Basit Yapay Zekaya Giriş

1 Eki 2017
215
0
Türkiye
Bu postun altına kendi kendine karar verebilen yapay zeka ile alakalı düşüncelerinizi ve bunun nasıl yapıldığını yazacağız takibi bu bir sağlığına sophia olmayacak basit olarak mesela evde çarpa çarpa giderek artık çarpmadan ilerleyebilen oyuncaklar gibi yada hepimizin aşina olduğu metin 2 deki kendi kendine karar verip kendini kaşan yapay zekalar gibi ( galiba bu bir hileydi )

UzmanConda

Katılımcı Üye
8 Kas 2015
341
0
normal olarak üretilen kodları otomatik üretilme şekline almaya dayanan bir projr

excelance333

Yeni üye
12 Eyl 2008
27
0
root@bt:~#
Bu üretilenlen zekalar bence yapay zeka değil tabiki kişişel görüşüm bu ama biraz düşünmenizi isticem sizden bu cihazlar üretilir yapılır progranır ama benlik duygusu verilemediği için bence normal bir iş robotundan farksız sonuçta binlerce kombinasyon sonucu cevap verebiliyor bize ama zorda kaldığında insancıl sonuçlar veremiyeceği için sadece robot bu bir annenin çocuğu için canını verebilceğini biz insanlar anlarız ama bu robotlar anlayamaz tamamen benlikte bitiyor bu işte o yüzden yapay zeka sadece internete tamamen erişimi olan bilgisaysrdan başka birşey değil Tekrar belirtim tamamen kişişel görüşüm bu :)

1 Eki 2017
215
0
Türkiye
Bu üretilenlen zekalar bence yapay zeka değil tabiki kişişel görüşüm bu ama biraz düşünmenizi isticem sizden bu cihazlar üretilir yapılır progranır ama benlik duygusu verilemediği için bence normal bir iş robotundan farksız sonuçta binlerce kombinasyon sonucu cevap verebiliyor bize ama zorda kaldığında insancıl sonuçlar veremiyeceği için sadece robot bu bir annenin çocuğu için canını verebilceğini biz insanlar anlarız ama bu robotlar anlayamaz tamamen benlikte bitiyor bu işte o yüzden yapay zeka sadece internete tamamen erişimi olan bilgisaysrdan başka birşey değil Tekrar belirtim tamamen kişişel görüşüm bu :)

Hocam basit Yapay zeka diye yazmıştım o çok gelişmiş tehlikeli ve zor bir şey ki benim dediğim şeyde eğer kötü insanların eline geçerse yine daha kötü bir şey itiraz etme gibi bir şeyi yok proglanmış şeyleri yapıyor bizde bunu küçük şeylerde deneyebiliriz mesela oyunlardaki npcler gibi (npc bilmeyenler için oyunda pc tarafından yönetilen kendi saldırma stratejileri olan botlar) bir şey deneyebiliriz

1 Eki 2017
215
0
Türkiye
Bunun en kolay örneğini nasıl yapaniliriz mesela galiba en kolayı vir oyunda kendini npc yapmak mesela cs go da botlar zaten var onun mantığını oyuncu kendisine aktarabilir mi ( biliyorum banlanır sadece teorik olarak )

1 Eki 2017
215
0
Türkiye
Kodlama bilen arkadaşlar bunun için basit kodlar gösterebilir mi yada hazır kodlar verebilirmisiniz mesela brnim bildiğim 1.6 için bunun kodu vardı o kodu atan biri çıkarsa yada programlanmış halini atarsa videosunu çekip daha açıklayıcı anlatabilirim

1 Eki 2017
215
0
Türkiye
Oyun üzerinden yapmak daha kolay nasıl amaacım ırda yapay zekanın nereye gideceğini düşünmesi ve ayarlanınca hep ıskasız vurması

Socialmm

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
854
1
yapay zekayı düşünürken insanı referans alabilirsin insan tecrübeler edinir 1 kere yaptığı hatayı tekrar yapmaz vs. gibi

Ali Buruk

Yeni üye
9 Ara 2017
48
0
Aklıma Burak Kut'un Komple adlı müziğinden şu kesit geldi her nedense;
Çarpa çarpa kendisi öğrensin!
:)
Yani olabilir. Yapılabilir. Kodları da anlayabileceğin bir şekilde temin edebileceğini sanmıyorum.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
27
Yapay zekanın en kolay mantığı İF komutudur.

Zerre kadar alakası yok.

Yapay zekanın en temeli matematiktir sonra istatistik ve olasılıktır.

Machine learning algoritmalarına bakarsan, türev, matris çarpım, binom, olasılık vs konularını görürsün.

Mantık programlama dillerinden prologda dahi ife az rastlanır.

Artificial neural network kullanarak tweet cümlelerini kategorilerine göre sınıflandırma yapmışıtm. Classification kodunda hiç if yoktu...

iHaSaHi

Uzman üye
3 Haz 2017
1,494
1
Ğ‚¬ºÙ
Zerre kadar alakası yok.

Yapay zekanın en temeli matematiktir sonra istatistik ve olasılıktır.

Machine learning algoritmalarına bakarsan, türev, matris çarpım, binom, olasılık vs konularını görürsün.

Mantık programlama dillerinden prologda dahi ife az rastlanır.

Artificial neural network kullanarak tweet cümlelerini kategorilerine göre sınıflandırma yapmışıtm. Classification kodunda hiç if yoktu...

Kendi fikrimi belirttim.Ben İF yapısını kullanıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.