Bedava Web Sitesi Açmak!

crazynigga

Yeni üye
7 Nis 2020
22
0
Artvin
Merhaba tht, bu gün sizlere nasıl hiç ücret ödemeden webb sitesi nasıl açılır onu göstermek istiyorum. Yapımı çok basit.
Bize Lazım Olacaklar:
000webhost.com
Freenom - A Name for Everyone

Yapacağımız işlemler:

000webhost adresine gidiyoruz ve kırmızı alanla işaretlediğim yere bakıyoruz ve üye oluyoruz

5dnRyA.png

Size mail gelecek onaylamassanız orada kalırsınız. Şimdi onayladık sayfayı yeniledik ve devam ediyoruz.
"LET'S CREATE SOME MAGIC" diyoruz

Karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor
5dnlnI.png

Siz burada istediğinizi seçebilirsiniz ben other'i seçiyorum

Sonrasında bizi böyle bir sayfa karşılıyor.
5dJPeP.png

Burayıda doldurduğumuz zaman bize 3 seçenek sunacak
1. 000webhostun kendi webb sitesi tasarlama yeri
2. wordpress uyumlu
3. Kendi dosyanızı yükleyebileceğiniz yer

ben 3.yü seçiyorum
(Küçük not: Karşınıza tekrardan giriş sayfası çıkarsa doldurun eğer yine giremesseniz 000webhost.com adresine tekrar gidin sitenize basın ve bir webb sitesi oluştur diyip ordaki seçenekleri tekrar görebilirsiniz.)

sonra isterseniz sürükle bırak yaparak yükleyebilirsiniz biz şimdi bir index atalım. Bilmeyen için index dosyası sitenin alan adı açılınca çıkan dosyadır eğer index diye dosyanız yoksa gözükmesini istediğiniz dosyayı sadece klasör yoluyla gösterebilirsiniz

dosyaları atacağımız yer public_html içi olacaktır çift tıklayarak ulaşabilirsiniz.
5dQHqq.png

Şimdi içine attıktan sonra birşey yapmamıza gerek kalmayacak site adınız verdiğiniz alan adına 000webhostapp.com diye eklenerek yayınlanacak. Yani diyelimki siz deneme123 yazdınız deneme123.000webhostapp.com olarak gözükecek bu çok uzun ve Türkiye de erişim yasağı var. Biz alan adını değiştirip Türkiye ye de açık olacak şekilde gösterebileceğiz şimdi ise Freenom - A Name for Everyone a gidelim.

5drjdG.png

Uygunluğu kontrol et diyoruz ve bakıyoruz.

5drban.png

Hemen alın diyip öde diyoruz. (Hemen korkmayın hiçbir bilginizi girmenize gerek yok)

Şimdi karşımıza bir sayfa çıkıyor ve seçtiğimiz alan adı çıkıyor. (Sekmeyi kapamayın)

Bu sırada 000webhos a gidip kontrol paneline gidiyoruz.

araçlar > web adresini ayarla dediğimizde çıkan sayfada +alan ekle çıkacak basın ve park alanını seçin.
seçtikten sonra ns01.000webhost.com , ns02.000webhost.com bunları kopyalayın ve arkada çalışadursun.(sekmeyi kapamayın)

Bilgileri aldıktan sonra arkada çalışan diğer bir sayfaya yani alan adı olan yere gidecez.

Gittikten sonra resimdeki gibi yapacağız.
5dCpNe.png

Yaptıktan sonra bir sayfa çıkacak ve altta e mail yazabileceğiniz yer olacak orayı doldurun.

doldurduktan sonra emailinize bir link gelecek
5dSNjp.png

Resimdeki gibi doldurun gördüyseniz ben telefonumu bile vermedim.

Evet şimdi işlemin büyük çoğunluğ bitti kabul ettikten sonra karşınıza bir kod çıkacak altındada bir link kodu isterseniz bir yere yazın ama gerek yok altındaki linke basıp hesabımıza giriş yapıyoruz.

Ana sayfada sağ üste services > my domains diyoruz. Çıkan sayfada managa domain diyoruz.

Managet tools > nameservers diyip name serverleri düzenliyoruz

ilk ikisi dolu olarak geliyo diğerlerinide NS03.000WEBHOST.COM NS04.000WEBHOST.COM NS05.000WEBHOST.COM diye dolduruyoruz ve ardından change nameservers diyoruz. Şimdi ise 000webhost paneline geliyoruz

kalan yerden devam ediyoruz ve aldığımız alan adını yapıştırıyoruz.

5dxYE6.png

onaylayıp bitiriyoruz.

Evet yapımı çok kolaydır. Ben burada para harcamak istemeyip webb sitesi açmak isteyenlere yol gösterdim. Yapacağınız hiçbir şeyden ben sorumlu değilim.

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,318
7,706
Cevap: bedava webb sitesi açma

eline sağlık güzel konu olmuş fakat site bir süre sonra kapanacaktır belli bir süresi var diye biliyorum mesela aylık.

crazynigga

Yeni üye
7 Nis 2020
22
0
Artvin
Cevap: bedava webb sitesi açma

eline sağlık güzel konu olmuş fakat site bir süre sonra kapanacaktır belli bir süresi var diye biliyorum mesela aylık.
Teşekkür ederim. Sonuçta bedava olduğu için sürekli açılabilir diye düşündüm. Ve genelde deneme için açılabilir çok uğraşı varsa para verip açması daha mantıklı.

TholWolfTR

Yeni üye
25 May 2019
17
0
Dostum 000webhost sitesine girdim ama araçlar kısmını göremedim nerede olduğunu tarif edebilir misin ?

Dostum 000webhost'a senin verdiğin domain'i yazıyorum (ns01.000webhost.com ) ama bana şunu diyor ;

"Entered domain contains subdomain which is not allowed" ("Girilen etki alanı, izin verilmeyen alt etki alanı içeriyor)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arslan'

BM DİREKTÖRÜ
7 Nis 2020
2,262
3,446
Yanlış hatırlamıyorsam. yahoo bu pandemi sürecinde ücretsiz .com uzantılı domain veriyordu.

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat
Arkadaşlar hiç uğraşmayın aileme 1 yillik alan adi veya hosting veririm lafı mı olur hiç bir sınırlamamız yok Türkiye nin en güçlü makinesi dir cart curt bizde karşılık beklemiyoruz aile de aktif olun yeter :))

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.