütfen bu kurallara riayet ediniz.

Flood -> İlk seferde Kart sisteminden "Uyarı" yı seçip ceza puanı olarak uyarı verme. İkinci seferde kart sistemiyle 3 günlük ban.

Küfür -> Üyeler bazı konularda gaza gelip ufak tefek "a*k aq" gibi küfürler kullanabilmekteler, bunları editleyip, kart sisteminden küfür'ü ve uyarı şıkkını işaretleyerek uyarı yapmak kafii. Tekrarında Atatürk'e, dini değerlere, foruma ve yöneticilere küfür gibi durumlarda sınırsız, konunun önem derecesine göre 1 ay 1 hafta 3 gün şeklinde kademeli ban atınız.

Tahrik Edici Söz -> Kişinin sorununu dinleyin, ne kadar asabi olursa olun, dinleyemeyecek durumdaysanız beni haberdar edin, kendisiyle ilgilenirim, herşeye rağmen kişinin öfkesi geçmiyor ve olay saygısızlık boyutuna geliyorsa 1 hafta veya duruma göre 1 ay banlayıp kendisine "düşünme süresi" tanıyın.

Reklam -> Tek bir konu içerisindeyse, ilk seferde kart sisteminden uyarı aracılığıyla uyarıp konusunu karantinaya alın, tekrarında 1 aylık ban atın.

Her Türlü Propoganda (Terör, Siyasi, Dini... v.s.) -> Siyasi durumlarda öncelikle kişinin konusunu çöpe taşıyıp kendisiyle görüşüp kuralları hatırlatın, buna rağmen kişi fikrinde sabit ise 1 aylık süre ile banlayın.

Kredi kartı çalma, kredi kartı bilgi paylaşımı, paypal dolandırıcılığı -> uyarı amaçlı 1 gün, devamında süresiz yasaklama.

Her Türlü Irkçı Yaklaşım (Din, Dil, Mezhep, Irk Ayrımı Yapan) -> Bu tip insanlar genelde önyargılı olduklarından önyargılarını kıracak zaman/sabır her zaman olamayabiliyor, zamanınız yoksa bana yönlendirin, benimde olmadığında sizlere yönlendireceğim. Buna rağmen kişi fikrinde kararlıysa önce 1 ay, kişi geldikten sonra davranışına devam ediyorsa 1 yıl banlayın.

Arkadaşlar gördüğünüz üzere bir kişiyi ne yapıyorsa yapsın (tek konu hariç Atatürk'e ve Türk'lüğe hakaret) öncelikle konuşup, konuşmaya rağmen devamında uyarı, en son ban sistemini uygulayacağız. Çok çok mecbur kalmadıkça kimseyi sınırsız banlamayın, banladığınız kişinin ban süresinin 1 ayı geçmemesine özen gösterin, burada insanları kaybetmek değil kazanmak hedefimiz. Bir insanın hatasını anlamak için 1 ay gayet yeterli bir süre.

Ek olarak:
Sizler yöneticisiniz, attığınız her banı panelden görüyor olsamda tek tek takip ederek hem zaman kaybetmek hem de size güvenmeme gibi bir olaya girmek istemiyorum. Lütfen ban yetkinizi olay sıcak haldeyken kullanmayın, olay sizinle bir üye arasında yaşanmışsa kendi rütbenizde birini çağırıp, durumu açıklayarak ban konusunda karar mekanizmasını kendisine bırakın. Emin olun en kızgın üyeler, kendisine ilgi gösterip sorununu çözdüğünüzde foruma en bağlı üyelere dönüşmekteler.

İyi çalışmalar dilerim.
Se-zer // Genel Sorumlu

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
116
Antalya
Üyelerimizden bazıları, "yöneticiler kafalarına göre üye banlamaktalar, bu konuda kıstas yok" şeklinde konuşarak beni ve yönetimdeki arkadaşlarımı üzdüğünden, kendilerine özel olan bu başlığı forum hakkındada paylaşıyorum. Konuda özellikle hiçbir değişiklik yapmadım ki ne olduğu görülsün istedim.

Bir kesim üyeler de "kişilerin neden banlandığı açıklansın" şeklinde ricada bulundular, ancak üyelerin neden banlandığını her seferinde açıklamamız, kendilerini bir yerde fişlememiz anlamına gelmekte, herşeye rağmen üyenin yaptığı hatayı bile yönetici ile üye arasında saklı tutmaya özen gösterdiğimizden banlanan kişinin neden banlandığı sadece üyeye gözükmektedir ve böyle kalması bizce doğru olandır.

Haylaz527

Katılımcı Üye
4 Tem 2015
627
0
iyimiş sistem en azından aramızdaki kötü insanlar en az 3 gün olmuyor :)

KodAbi

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,846
0
Konya
Üst Düzey Üyeyede Bu Yakısırdı ZaTen Bütün Soru İşaretlerimizi Kaldırdı
Ellerine Sağlık

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
Ayrıca Hocam Banlanan Şahısa Ban Ekranında Bilgilendirme Yapılmalı Sebebe Bir Şey Yazılması Mecburi Olmalı.

CengisKhan

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
329
0
Merhaba arkadaşlar,
Banlama konusunda güncel net kıstaslarımız yoktu, ban yetkisini kullanmak son çaremiz olsa da kıstasları aşağıdaki şekildedir, lütfen bu kurallara riayet ediniz.

Flood -> İlk seferde Kart sisteminden "Uyarı" yı seçip ceza puanı olarak uyarı verme. İkinci seferde kart sistemiyle 3 günlük ban.

Küfür -> Üyeler bazı konularda gaza gelip ufak tefek "a*k aq" gibi küfürler kullanabilmekteler, bunları editleyip, kart sisteminden küfür'ü ve uyarı şıkkını işaretleyerek uyarı yapmak kafii. Tekrarında Atatürk'e, dini değerlere, foruma ve yöneticilere küfür gibi durumlarda sınırsız, konunun önem derecesine göre 1 ay 1 hafta 3 gün şeklinde kademeli ban atınız.

Tahrik Edici Söz -> Kişinin sorununu dinleyin, ne kadar asabi olursa olun, dinleyemeyecek durumdaysanız beni haberdar edin, kendisiyle ilgilenirim, herşeye rağmen kişinin öfkesi geçmiyor ve olay saygısızlık boyutuna geliyorsa 1 hafta veya duruma göre 1 ay banlayıp kendisine "düşünme süresi" tanıyın.

Reklam -> Tek bir konu içerisindeyse, ilk seferde kart sisteminden uyarı aracılığıyla uyarıp konusunu karantinaya alın, tekrarında 1 aylık ban atın.

Her Türlü Propoganda (Terör, Siyasi, Dini... v.s.) -> Siyasi durumlarda öncelikle kişinin konusunu çöpe taşıyıp kendisiyle görüşüp kuralları hatırlatın, buna rağmen kişi fikrinde sabit ise 1 aylık süre ile banlayın.

Kredi kartı çalma, kredi kartı bilgi paylaşımı, paypal dolandırıcılığı -> uyarı amaçlı 1 gün, devamında süresiz yasaklama.

Her Türlü Irkçı Yaklaşım (Din, Dil, Mezhep, Irk Ayrımı Yapan) -> Bu tip insanlar genelde önyargılı olduklarından önyargılarını kıracak zaman/sabır her zaman olamayabiliyor, zamanınız yoksa bana yönlendirin, benimde olmadığında sizlere yönlendireceğim. Buna rağmen kişi fikrinde kararlıysa önce 1 ay, kişi geldikten sonra davranışına devam ediyorsa 1 yıl banlayın.

Arkadaşlar gördüğünüz üzere bir kişiyi ne yapıyorsa yapsın (tek konu hariç Atatürk'e ve Türk'lüğe hakaret) öncelikle konuşup, konuşmaya rağmen devamında uyarı, en son ban sistemini uygulayacağız. Çok çok mecbur kalmadıkça kimseyi sınırsız banlamayın, banladığınız kişinin ban süresinin 1 ayı geçmemesine özen gösterin, burada insanları kaybetmek değil kazanmak hedefimiz. Bir insanın hatasını anlamak için 1 ay gayet yeterli bir süre.

Ek olarak:
Sizler yöneticisiniz, attığınız her banı panelden görüyor olsamda tek tek takip ederek hem zaman kaybetmek hem de size güvenmeme gibi bir olaya girmek istemiyorum. Lütfen ban yetkinizi olay sıcak haldeyken kullanmayın, olay sizinle bir üye arasında yaşanmışsa kendi rütbenizde birini çağırıp, durumu açıklayarak ban konusunda karar mekanizmasını kendisine bırakın. Emin olun en kızgın üyeler, kendisine ilgi gösterip sorununu çözdüğünüzde foruma en bağlı üyelere dönüşmekteler.

İyi çalışmalar dilerim.
Se-zer // Genel Sorumlu

Hocam 2 defa şikayet talebinde bulundum ama yapılan yada yapılacak olan işlemler ile ilgili hiçbir bilgi paylaşımı yada iletişim kurulmadı ,ne yapmam gerekiyor yardımcı olma imkanınız var mı ?

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
Çeviriyi kullanabilirsiniz :)

VLobqq.png

Son düzenleme:

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
İyi bir konu. Ama adam Vahdettin e küfrediyorsa ne olacak bence bunu atatürk ile direkt belirleme yerine Türk siyasi tarihinde ki tüm yöneticiler demeniz daha iyi olurdu, Buna kürşad dan Fatih e yavuz a abdulhamid bilge kaana vb vb yani orda sadece isimse l olarak Atatürk yerine bunun genişliği arttırılabilir.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
88
34
Gökyüzü
Saygı çerçevesinde "iğneleme" hangi maddeye giriyor?

"Saygı çerçevesinde iğneleme" yi ben gereken kişiye açıkladım bir aralık.Yine açıklayayım.Saygı ile alakalı bir durumdan öte, sorun çıkarmaya yönelik bir eğilim varsa o zaman da cezalandırma işlemi uygulanabiliyor.Genel açıklıyorum bireysel değil :)

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
"Saygı çerçevesinde iğneleme" yi ben gereken kişiye açıkladım bir aralık.Yine açıklayayım.Saygı ile alakalı bir durumdan öte, sorun çıkarmaya yönelik bir eğilim varsa o zaman da cezalandırma işlemi uygulanabiliyor.Genel açıklıyorum bireysel değil :)

Bu "sorun çıkarma kıstasları"...
Kaybolan aselsan mühensileri gibi he ...:)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
88
34
Gökyüzü
Bu "sorun çıkarma kıstasları"...
Kaybolan aselsan mühensileri gibi he ...:)

Yok daha çok kendi çöplüğünde öterken çöplerinin altında kalıp ölen horoz misali :)

Bak işin diğer boyutuna geçersek benim bu konudan ban yiyen kişiyle de alıp veremediğim yok.Ancak böyle konuşursanız böyle "kibar ve iğneleyici" cevaplar alırsınız :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.