Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
983
88
Beni ilgilendirmeyen bir konu biliyorum ancak forumda kaliteli makaleler okurken genelde yorumlarda "Eline Sağlık","Çok Başarılı Bir konu" vb konuyu beğendiklerini belirten yorumlar görüyorum.Ancak malesef baktığımda bu yazanlardan sadece çok az kişi konuyu beğenmiş.Ve bunu yapanlarda malesef yeni kullanıcılar değir.Forumda önemli bir konumda olan kişiler.Beni üzen asıl konuda bu.Forumu en çok tanıyanlar,gerektiğinde öğüt verenler bunları yapıyor.Sırf beğeni sayısı beğendiğinden çok olsun diye yapılıyor.
Benim demek istediğim bir konunun illlaki beğeni alması değil.Sadece madem beğeniyorsunuz konuyu ve yorum yapıyorsunuz.O zaman bu Egonun anlamı ne.Sizde beğenin.

Eline Sağlık gibi örnekleri konuyu pekiştirmek için belirttim.Demek istediğim sizde çok görmüşsünüzdür.Beğendiğini belirten bir çok yorum atanlar var."Eline Sağlık" gibi yazılar zaten beğeniyi gösteren yazılar değil.Ama daha farklı gerçekten "Çok yararlı konu" "Çok başarılı olmuş" gibi daha çok fazla yorumlarda bunları görüyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
613
dostum kimse kimseye 'teşekkür' butonunu zorunlu tutmuyor . herkes yorum yapabilir ister 100 kelime ile güzel olduğunu anlatıp teşekkür butonunu kullanmayabilir , herkesin kendi hakkı bu . ayrıca ego denmez buna çirkin'ce bir söz , herkes'in kendi düşüncesi denir .

Memati'

Co Admin Yardımcısı
7 Nis 2020
2,303
3,565
Şahsen benim için sayı önemli değildir. 3'ün 5'in hesabını yapmam.

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
983
88
dostum kimse kimseye 'teşekkür' butonunu zorunlu tutmuyor . herkes yorum yapabilir ister 100 kelime ile güzel olduğunu anlatıp teşekkür butonunu kullanmayabilir , herkesin kendi hakkı bu . ayrıca ego denmez buna çirkin'ce bir söz , herkes'in kendi düşüncesi denir .
Ben buna ahlak kuralı diyorum.Elbette beğendiniğini yorumda belirttip beğenmek şart değil.Ama bu etik bir davranış değildir.Siz herhangi bir lokantaya gidip bunu beğenmedim.Yemeyecem diyebilirsiniz ki,belkide hakkınız ama eğer etik bir ahlaka sahipseniz bu hakkınızı mahrum görüp sessiz kalırsınız ve birdaha oraya gitmezsiniz.
Herşey kurallar değildir.İstediği yorumu yapıp beğenmemek bir hakkınız ama bana göre etik bir davranış değil.Eğer bir şeyin iyi olduğunu kabul ediyorsanız onu ödüllendirmekte büyüklüktür.Zorunluluk değil.
Zorunluluk ve Büyüklük göstermek arasındaki farkı anlamanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
613
Ben buna ahlak kuralı diyorum.Elbette beğendiniğini yorumda belirttip beğenmek şart değil.Ama bu etik bir davranış değildir.Siz herhangi bir lokantaya gidip bunu beğenmedim.Yemeyecem diyebilirsiniz ki,belkide hakkınız ama eğer etik bir ahlaka sahipseniz bu hakkınızı mahrum görüp sessiz kalırsınız ve birdaha oraya gitmezsiniz.
Herşey kurallar değildir.İstediği yorumu yapıp beğenmemek bir hakkınız ama bana göre etik bir davranış değil.Eğer bir şeyin iyi olduğunu kabul ediyorsanız onu ödüllendirmekte büyüklüktür.Zorunluluk değil.
Zorunluluk ve Büyüklük göstermek arasındaki farkı anlamanızı tavsiye ederim.

Öncelikle zorunluluk ve büyüklük göstermek arasındaki farkı gayet iyi bildiğimi düşünüyorum ayrıca bu iki şey arasında bir değerlendirme yapmadım , bir forum üyesi teşekkür butonunu kullanmak istemeyebilir bunun yerin , beğendiğini yoruma çevirerek 'buton' ile değil de post ile yorum ile gösterir. ben sadece forum hakkında yorum yapıyorum size örnek gösterdiğiniz şey hakkında yapmıyorum :) yanlış anlaşılmasın .

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
983
88
Öncelikle zorunluluk ve büyüklük göstermek arasındaki farkı gayet iyi bildiğimi düşünüyorum ayrıca bu iki şey arasında bir değerlendirme yapmadım , bir forum üyesi teşekkür butonunu kullanmak istemeyebilir bunun yerin , beğendiğini yoruma çevirerek 'buton' ile değil de post ile yorum ile gösterir. ben sadece forum hakkında yorum yapıyorum size örnek gösterdiğiniz şey hakkında yapmıyorum :) yanlış anlaşılmasın .
Evet haklısınız.Ama benim sadece anlatmak istediğim sizce yorum ile belirtip + olarak profilinde başarısını sürekli belirtecek beğeni butonuna basmak sizce daha iyi olmaz mıydı ?

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
24
Teşkilat
Beğeni kimseyi yüceltmiyor veya terfi ettirmiyor :)) beğeni görünüş ten başka birşey değil, önemli olan yorum dur her zaman. Iyi forumlar dilerim :)) sevgiler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.