Beğendiğimiz bir android uygulamanın kodlarını alıp ,değiştirip tekrar sunmak

darkseg

Üye
16 Mar 2017
153
1
Merhaba arkadaşlar benim aklımda bir uygulama var ama aklımdaki uygulamanın çok benzeri şuan yayında ve herkesin bildiği bir uygulama ben bu uygulamanın kodlarına erişip değişiklik yapmak istiyorum ardından yayınlamak istiyorum bu olurmu olursa nasıl yapabilirim?
(Hiçbir kötü amacım yok sadece mantığını hazır almak istiyorum)
Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
"Hiç bir kötü amacım yok. Sadece adamın kodunu çalacağım."

Birinin kodunu çalıyorsan, onun kodunu çalıyorsundur. Bunu yumuşatacak değilim.

Bir applikasyonu inceleyerek ne yaptığını, nasıl yaptığını anlamıyorsan, onu yapacak seviyede değilsindir.

Applikasyonu tekrar aç, izlerken "ben şunu şöyle yapardım, böyle yapardım" diye algoritmayı anlamaya çalış. Anlayamadığın kısımlarda "nasıl yapılır" diye google'a başvur, anla.

Yazıldığı dile göre kodu çalman inanılmaz derecede kolay olabilir - unity, jar paketi, xamarin - veya imkansıza yakın olabilir - qt platform. Paketi indirip incelemeden bilemezsin.

darkseg

Üye
16 Mar 2017
153
1
"Hiç bir kötü amacım yok. Sadece adamın kodunu çalacağım."

Birinin kodunu çalıyorsan, onun kodunu çalıyorsundur. Bunu yumuşatacak değilim.

Bir applikasyonu inceleyerek ne yaptığını, nasıl yaptığını anlamıyorsan, onu yapacak seviyede değilsindir.

Applikasyonu tekrar aç, izlerken "ben şunu şöyle yapardım, böyle yapardım" diye algoritmayı anlamaya çalış. Anlayamadığın kısımlarda "nasıl yapılır" diye google'a başvur, anla.

Yazıldığı dile göre kodu çalman inanılmaz derecede kolay olabilir - unity, jar paketi, xamarin - veya imkansıza yakın olabilir - qt platform. Paketi indirip incelemeden bilemezsin.

Teşekkür ederim, Haklısın.

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Amacını bir kenara bırakalım.

Böyle bir uygulama yapmak algoritmik olarak olanaksız. Çünkü mobil uygulamalar native ve cross-platform olarak ikiye ayrılıyor. Örneğin React Native gibi uygulamalar bundle kullanırken java bytecode kullanıyor. Bytecode u geri dönüştürmek zaten başlı başına bir sorun. Bundle da değişkenler random belirleniyor zaten. Bir de crypt edilmiş uygulamalar var.

Tüm bunların ötesinde apk yi düzenledikten sonra imzalanması gerekiyor.

Kaldı ki bu seviyede bir yazılımcı olduğunu sanmıyorum. Bu çok önemli değil öğrenirsin lakin algoritma geliştirme noktasında temel bilgin kısaca neyi nasıl yapman gerektiğini zaten biliyor olman gerek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.