bekleme modundan acil anlayanlar!!!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hizmet_emre

Yeni üye
11 Nis 2008
10
0
bilgisayarımı bekleme moduna aldığımda fanlar durmuyor ama görüntü olarak beklemeye geçiyor.. arkadaşlar lütfen bi yardım yaaaaaaaaa.....

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
ben hiç kurcalamadığıma bilmiyorum beklemeyi filan mesela bnm bilgisayarımda beklemeye aldığımda ne fan çalışıyor ne bişey mouseyi oynattığımda tekrar aktif oluyorlar. Galiba windows cdsinden kaynaklanana bi sorun

4 Kas 2006
92
0
Bakın arkadaşlar beklemeye almak ile uyku arasında fark var. anlatayım. eğer xp kullanıyorsan uykuya aldığında senin dediğin gibi fanlar filan çalışır. minimum enerji kullanımı olur kısaca. senin yaptığında aslında uyku moduna alma. ama bilgisayarı kapat menüsündeyken klavyenin sağındaki shift tuşuna basılı tutarsan hazırda bekleme olarak değiştiğini görürsün. önümde vista var tam olarak aklımda değil ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. vista da da zaten aynısı. kısaca hazırda bekle dersen tamamen bilgisayar o an ram bellekte bulunan bilgileri kaydeder(açık pprogram dahil). uykuya alırsan bazı donanımlarını kapatır. tabi anakartın desteklemiyosa fanların da kapanmaz. normalde kapanması lazım... neyse kısaca bu.

bilgisayarın bu özellikği desteklemiyorsa olmaz pcnin özelliklerini yaz ona göre cevaplayalım
zaten uyku modunda fanlar durmazki sadece harddisk durar yok sen bütün pcyi aynı kapatmış gibi olsun diyosan güç seçeneklerinden bunu ayarlayabilirsin tahminim ups ayarlarlarıyla ilgili ama pcnin desteklemesi gerekiyor dediğim gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.