base64 decode sorunu

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
Beyler ufak bir sorunum var, şimdi ps ile base64 decode yapmak istiyorum. ama 2 kere encode edilmiş bir veriyi decode etmek istiyorum fakat iç içe yazdığımda kodları bir türlü çalıştıramadım.

[System.Text.Encoding]::Unicode.GetString([System.Convert]::FromBase64String($EncodedText)) ile decode ediliyor tamamdır.

başka bir uygulamamda kullanmak için mümkünse tek satırda çift decode işlemi nasıl yapabilirim.

yani örneğin 12345 in 1. encodesi MTIzNDU=
ve bu MTIzNDU= nun tekrar encodesi TVRJek5EVT0=

işte bu TVRJek5EVT0= verisini (mümkünse tek komutda değilse daha fazla komutla) decode nasıl edebilirim.

üzerinden çalıştığım bir proje için çift veya daha fazla encode edilmiş veriyi decode edip o veriyi kimi zaman değişkene atayıp kullanmak kimi zamanda direk komut olarak çalıştırmak istiyorum.

yani kullanıcı ping google.com komutunu girdi diyelim bunu ben ps ile misal 2 kere encode edip daha sonra o veriyi taşıyıp decode edip çalıştırmak istiyorum.

yardımlarınızı bekliyor ve şimdiden teşekkür ediyorım.
not: powershell de biraz acamiyim :) değişkene atayıp denedim olmadı iç içe yazıyım dedim sürekli hata aldım bi türlü beceremedim yani. :/

Ugroon ++

Katılımcı Üye
13 Ara 2020
306
76
192.168.1.1
Eğer değişken ile olmuyorsa ne yazık ki yardım edemem. Ancak değişken ile çok yüksek ihtimalle olur. Daha doğrusu olması lazım. Değişken kullanarak hazırladığın kod parçasını atar mısın? Değişkeni istenilen decode sayısına mı atadın başka bir şeye mi, başka bir şeye ise neye? Ekran fotoğrafı veya kodu atarsan yardımcı olabilirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.